Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: duzyjacek »

Od początku:
- 2 tyg temu: Czekałem w aucie przy zgaszonym silniku i włączonym radiu 20 min (przez parę minut włączone dodatkowo światła). I pierwszy raz podczas odpalenia bardzo słabo 'kręcił' i nie odpalił. Podładowałem akumulator (ma 3 - 4 lata) i wszystko przez ten czas było ok, jeździłem codziennie, odpalał pięknie jak zawsze.

- dzisiaj: Przejechałem 10 km. Wyłaczyłem silnik na 10 min. Odpaliłem silnik (wszystko ok), przejechałem 30 metrów i silnik zgasł. W tym momencie wyświetla mi się jakaś awaria na komputerze. A także komunikat o wyłączeniu poduszki, wyłączeniu ABS i chyba wyłączeniu wspomagania. A także same włączają mi się światła awaryjne. :oj
Próbuję go odpalić - kręci bezproblemowo, ale nie odpala. Dodam, że przy przekręceniu kluczykiem przy pierwszych próbach automatycznie włączały mi się znowu światła awaryjne. Teraz już się nie włączają. No i spróbowałem odpalić go tak z 5 razy i akumulator rozładował się. Jest w trakcie ładowania.

Czy znane są Wam takie objawy? Dodam, że nigdy nie miałem czegoś podobnego, poza tą jedną sytuacją opisaną na górze, co bardziej wyglądało na rozładowanie akumulatora. Obawiam się, że to może nie akumulator tym razem?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: mwas »

Efekty, które opisałeś ewidentnie wskazują na padający akumulator a konkretniej na brak poprawnego ładowania :oj Naładuj aku, spróbuj odpalić i jak odpali, to sprawdź alternator. Jak nie będzie chciał odpalić ale będzie normalnie kręcił, to sprawdź połączenie masy :ink

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: Tomek »

Też miałem pisać o masie. Tym bardziej że wydaje mi się że kłopoty z masą mogą również prowadzić do słabego ładowania akumulatora.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: zibi186 »

Tomek pisze: 10 paź 2017, 18:31 Też miałem pisać o masie. Tym bardziej że wydaje mi się że kłopoty z masą mogą również prowadzić do słabego ładowania akumulatora.
Może się mylę , ale na mój gust przy problemach z masą ( między silnikiem a budą ) nawet świeżo naładowany akumulator nie będzie w stanie wydajnie kręcić rozrusznikiem . A autor zdaje się pisał , że kręci dobrze , tylko nie odpala . Chyba obstawiał bym alternator . . . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
bucu74
klubowicz
klubowicz
Posty: 415
Rejestracja: 08 gru 2009, 17:48
Przebieg: 90000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: bucu74 »

Miałem tak dwa razy. Odpaliłem, przejechałem 400 m, auto zgasło i nie odpalało. Po kilku próbach linka odpaliła. Odniosłem wrażenie że jest odcinane paliwo, dodatkowo zapaliła się kontrolka poduszek. Na początku podejrzewałem wyłącznik wczasowy, ale nic z tym nie zrobiłem i już przez 6 miesięcy sytuacja się nie powtórzyła.
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: duzyjacek »

Naładowałem akumulator, pięknie odpalił, problem całkowicie ustąpił. Ostatni raz ładowany był może z rok temu. Do elektryka podjadę i dam znać, ale zdziwienie pozostało :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: mwas »

W takim razie porządnie sprawdź ładowanie oraz skontroluj stan alternatora :ink W sumie kontrola akumulatora też nie zawadzi, może ładowanie masz OK, ale akumulator np nie trzyma poziomu naładowania na dłuższą metę i efekty już znasz :ink Myślę, że dobry elektryk prawdę Ci powie :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: duzyjacek »

Byłem u elektryka, mówi, że wszystko ok. Dostałem taki wydruk:
Obrazek

Zapomniałem dodać, że jak padł mi akumulator po raz pierwszy 2 tyg temu, to został tylko ledwo co podładowany (z pół godziny) na parkingu akurat pod warsztatem :) , tak żeby dojechać do domu, no i zapomniałem się tym zająć i tak przez 2 tygodnie sobie żył.

Także może to zgaszenie silnika to konsekwencja tego, że go po prostu nie doładowałem go do końca 2 tyg temu.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: mwas »

duzyjacek, w opisywanej przez Ciebie sytuacji najdziwniejsze jest to, że silnik zgasł podczas normalnej pracy, bo wtedy akumulator ładowany jest z alternatora i teoretycznie, jeśli nie ma zbyt dużego obciążenia, sam alternator powinien podtrzymać silnik przy pracy :pomysli Chyba, że akumulator ma przebicie na celach i robi zwarcie, wtedy "umarł w butach". Piszesz, że auto odpaliło, przejechało 30 metrów i samo zgasło - według mnie to jest właśnie dziwne, bo z reguły jest tak, nawet przy słabym akumulatorze, że jak już auto odpalisz, to alternator rozpoczyna ładowanie akumulatora i zgaśnięcie auta ze względu na brak prądu nie powinno wystąpić :oj
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: Sebek »

A zawór EGR?
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: duzyjacek »

A czy myślicie, że to możliwe żeby alarm spowodował wyłączenie silnika? Może nie zdążył się rozłączyć. Czasami spiesząc się otwieram auto kluczykiem niemalże wsiadając już do auta. Problem nie pojawił się ponownie jak na razie.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Silnik zgasł i zdecydował się nie odpalić

Post autor: Fiacik »

To jest możliwe bo jeżeli masz prawidłowo zamontowany alarm to powinien być połączony z immobilizerem . A mogło Ci się przydarzyć to co mnie w skodzie Fabii , że po włożeniu kluczyka błyskawicznie odpaliłeś auto i komputer nie zdążył prawidłowo odczytać sygnału i wszedł w stan awaryjny . Na desce paliła się kontrolka EPC - electronic power control . Wystarczyło wyjąć kluczyk odczekać kilka sekund i po ponownym odpaleniu było wszystko o,key .Tyle że ja wcześniej gdzieś o tym czytałem i po kilku minutach mnie ,,rozjaśniło" , a było trochę nieciekawie bo po zatankowaniu auta pod Bratysławą .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
ODPOWIEDZ