[ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: Rafcio »

Kawał dobrej roboty :pivo
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

Dam znać, jak będą mgły :ink Kuzyn, z awaryjnyni migają dzienne, jak zapłon jest wyłączony również :ink Jak otwieram lub zamykam auto to też migają DRLe, nie przeciwmgielne.

Wysłane z Galaxiaka
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
slawek007
klubowicz
klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2011, 11:12
Przebieg: 172000
Silnik: 1.4 8v+LPG
Rocznik: 2010
Lokalizacja: staszow
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: slawek007 »

Jak rozumiem doswietlanie zakretow dziala nie zależnie od prędkości?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

Doświetlanie zakrętów działa nawet na postoju, co widać na moim filmiku :ink Jest to po prostu zapalenie światła przeciwmgielnego w momencie włączenia kierunkowskazu i zgaszenie go chilę po wyłączeniu z efektem wygaszenia :ink Żeby prędkość miała jakikolwiek na to wpływ, to moduł sterujący musiałby mieć "inteligentną" łączność z body computerem, chyba za dużo byśmy od niego wymagali :lacha

Wysłane z Galaxiaka

-- 27 lut 2017, o 22:13 --

Zostałem zmuszony do zrobienia małej poprawki. Od momentu montażu chodziło za mną, czemu te światła nie włączają się w momencie przekręcenia kluczyka :pomysli W końcu jest tam przewód sterujący, na który podajemy +12V po włączeniu stacyjki. Dzisiaj rano, jadąc do pracy stanąłem w kolejce samochodów. Kiedy delikatnie ruszałem bez dodawania gazu, obroty silnika spadały na tyle nisko, że wartość ładowania altka musiała spaść na sekundę poniżej 14V i w tym momencie zauważyłem w odbiciu zderzaka auta przede mną, że światła DRL gasną na tą sekundę i zapalają się ponownie... :oj Okazało się, że moje wpięcie się wewnątrz skrzynki bezpieczników w przewód plusowy jest o kant d... roztłuc :smutny Użyłem badziewnej szybkozłąki, która po prostu... się nie załączyła :oj Niestety nie miałem możliwości, żeby to poprawić, dlatego zastosowałem rozwiązanie takie, jak sugeruje producent, czyli podpięcie się do zasilania za pomocą dołączonego do zestawu adapterka do bezpiecznika. Wygląda to tak:
a39897cc94f93e72d6e2855fffca5612.jpg
Żeby nie było za różowo, oczywiście musi być jakieś "ale": niestety (albo stety :ink) mamy Fiata, gdzie włosi usieli zrobić coś po swojemu i bezpieczniki w skrzynce są w wersji MINI a adapter jest przeznaczony do klasycznych, dlatego trzeba się ciut nakombinować i podoginać to cudo, żeby jakoś to stykało. W efekcie wygląda to tak:
5b099de38483d1f5528f7580a62193df.jpg
Teraz światła zapalają się od razu po przekręceniu kluczyka :luzak tylko że nie gasną w momencie odpalania silnika, czyli to co chciałem osiągnąć na początku, ale tak też jest spoko :ink Zobaczę jak się ten konektor będzie sprawował, ale trochę traktuję to rozwiązanie jako tymczasowe :ink W domyślę dobiorę się jeszcze raz do tej skrzyneczki i spróbuję podłączyć tak, jak chciałem od początku :ink
Ale to doświadczenie pokazuje w razie czego, że te światła posiadają również automat wykrywający odpalenie silnika poprzez zwiększenie napięcia ładowania :ink Więc... na upartego wystarczy tylko podłączenie się do plusa i minusa akumulatora :ink
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: Tomek »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

Tomek, fajowe rozwiązanie ! Szukałem tego w lokalnym sklepie ostatnio, ale nie było. Zastanawiam się, czy by nie olać wpinania się w wiązkę i nie zastosować tego w domyślnym rozwiązaniu :pomysli Pytanie, czy zmieści się u nas, bo koło bezpiecznika, i z jednej, i z drugiej strony jest dość mało miejsca, więc żeby ten kabelek, który wychodzi w bok nie zawadzał :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: Tomek »

Czy się zmieści??? Nie mam pojęcia, ale spróbować warto.
Ja będę stosował to wewnątrz kabiny, z tym że w normalnym rozmiarze bezpiecznika, no i wewnątrz jest więcej miejsca.
Świetne rozwiązanie żeby wyprowadzić sobie dodatkowy +.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

