Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Sebek »

Tomek a sprawdziłeś ciśnienie w zapasie, tak profilaktycznie? Niewiadomo kiedy może się przydać.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Tomek »

Sebek pisze:Tomek a sprawdziłeś ciśnienie w zapasie, tak profilaktycznie? Niewiadomo kiedy może się przydać.
A więc właśnie... zapas to flak, powietrze zeszło z niego dawno temu , i jakoś nie przeszkadzało mi to specjalnie bo nawet jakby co... to nie mam w gnojku lewarka :zlośnik Mam za to dwa klucze do kół :luzak
Z resztą nie miałem i nie mam w planach łapać kapci, i tego się trzymam :ok)

Ale jak mi tak dobrze idzie dzisiaj z naprawami, to poszedłem za ciosem i odwiedziłem przed chwilą wulkanizatora aby sprawdzić wyważenie zimowych kółeczek.
No i nawet już ten zapas ogarnąłem... felga była przyrdzewiała i powietrze zeszło. Teraz jest przeszlifowana, zapastowana, i ma nowy wentyl i działa :ok)
No ale co z tego jak nadal nie mam lewarka :ryczy Ale nie wszystko na raz.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

To może jak nie chcesz lewarka to zestaw naprawczy do mniejszych dziur :) ale zostawia dużo syfu w oponie...
A ja dzisiaj przeciagnalem silikonem uszczelki, żebym się dostał do środka. A za chwilę zrobię w kropce to samo :)
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
hdwao21
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:30
Przebieg: 66000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: hdwao21 »

Jakiś czas temu jak było jeszcze ciepło postanowiłem zabezpieczyć moją Lusie antykorozyjnie. Przyszła do nas prawdziwa zima więc myślę, że dobrze zrobiłem. Szkoda auta które całe życie u pierwszego właściciela spędzało w miłym przytulnym, ogrzewanym garażu, a teraz będzie niestety radziło sobie z wszystkimi warunkami atmosferycznymi. Mianowicie podwozie, progi oraz profile zamknięte zabezpieczyłem preparatami firmy Boll. Podwozie gdy tylko przygotowywałem do nakładania preparatu okazało się mega czyste i wolne od jakiejkolwiek rdzy! Po nałożeniu pierwszej warstwy ochronnej pozostawiłem Lusię do wyschnięcia w garażu Taty na całą noc. Powtórzyłem nakładanie jeszcze raz i znów pozostawiłem autko na 5 godzin do wyschnięcia. Na koniec postanowiłem dobrze umyć i nawoskować karoserie mojej niuni :). Wymieniłem od razu opony na zimowe i gotowa do sezonu zima/wiosna.
To był bardzo pracowity weekend a o to efekty mojej pracy. Na wiosnę sprawdzę stan podwozia i zrobię fotki. Ciekaw jestem na ile wystarczy takie zabezpieczenie samemu. :pomysli
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

U mnie, z zamontowanymi chlapaczami, po 100tyś km takie dodatkowe zabezpieczenie zostało wymyte tylko pod tylnymi drzwiami, w miejscu gdzie podłużnica jest wygięta. Reszta wygląda jak zrobiona wczoraj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Kawał dobrej roboty!
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: will »

hdwao21 pisze:Jakiś czas temu jak było jeszcze ciepło postanowiłem zabezpieczyć moją Lusie antykorozyjnie. Przyszła do nas prawdziwa zima więc myślę, że dobrze zrobiłem. Szkoda auta które całe życie u pierwszego właściciela spędzało w miłym przytulnym, ogrzewanym garażu, a teraz będzie niestety radziło sobie z wszystkimi warunkami atmosferycznymi. Mianowicie podwozie, progi oraz profile zamknięte zabezpieczyłem preparatami firmy Boll. Podwozie gdy tylko przygotowywałem do nakładania preparatu okazało się mega czyste i wolne od jakiejkolwiek rdzy! Po nałożeniu pierwszej warstwy ochronnej pozostawiłem Lusię do wyschnięcia w garażu Taty na całą noc. Powtórzyłem nakładanie jeszcze raz i znów pozostawiłem autko na 5 godzin do wyschnięcia. Na koniec postanowiłem dobrze umyć i nawoskować karoserie mojej niuni :). Wymieniłem od razu opony na zimowe i gotowa do sezonu zima/wiosna.
To był bardzo pracowity weekend a o to efekty mojej pracy. Na wiosnę sprawdzę stan podwozia i zrobię fotki. Ciekaw jestem na ile wystarczy takie zabezpieczenie samemu. :pomysli
Ale folij na nadkola nie widzę :ink
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Wymieniłem żarówkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Zaświeciła sie żółta kontrolka sprawdzilem wszystkie zarowki, okazało sie, że to tak której prawie nie widać...
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
hdwao21
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:30
Przebieg: 66000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: hdwao21 »

