Problem z czujnikami parkowania

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

W necie dostępna jest instrukcja montażu czujników Valeo . Jest tam opisana metoda adaptacji czujników w sytuacji , gdyby np. zamontowany hak wzbudzał czujki . Myślę jednak że tej metody mie mozna zastosować w tym konkretnym przypadku , bo mogloby okazać się, że później czujki bedą mialy "martwe pole " , na które nie będą w ogóle reagować.
Duzyjacek, a tak z ciekawosci : ten problem występowal od razu po montazu , czy po jakimś czasie ? Nie chce mi się wprost wierzyć , że elektryk po montazu wypuścił Cię na drogę z taką wadą . Chyba że na Twoją wyraźną prośbę. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: duzyjacek »

Haka nie mam. O tym, że jest problem powiedzieli mi w serwisie po montażu, twierdząc, że wina niesprawnego modułu i tyle. Gdybym u nich kupił te czujniki to by było trochę inaczej, a tak sytuacja jest trochę słaba. Dzięki za podpowiedzi, dam znać jak zagadka zostanie rozwiązana :ink
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

Myślę że inaczej byloby , gdyby przed montażem sprawdzili dzialanie zanim powiercili Ci otwory w zderzaku . Cóż, teraz pewnie bedą chcieli kolejne 250 za demontaż ? A jeśli nie podbili Ci karty po montażu to producent ( czyt.ten od kogo kupiłeś) może nie uznać reklamacji . Masz rację, slabo to wygląda . . . Najlepiej byloby opanować problem we wlasnym zakresie nie ponosząc więcej kosztów. Jedna nowa czujka jest do zdobycia w necie za ok. 25 zł plus wysylka , natomiast z modulem do kupienia się nie spotkalem . Gdzieś wyczytalem , że sprawne czujki wydają z siebie ciche pyknięcia . Trudno jest jednak zmierzyć w domowych warunkach ich prawidłowość np multimetrem. Jeśli elektryk na prawdę nie popelnił błędu , to logicznym wydawaloby się aby skorzystać z gwarancji . Gdyby padlo na mnie , nie wiem czy nie wybralbym" trzeciej opcji " , tzn . zostawil czujki w zderzaku -bo glupio jeździć z dziurami ( :) ) , a zamontowal np.to http://allegro.pl/elektromagnetyczny-cz ... bi_c=93297 -ostatnio znalazlem w necie . :)
Mam jednak nadzieję , że problem tkwil w montażu i że uda się rozwiązać problem nie dokladając złotówki .
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: leszek1234 »

Skontaktuj się ze sprzedawcą, może on coś podpowie.
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: duzyjacek »

Problem rozwiązany, okazało się, że były źle poustawiane czujki.
Obyło się bez kosztów, poprawkę zrobił ten sam warsztat, który twierdził, że to wina modułu :)
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

Z jednej strony trzeba by się cieszyć - obylo się bez dodatkowych kosztów. Z drugiej - jeśli taka z pozoru prosta sprawa jak założenie czujników parkowania potrafi zapędzic w kozi róg elektryków , ktorzy robią z tym na co dzień , to co powiedzieć o bardziej skomplikowanych naprawach ? Jak zaufać warsztatom ? Na cale szczęście mamy to forum ! :) Pozdrawiam :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: skory85 »

Moje czujniki też ostatnio po kilku dniach postoju zaczęły wariowac. Na szczęście problem rozwiązalem w jednej chwili, okazało się, że brud spłynął na nie. Wystarczyło przetrzec palcem i po sprawie :)
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

Duzyjacek , a możesz powiedzieć konkretnie co bylo nie tak w ustawieniu czujek ? Pion nie zachowany czy poziom więcej niż 5° ? A może calkiem co innego ? Bo objawy byly ciekawe. Nawet gdyby wzbudzały się od np.podłoża to bylby to naturalny efekt ich pracy i zblizenie większe niż to wzbudzające powinno w/g mnie spowodować narastanie ( przyspieszanie ) sygnalu , a nie od razu ciągły . Nie wiem , czy czujki wewnętrzne różnią się budową i dzialaniem od zewnętrzych , ale jesli tak , to obstawial bym , że może właśnie zostaly zamienione przy montażu. Wiesz konkretnie co bylo nie tak , czy nie chcieli się bardziej ośmieszać ? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: leszek1234 »

no i jak i kto właściwie zdiagnozował ten problem (kto na to wpadł)?
Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: duzyjacek »

myślę, że prawdy się nigdy nie dowiemy :lacha
wszystko załatwiane było z właścicielem zakładu :ok)
mechanik szczególnie unikał jakiegokolwiek kontaktu,
także chyba miał coś na sumieniu i sam doszedł co było źle :zlośnik
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

Tak myslalem . Szkoda , bo taka wiedza moglaby się myślę jeszcze nie jeden raz przydać na forum . Ale ważne, że już dziala :) Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
timmek
klubowicz
klubowicz
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2017, 16:11
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 16V t-jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: timmek »

Również mam problem z czujnikami.
Jak samochód jest zimny, przy niskich temperaturach, ponizej 3-5 stopni na zewnątrz, jak wrzucam wsteczny to słyszę ciągły pisk, wrzucam luz, znowu wsteczny i problem sie powtarza.
Wysiadałem, podchodziłem do czujników, z każdego z nich wydobywa sie cichy, charakterystyczny dźwięk (tykanie).

Przy wyższych temp, lub po przejechaniu kilku km nie ma problemu. Liką jeżdżę od kilku tygodni i wcześniej problemu nie miałem.

Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Co może być nie tak?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

Moim zdaniem kondensacja pary wodnej , wilgoć . Trzeba by odszukać centralkę i wypinając kolejne czujki zlokalizować uszkodzoną -nieszczelną . Tak myślę . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
timmek
klubowicz
klubowicz
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2017, 16:11
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 16V t-jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: timmek »

zibi186 pisze: 24 lis 2017, 20:16 Moim zdaniem kondensacja pary wodnej , wilgoć . Trzeba by odszukać centralkę i wypinając kolejne czujki zlokalizować uszkodzoną -nieszczelną . Tak myślę . Pozdrawiam :)
Trop może być dobry wszystko zaczęło się od pogorszenia pogody, wilgoć/tem na pewno sprzyjają. Gdzie znajdę tą centralkę?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z czujnikami parkowania

Post autor: zibi186 »

Powiem Ci szczerze , że nie wiem :) Mam fabryczne czujniki cofania i nigdy nie miałem jeszcze z nimi problemu - nie szukalem centralki :) Myślę , że koledzy , którzy sami montowali mogliby więcej tutaj powiedzieć . Twoje są fabryczne , czy dokładane ? Pozdro :)
ODPOWIEDZ