[M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: K0J0T »

adamson pisze: 22 mar 2016, 14:03 U mnie tak wyszło :pomysli
Cofanie Lineą to nie lada wyzwanie jak robi się ciemno i deszczowo przez co nic nie widać. Dlatego też zdecydowałem się na te sam zestawik z Aliexpress i kosztował mnie tylko 90zł (czekam na przesyłkę). Mam kilka pytań i będę mega wdzięczny za odpowiedź.
Możesz powiedzieć czy:
musiałeś zdejmować zderzak do tego zabiegu?
kamerka jest w prawym podświetleniu czy lewym?
Prąd do wyświetlacza podpjąłeś od zapalniczki?
Kable poprowadziłeś dołem czy górą?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: adamson »

-Nie demontowałem zderzaka (wystarczyło ściągnąć czarny plastik w bagażniku od strony zderzaka),
-kamerkę mam w prawej lampce (od strony pasażera, nie kierowcy), ponieważ sama kamerka jest umiejscowiona z lewej strony oprawki lampki,
-prąd wziąłem od zasilania zapalniczki,
-kable schowałem pod osłonami progów, czyli dołem
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: K0J0T »

adamson pisze: 02 paź 2017, 19:45 -Nie demontowałem zderzaka (wystarczyło ściągnąć czarny plastik w bagażniku od strony zderzaka),
-kamerkę mam w prawej lampce (od strony pasażera, nie kierowcy), ponieważ sama kamerka jest umiejscowiona z lewej strony oprawki lampki,
-prąd wziąłem od zasilania zapalniczki,
-kable schowałem pod osłonami progów, czyli dołem
I świat staje się piękniejszy :D Zdam relację jak zrobię u siebie :) Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: adamson »

Uwierz mi, że jak wyciągniesz obydwie lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej i ten czarny plastik w bagażniku, to spokojnie dasz radę poupychać kabelki.
Po za tym kilka postów wcześniej jest wszystko opisane, jak wziąć zasilanie kamerki, który przewód zasila światła cofania, itp..
Potem dobrze wtyknij gumową zaślepkę, gdzie przechodzą kable z oświetlenia tylnej tablicy rej. we wzmocnieniu, bo będziesz miał powódź w bagażniku, tak jak ja kilka dni temu.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: Tomek »

No tak, kamera cofania, w sumie nie pisałem o tym, a też założyłem jakiś czas temu. Z tym że ja zrobiłem dodatkowy otwór w zderzaku pomiędzy lampkami podświetlenia rejestracji i tam wpuściłem kamerkę. A wyświetlacz jest w lusterku. Kabelki poprowadzone progiem, i również potwierdzę że nie ma potrzeby demontować zderzaka. Nie mam fotki z widokiem z kamery ale uwierzcie na słowo że jest dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: adamson »

Super.
Też rozważałem monitor w lusterku, ale wcześniej już założyłem lusterko fotochromatyczne z alfy i szkoda je było wywalać, przecież nie po to je podłączałem.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: Tomek »

Hehe.. no właśnie, ja wcześniej założyłem ledowe lampki rejestracji i też szkoda było mi się ich pozbywać dlatego kamerka trafiła pomiędzy te lampki.
Lusterko jest wideorejestratorem, nawigacją z dostępem do internetu a kamera cofania to taka dodatkowa funkcja.
Kamera z tyłu również, tak jak przednia cały czas nagrywa widok za samochodem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: leszek1234 »

Tomek , fajny masz kombajn. Ekran jest dotykowy? Napisz coś bliżej, może link?
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: Tomek »

