Dołożenie Blue & Me - teoria

Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: mwas »

Nie liczyłbym, że jakakolwiek dodatkowa wiązka będzie pociągnięta do lampki i na 99% nie ma tam przewodów od mikrofonu :ink
Sprawdziłem na schematach i jest tak, jak sądziłem - sterowanie z kierownicy realizowane jest rezystancyjnie, i w Linei i w Grande Punto, natomiast zastanawiają mnie dodatkowe połączenia jakie są na schemacie. Jest to podświetlenie przycisków i o dziwo na schemacie od GP tego nie ma :pomysli Wydaje mi się, że przyciski powinny działać, ale z naciskiem na wydaje mi się. Niżej załączam schematy elektryczne z Linei i z GP. Z dorwaniem oryginalnej wiązki możesz mieć problem :oj Z ePera wynika, że jest to element całej wiązki elektrycznej, która znajduje się z przodu auta i odpowiada za masę inncyh funcji, więc żeby zrobić to oryginalne, to trzeba by rozbebeszyć cały przód (kokpit) :oj A cena tej całej wiązki w ASO to ok 800 PLN :oj Więc pewnie trzeba będzie tutaj ten fragment łączący dorobić własnymi siłami :oj Trzymam kciuki za powodzenie akcji :luzak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: emmer »

A zegary nie powinny byc w tym komplecie?
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: mwas »

Na schemacie rzeczywiście jest połączenie z zegarami, ale z tego co się orientowałem, to nie ma podziału na zegary z B&M i bez B&M :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: emmer »

Zapytalem bo kiedys na aukcji oglądałem zestaw i bylo napisane kompletny. A w zestawie zegary.
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

wyświetlacz mam najbardziej wypasiony z dostępnych więc tu nie mam tak dużych obaw jak do połączenia b&m z radiem, oraz o to czy przyciski będą pasować... Najpierw na spokojnie obejrzę dostępny moduł i wiązkę.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: Tomek »

Ja bym nie chciał siać defetyzmu, albo zniechęcać .. ale moim skromnym zdaniem nie opłaca się dokładać we własnym zakresie B&M poza fabryką.
To są koszty, mnóstwo niewiadomych, a nawet jak się uda to to B&M niewiele wnosi, w porównaniu do wymiany fabrycznego radia na takie które ma wszystkie funkcje B&M.
No ale co kto lubi.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: smak56 »

emmer pisze:A zegary nie powinny byc w tym komplecie?
Myślę, że zegary niekoniecznie. Tak jak pisze Maciek, chyba jednak wiązka gra tu podstawową rolę. Na wyświetlaczu pokazywany jest wykonawca i tytuł utworu.
smak56
* * * *
Obrazek
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: mwas »

smak56 pisze:Na wyświetlaczu pokazywany jest wykonawca i tytuł utworu.
Zgadza się, tylko że w "podstawowej" wersji, z radiem bez B&M wyświetlacz na zegarach również wyświetla informacje z radia, jak komunikaty RDS ze stacji radiowej czy informację o aktualnie odtwarzanej ścieżce z CD :ink Wnioskuję więc, że to połączenie zegarów mamy już zrealizowane :ink Zauważcie na schemacie, że z zegarami połączony jest Body Computer a nie bezpośrednio moduł B&M :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

Myślę podobnie odnośnie połączenia radio zegary - zakładam tam jedną wiązka do obsługi wszystkiego bo produkcja różnych odmian wiązek to zwiększenie kosztów produkcji i możliwość pomyłki o co w fabryce w Turcji zakładam nie jest trudno :). Co do kosztów to mam nadzieje się zamknąć z tematem w kwocie 180 PLNów licząc używkę moduł centralny, mikrofon, wyjście USB, przyciski na kierę.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: smak56 »

mwas pisze: z radiem bez B&M wyświetlacz na zegarach również wyświetla informacje z radia, jak komunikaty RDS ze stacji radiowej czy informację o aktualnie odtwarzanej ścieżce z CD :ink Wnioskuję więc, że to połączenie zegarów mamy już zrealizowane :ink
Nooo, to teraz mnie zaskoczyłeś! Bo (nie jestem pewien) u mnie wyświetlacz NIE pokazuje danych z radia. Ale sprawdzę i ewentualnie potwierdzę. :pomysli
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: daro70 »

smak56 pisze:
mwas pisze: z radiem bez B&M wyświetlacz na zegarach również wyświetla informacje z radia, jak komunikaty RDS ze stacji radiowej czy informację o aktualnie odtwarzanej ścieżce z CD :ink Wnioskuję więc, że to połączenie zegarów mamy już zrealizowane :ink
Nooo, to teraz mnie zaskoczyłeś! Bo (nie jestem pewien) u mnie wyświetlacz NIE pokazuje danych z radia. Ale sprawdzę i ewentualnie potwierdzę. :pomysli
Pokazuje smak56 ....pokazuje , przynajmniej u mnie :ok)
Obrazek
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: smak56 »

smak56 pisze: u mnie wyświetlacz NIE pokazuje danych z radia.
No i miałem rację! Wyświetlacz nie pokazywał danych radia i CD! :zdiwiony Nie pokazywał..... bo był wyłączony na poziomie komputera!!! :red :róż :róż :zły :zły Pięć lat ........ :oj :oj Teraz jest :ok) Maciek :pivo
smak56
* * * *
Obrazek
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: mwas »

Hehe, lepiej późno niż wcale :lacha Dla potomnych: w MENU komputera jest ustawienie Zob. Radio :ink Jeśli jest ustawione na "wyłączone" (tak jak miał to smak56) to wyświetlacz zamiast informacji z radia pokaże nam datę i godzinę :luzak
Stefan, cieszę się, że mogłem pomóc :pivo
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
przemekel
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2015, 11:28
Przebieg: 67
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: przemekel »

W końcu trafiłem odpowiednią centralkę B&M muszę jeszcze zdobyć wtyczkę i obudowę , postaram się zrobić jakiegoś manuala z montażu. Mam nadzieje że pójdzie gładko. Jeśli macie jakieś nowe informacje na temat montażu proszę o info , może jakieś zrzuty ekranu jak powinny wyglądać ustawienia dla osiowania proxi.
Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Dołożenie Blue & Me - teoria

Post autor: temp »

Nie wiem na jakim jesteście etapie, ale mogę jedynie podsunąć myśl po swoich doświadczeniach z poszukiwaniem modułu do sterowania z kierownicy niefabrycznym radiem - otóż o ile ten od Grande Punto nie zadziałał w ogóle, o tyle zadziałał ten od Bravo z 2007 roku - może z przyciskami na kierownicy będzie tak samo i bez problemu zadziałają te od Bravo?
ODPOWIEDZ