will pisze:
hdwao21 pisze:Jakiś czas temu jak było jeszcze ciepło postanowiłem zabezpieczyć moją Lusie antykorozyjnie. Przyszła do nas prawdziwa zima więc myślę, że dobrze zrobiłem. Szkoda auta które całe życie u pierwszego właściciela spędzało w miłym przytulnym, ogrzewanym garażu, a teraz będzie niestety radziło sobie z wszystkimi warunkami atmosferycznymi. Mianowicie podwozie, progi oraz profile zamknięte zabezpieczyłem preparatami firmy Boll. Podwozie gdy tylko przygotowywałem do nakładania preparatu okazało się mega czyste i wolne od jakiejkolwiek rdzy! Po nałożeniu pierwszej warstwy ochronnej pozostawiłem Lusię do wyschnięcia w garażu Taty na całą noc. Powtórzyłem nakładanie jeszcze raz i znów pozostawiłem autko na 5 godzin do wyschnięcia. Na koniec postanowiłem dobrze umyć i nawoskować karoserie mojej niuni :). Wymieniłem od razu opony na zimowe i gotowa do sezonu zima/wiosna.
To był bardzo pracowity weekend a o to efekty mojej pracy. Na wiosnę sprawdzę stan podwozia i zrobię fotki. Ciekaw jestem na ile wystarczy takie zabezpieczenie samemu. :pomysli
Ale folij na nadkola nie widzę :ink

Nadkoli nie robiłem bo najnormalniej czasu mi brakło. Zrobię na wiosnę jak będę sprawdzał "moje dzieło" lub na jesieni.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

hdwao21 pisze:
will pisze: Ale folij na nadkola nie widzę :ink
Nadkoli nie robiłem bo najnormalniej czasu mi brakło. Zrobię na wiosnę jak będę sprawdzał "moje dzieło" lub na jesieni.
will-owi pewnie nie chodziło o nadkola sensu stricto, ale o folie zabezpieczające tylne drzwi i nadkola przed piaskowaniem. Temat: http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... M%5D+folia , nie pokazuje już zdjęć (szkoda).
smak56
* * * *
Obrazek
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: duskap »

A ja dzisiaj odebrałem Lineę od blacharza. Wszystko ładnie pięknie zrobione. Na podłużnicach nie widać śladu naprawy. Wg blacharza to była "kosmetyka" i nie powinno być żadnego wpływu na wytrzymałość. Auto pędzi jak nowe. Jeszcze tylko lakiernik ale to na wiosnę.
DaRiuSz
klubowicz
klubowicz
Posty: 83
Rejestracja: 24 sty 2014, 21:59
Przebieg: 118200
Silnik: 1.4 8V+lpg
Rocznik: 2009
Lokalizacja: TSA
Podziękował: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: DaRiuSz »

Wymiana oleju na shell helix 5w/40 przebieg 129162, czyszczenie odmy po majonezie :brawo - codziennie przebieg 40 kilometrów, a majonezik występuje na olejach - lotos, elf, mobil1 teraz testy na shellu. Za niski przebieg i majonez tak czy owak będzie się pojawiał niezależnie od producenta oleju? Zmieniłem po mobilu przebieg na oleju około 11 tysięcy, według mojej opinii mobil1 to nienajlepszy olej na jakim jeździłem, majonezik pojawiał się na bagnecie już na wysokości kilku centymetrów po jego wyjęciu w celu sprawdzenia w tempie zastraszającym nie mówiąc o odmie. Następny w kolejności wezmę total quartz występuje w bańce 5 litrów więc myślę że od wymiany do wymiany co 15 tysięcy obskoczy. Jak tak dalej pójdzie to wkrótce zabraknie olejów do testów :ryczy
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: adamson »

Na Shellu też będzie majonezik, wiem, bo na nim jeżdżę :ink .
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
DaRiuSz
klubowicz
klubowicz
Posty: 83
Rejestracja: 24 sty 2014, 21:59
Przebieg: 118200
Silnik: 1.4 8V+lpg
Rocznik: 2009
Lokalizacja: TSA
Podziękował: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: DaRiuSz »

adamson pisze:Na Shellu też będzie majonezik, wiem, bo na nim jeżdżę :ink .
To kurteczka na czym jeździć? Obecnie najmniejszą ilość majonezu zaobserwowałem na elfie.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Sprawdźcie Motul'a i Valvoline'a :ink Mam wrażenie, że te oleje generowały najmniej szlamu :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