Więc tak.. przybyło to z Chin :) , kosztowało 150 USD, ma ekran dotykowy 8 cali, działa na Androidzie, rejestruje do przodu i do tyłu, ma taką śmieszną funkcję monitorowania terenu wokół auta jak wyczuje jakieś uderzenie.. ale wyłączyłem toto bo się włączało przy każdym otwarciu drzwi, ma tą kamerę cofania, kartę SD, kartę SIM, nawigacje, gps, transmiter, WiFi, blututu, głośnomówiący zestaw, no i ogólnie tańczy śpiewa i stepuje :lacha
Zamocowany na oryginalnym uchwycie, żaden kabel nie wystaje.
Ma też dwa minusy.. nie działa w LTE, nie ma menu w polskim języku.. choć to drugie niespecjalnie mi przeszkadza.
Taki sobie gadżet :) U majbestfrienda nazywa się Junsun.
K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: K0J0T »

K0J0T pisze: 02 paź 2017, 20:07
adamson pisze: 02 paź 2017, 19:45 -Nie demontowałem zderzaka (wystarczyło ściągnąć czarny plastik w bagażniku od strony zderzaka),
-kamerkę mam w prawej lampce (od strony pasażera, nie kierowcy), ponieważ sama kamerka jest umiejscowiona z lewej strony oprawki lampki,
-prąd wziąłem od zasilania zapalniczki,
-kable schowałem pod osłonami progów, czyli dołem
I świat staje się piękniejszy :D Zdam relację jak zrobię u siebie :) Dziękuję i pozdrawiam!
Kilka dni temu zamontowałem kamerkę i wyświetlacz (kamera w miejsce podświetlenia tablicy rejestracyjnej + wyświetlacz 4,3'). W momencie gdy włączam wsteczny wszystko działa fajnie i żadnych zakłóceń obraz całkiem wyraźny i brak zastrzeżeń. Jednak gdy na wstecznym jednocześnie włączę światła stop albo kierunkowskaz prawy to mam lekkie zakłócenia- delikatne pasy w momencie wciśnięcia hamulca albo zapalenia się kierunkowskazu. Pytanie czy to normalne? Zasilanie kamery pociągnięte od prawego światła cofania gdzieś około 0,5 metra od samej lampy zrobiłem nacięcia w wiązce i zastosowałem kostki z zaciskami (potrójne). Masę wziąłem jako ten najgrubszy czarny przewód, obok jest jeszcze jeden czarny ale chudszy i mam nadzieję, że nic nie pomyliłem :D Jeśli macie jakieś sugestie to będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: adamson »

Ja tam nie mam żadnych zakłóceń :ok), trudno coś Ci tak "na oko" poradzić :pomysli.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: mwas »

Spróbuj masę wpiąć gdzie indziej, np. z jakiegoś punktu bezpośrednio z karoserii, nie z instalacji lampy. Jak to nie pomoże, to może jakieś filtry ferrytowe założyć na przewód podłączony do świateł cofania :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: K0J0T »

mwas pisze: 18 paź 2017, 18:40 Spróbuj masę wpiąć gdzie indziej, np. z jakiegoś punktu bezpośrednio z karoserii, nie z instalacji lampy. Jak to nie pomoże, to może jakieś filtry ferrytowe założyć na przewód podłączony do świateł cofania :pomysli
Spróbuję bo może to być faktycznie przyczyna ale te kabelki są tak cienkie że muszę jakąś końcówkę zarobić żeby się nie rozwaliło zaraz. A Czy ma to znaczenie, że kabel wideo puściłem razem ze wszystkimi kablami i połączony jest opaskami zaciskowymi ? Może są przebicia w jego kierunku gdy włączone jest dodatkowe światło z tylnej lampy?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: mwas »

Może mieć to znaczenie, ale raczej nie o przebicia tu chodzi a o zakłócenia generowane przez prąd przepływający przez przewody, ale najpierw sprawdziłbym tą masę :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: [M] Montaż kamery cofania + monitor 4"

Post autor: K0J0T »

Ostatnio w nocy temperatura na minusie. Czy różowa poświata obrazu w ekranie pojawiający się głównie z rana to normalka? Linie pomocnicze na ekranie są kolorowe i nie tracą barwy co ciekawe... To kwestia kamery czy ekranu?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