Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

mwas pisze: 01 mar 2018, 11:00 Nie nie... opcję Service sprawdzasz ale w komputerze pokładowym samochodu :ink
Sorry , źle zrozumiałem , ale dla Rustina to jeszcze lepsza wiadomość :banan
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Szczypior »

Jest w liczniku ale nie da się go samemu skasować? Elm mi się nie łączy ale to już gdzie indziej o tym.
Nie mogłem skasować i pokazuje mi. 4 tys km inspekcji a dopiero olej wymieniłem.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Z poziomu komputera pokładowego nie da się samemu tego skasować, trzeba to zrobić przez komputer+interfejs OBD II (ELM 327) i jest to nie tyle serwis olejowy co po prostu przegląd serwisowy (gwarancyjny) w skład którego wchodzi m.in. wymiana oleju i standardowo interwał ustawiony jest na 30 tyś km.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

zibi186 pisze: 01 mar 2018, 10:43 Czyli tak , jak mówiłem - żeby sprawdzić ile jeszcze do wymiany , potrzebny komputer 😊
mwas pisze: 01 mar 2018, 11:00 Nie nie... opcję Service sprawdzasz ale w komputerze pokładowym samochodu :ink
Mówicie obydwaj dobrze ale się nie zrozumieliście.
W menu komputera, klawisze panelu z lewej strony kierownicy wchodzimy w zakładkę "Service" i tam odczytujemy ile kilometrów zostało do końca interwału przeglądu zapisanego w komputerze. Jak zbliży się do "0", wówczas na wyświetlaczu pojawia się komunikat "kupon nieważny" i symbol klucza. Wymieniamy olej i wtedy potrzebny jest komputer gdzie wchodzimy w "service" i możemy ustawić sobie samemu, za ile chcemy wymienić zalany olej. Datę wpisu i kilometry komputer zapisuje sobie sam. Jeżeli chcesz mieć np. wymianę za 15 000 tys. to tyle wpisujesz w interwale przeglądu, jak inną to inną. Po tym wpisie anulowany zostaje symbol kluczyka a w panelu samochodu znów możesz odczytywać ile zostało do końca.
wszystkie dane.jpg
Jak widać, ustawiłem sobie na 14 tys. Gdyż chciałem wymienić olej po 20 tysiącach a miałem przejechane 6 tys. na fabrycznym ustawieniu (30 tys)
13.11.'17.jpg
Po wymianie oleju ustawiłem tak jak chciałem, czyli 20 tysięcy i od tego momentu w każdej chwili w aucie mogę sprawdzić ile jeszcze zostało do kolejnej wymiany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Wczoraj radziłem Marcinowi żeby nie zapomniał wyczyścić map sensora, a dziś dopadła mnie awaria. Pierwszy raz wywaliło mi bagnet, bo zamarzł wąż (gruba odma) który u mnie odprowadza opary oleju na zewnątrz, zamiast do przepustnicy. Taki patent mechanika z ASO żeby mieć czystą przepustnicę, kolektor ssący, map sensor i cienką odmę. Musiałem dolać ok 200ml. oleju, bo tyle mniej więcej wyciekło. Z góry w miarę ogarnąłem bajzej, został jeszcze dół silnika, ale to już z kanału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Ojojoj.. długo już tak jeździsz z tą odmą skierowaną w podłogę, czy to pierwsza zima?
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Tomku chyba od końca września. Od tego czasu nie miałem typowych objawów zatkanej odmy, obroty nie falują, nie gaśnie, wszystko czyste. Może nie potrzebnie skręciłem cybant na krućcu pokrywy zaworów. Tak być może wyskoczył by wąż z krućca i nie było by balaganu pod maską?
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

Sebek pisze: 02 mar 2018, 12:50 Tomku chyba od końca września. Od tego czasu nie miałem typowych objawów zatkanej odmy, obroty nie falują, nie gaśnie, wszystko czyste. Może nie potrzebnie skręciłem cybant na krućcu pokrywy zaworów. Tak być może wyskoczył by wąż z krućca i nie było by balaganu pod maską?
Tylko gdzieś , po drodze być może nieświadomie zostawiłbyś plamę oleju . . . .? Nie wiem , co lepsze . A może wiem ? 😉
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Teraz częściej będę kontrolował ten wąż, a może naciągnąć na wąż (piankowy peszel jak na rury pod tynk?) wtedy by tak nie marzyło :pomysli. Trochę to taki wiejski tuning, ale jak by się sprawdził? :ink
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

Sebek pisze: 02 mar 2018, 13:28 Teraz częściej będę kontrolował ten wąż, a może naciągnąć na wąż (piankowy peszel jak na rury pod tynk?) wtedy by tak nie marzyło :pomysli. Trochę to taki wiejski tuning, ale jak by się sprawdził? :ink
Sprawdź właściwości pod kątem p.poż peszla i myślę że czemu nie spróbować . . . ? 🤣🤣
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

zibi186 :ok) ale na razie przed wyjazdem z pracy przełożyłem wąż bliżej silnika i po powrocie do domu 8 km, był już ciepły na calej długości.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Tak niskie temperatury jakie panują ostatnio nie lubią się z naszymi autami.
Dlatego uważam że taka osłona zimowa jaką stworzył sobie smak56, nawet przy w 100% sprawnym termostacie to strzał w dziesiątkę.
Silnik szybciej się nagrzewa do temperatury roboczej i przy jeździe na krótkich dystansach może i zamarzające odmy miałyby lepiej :pomysli
Na szczęście podobno w przyszłym tygodniu ma być cieplej..
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

Tomek pisze: 02 mar 2018, 14:43 Tak niskie temperatury jakie panują ostatnio nie lubią się z naszymi autami.
Dlatego uważam że taka osłona zimowa jaką stworzył sobie smak56, nawet przy w 100% sprawnym termostacie to strzał w dziesiątkę.
Silnik szybciej się nagrzewa do temperatury roboczej i przy jeździe na krótkich dystansach może i zamarzające odmy miałyby lepiej :pomysli
Na szczęście podobno w przyszłym tygodniu ma być cieplej..
Tomek , Smak 56 zasłonil sobie intercooler , a nie chlodnicę wody . Zrobił - jak chciał 😊 Z tego miejsca Go pozdrawiam 😁😁
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Zimą i tak powietrze jest zimne... poza tym w przypadku V8 takich cudów nie ma, jest tylko czysta nieokiełznana moc :zlośnik i sople w odmach :zlośnik
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Poszedłem dzisiaj na garaż z ,, duszą na ramieniu " panic - odpali czy nie po 2 tygodniach postoju i mrozu ( woda w butelce w garażu zamarznięta) . Odpalił do strzału i to bez zająknięcia :ok) - czyli wcześniejsza jazda do Niemiec i z powrotem pozwoliła na dobre doładowanie .Niemniej jednak prostownik do ładowania i tak kupię - pomny wcześniejszych kłopotów , lepiej ,, dmuchać
na zimne ".
Przy okazji sprawdzając na All...... jest teraz dużo tych urządzeń w promocji bo kończy się zima .Już za 140 zł można kupić
naprawdę przyzwoity sprzęt .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
ODPOWIEDZ