Tomek pisze:Czy się zmieści??? Nie mam pojęcia, ale spróbować warto.
Zgadzam się w całej rozciągłości i na pewno spróbuję :)
Tomek pisze:Ja będę stosował to wewnątrz kabiny, z tym że w normalnym rozmiarze bezpiecznika, no i wewnątrz jest więcej miejsca.
Zgadza się, wewnątrz jest więcej miejsca, tylko Tomek, o jakim normalnym rozmiarze bezpiecznika mówisz ? Wewnątrz też chyba mamy bezpieczniki typu MINI :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: Tomek »

mwas pisze: Zgadza się, wewnątrz jest więcej miejsca, tylko Tomek, o jakim normalnym rozmiarze bezpiecznika mówisz ? Wewnątrz też chyba mamy bezpieczniki typu MINI :pomysli
Kurcze... nie zaglądałem tam od lat, i dodatkowo popitoliło mi się z gnojkiem panic :-<<
Masz rację .. MINI... bym se nakupował :-<<
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: zibi186 »

mwas pisze:Tomek, fajowe rozwiązanie ! Szukałem tego w lokalnym sklepie ostatnio, ale nie było. Zastanawiam się, czy by nie olać wpinania się w wiązkę i nie zastosować tego w domyślnym rozwiązaniu :pomysli Pytanie, czy zmieści się u nas, bo koło bezpiecznika, i z jednej, i z drugiej strony jest dość mało miejsca, więc żeby ten kabelek, który wychodzi w bok nie zawadzał :pomysli
Mwas , ze zdjęcia wynika , że kabelek jest ponad poziomem standardowych bezpieczników więc jedyny problem mogloby być, gdyby trzeba bylo wymienić bezpiecznik znajdujący się bezposrednio pod wyjsciem tego kabelka z kostki . Co ostatecznie też nie jest jakimś dużym klopotem , bo zawsze można przecież na chwilę wyciągnąć tą kostkę jak bezpiecznik , wymienić spalony pod kabelkiem i kostkę wcisnąć spowrotem -tak myślę :) Bardzo fajne rozwiązanie , ktoś wreszcie pomyślał :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

Nie obawiam się o to, czy zmieści się obok innego bezpiecznika, bo to, tak jak piszesz, jest rozwiązane :ink Obawiam się o ten kabelek, który wychodzi bokiem, bo z jednej strony jest przekaźnik, który jest wyższy i ten kabelek po prostu w tą stronę nie wejdzie a z drugiej jest koniec skrzynki z bezpiecznikami no i właśnie pytanie, czy da się go tam upchnąć :ink Zamówię, poczekam na dostawę i sprawdzę na żywo :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: zibi186 »

No cóż , w takim razie faktycznie . . .
tojamarko
klubowicz
klubowicz
Posty: 257
Rejestracja: 20 lis 2014, 11:39
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: tojamarko »

MWAS - super manual, a co do tych światełek to się nad takimi zastanawiałem. Ale no właśnie to ale: czy światła przeciwmgłowe białe ledy, czy przeciwmgłowe zwykłe żarówki halogenowe? nnn n? Czy białe ledy podczas mgły nie zrobią nam mleka przed samochodem oraz czy bardziej nam nie ograniczą widoczności?
LINKA 1.4 8V 77 KM 2008 r. :jazda :banan
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

tojamarko, odpowiem na Twoje pytanie, jak tylko trafię jakąś mgłę, ale patrząc na prognozę pogody, to w najbliższym czasie się na żadną nie zanosi :lacha W każdym razie, na forum Freemonta bardzo zachwalają tą barwę w zamglonych warunkach, więc jestem dobrej myśli :ink Poza tym... nasze oryginalne światła jakiejś mega skuteczności w zamgleniu też nie miały, wręcz odnoszę wrażenie, że powodowały jeszcze większą, białą łunę przed autem :ink Te świecą typowo po podłożu nie rozpraszając światła w górę, więc jest spora szansa, że zdadzą egzamin oświetlając to, co powinny, czyli drogę z bokami przed autem :ink

Wysłane z Galaxiaka
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
tojamarko
klubowicz
klubowicz
Posty: 257
Rejestracja: 20 lis 2014, 11:39
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: tojamarko »

MWAS- czyli czekamy na mgiełkę i efekty.
Niech służą Tobie jak najlepiej, mam nadzieję że za swoją cenę będą się sprawowały bardzo dobrze.
LINKA 1.4 8V 77 KM 2008 r. :jazda :banan
ODPOWIEDZ