[M] Osłona łożysk amortyzatora

skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: skory85 »

EGON pisze: 21 cze 2018, 12:40
smak56 pisze: 30 lis 2017, 11:47
lepio pisze: 30 lis 2017, 10:49na zdjęciu pierwszym wypatrzyłem te same oznaczenia...stąd moje podejrzenia.
Następne łożysko, które kupiłem - Lemforder, miały te znaczki zeszlifowane. Tak więc kto, co i od kogo, tego w świecie globalizacji już nie dojdziesz.
Temat przerabiałem też przy sprzęgle Sachs. Tarcza Valeo, docisk no name, łożysko oporowe made in Poland.
Lemforder nie produkuje wszystkiego, wtedy bierze to co idzie na pierwszy montaż, jednak nie mogą sprzedawać z logo producenta auta dlatego ścierają oznaczenia. Więc taka część jest b.dobrej jakości.
Tak samo sprzęgło Sachs gdzie pewno dla Fiata robi na pierwszy montaż Valeo, dlatego skapowali Valeo. Miałem też sytuację odwrotna gdzie do niemieckiego auta w pudełku valeo był sachs.
Dokładnie taki przypadek miał mwas u siebie pudełko z Sachs a w środku Valeo z tego co pamiętam.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: mwas »

skory85 pisze: 21 cze 2018, 15:50 Dokładnie taki przypadek miał mwas u siebie pudełko z Sachs a w środku Valeo z tego co pamiętam.
Potwierdzam :ink Kupiłem komplet Sachs'a a w środku tarcza sprzęgła była Valeo :ink Innych elementów kompletu już nie sprawdzałem, przy tarczy ewidentnie rzucił mi się w oczy nadruk Valeo :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: Szczypior »

EGON pisze:Panowie dajcie spokój z uszczelnianiem/osłonami od góry poduszki, jedynie przed czym to chroni to przed rdzą na gwincie amortyzatora. Łożysko siada od zanieczyszczeń i wody która dostaje się od strony koła. Dlatego niektórzy producenci poszli po rozum do głowy i poduszki/łożyska maja gumowe osłonki by ten cały syf nie dostawał się do łożyska. Moim zdaniem wina jest w konstrukcji nadkola/kielicha które nie osłania łożyska poduszki amortyzatora.
Jakiej firmy ma takie uszczelnienie?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: mwas »

Kayaba ma na pewno :ink Mam i mogę to potwierdzić :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: EGON »

Ma też turecki teknort pisałem już o tym w temacie sprawności amortyzatorów. Takie mam u siebie założone właśnie.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: marcin24 »

ja miałem z tym uszczelnieniem i łożysko i tak padło, (lewa strona), i woda dostaje się także od góry od strony nakrętki, w tej chwili zabezpieczyłem prowizorycznie nakrętką od butelki z silikonem i na razie spokój.
Pozdrawiam wszystkich
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: pogromcaslaskiej »

A ja miałem też zabezpieczone od góry i nic to nie dało,niecałe dwa lata wytrzymało,a teraz bez niczego i trzy lata i nadal dobre,więc loteria
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: EGON »

marcin24 pisze: 21 cze 2018, 22:48 ja miałem z tym uszczelnieniem i łożysko i tak padło, (lewa strona), i woda dostaje się także od góry od strony nakrętki, w tej chwili zabezpieczyłem prowizorycznie nakrętką od butelki z silikonem i na razie spokój.
Jak masz dobrze przykręcona poduszkę i amortyzator to woda przez nakrętkę nie przeleci, nie ma takiej możliwości. A nawet jak by przeleciała to i tak nie wleci do łożyska.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
lepio
klubowicz
klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:50
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: lepio »

a ja dałem dodatkową osłonę pomiędzy sprężynę a łożysko i obraca się razem z nimi. Mój Miechu mówi że tak ogromnego kielicha na amortyzatorze to jeszcze nie widział..
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: Fiacik »

EGON pisze: 21 cze 2018, 12:23 Panowie dajcie spokój z uszczelnianiem/osłonami od góry poduszki, jedynie przed czym to chroni to przed rdzą na gwincie amortyzatora. Łożysko siada od zanieczyszczeń i wody która dostaje się od strony koła. Dlatego niektórzy producenci poszli po rozum do głowy i poduszki/łożyska maja gumowe osłonki by ten cały syf nie dostawał się do łożyska. Moim zdaniem wina jest w konstrukcji nadkola/kielicha które nie osłania łożyska poduszki amortyzatora.
Jak miałem auto jeszcze na gwarancji to sobie w tym temacie porozmawiałem w serwisie Fiata w B-B i usłyszałem odpowiedź
żeby na myjniach samochodowych uważać z myciem ciśnieniowym przestrzeni od strony koła co jakby potwierdza to co wyżej
napisane . I o ile pamiętam też o tym wtedy na forum pisałem .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: leszek1234 »

Fiacik pisze: 18 lip 2018, 16:15 żeby na myjniach samochodowych uważać z myciem ciśnieniowym przestrzeni od strony koła
U mnie od nowości nic się nie dzieje z tymi łożyskami. Nigdy nie myłem tego auta myjką ciśnieniową (zawsze wiaderko i gąbka). To może jest coś na rzeczy?
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: EGON »

Panowie zaraz wyjdzie by Linei nie myć i nie jeździć w deszczu. Powtórzę ostatni raz łożyska lecą od wody z pod koła od strony sprężyny a nie od strony podszybia. Tak jest zaprojektowane nadkole i cały kielich że tam woda się dostaję i wcześniej czy później się zużyje.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: smak56 »

EGON pisze: 19 lip 2018, 10:17 Panowie zaraz wyjdzie by Linei nie myć i nie jeździć w deszczu. Powtórzę ostatni raz łożyska lecą od wody z pod koła od strony sprężyny a nie od strony podszybia. Tak jest zaprojektowane nadkole i cały kielich że tam woda się dostaję i wcześniej czy później się zużyje.
Pytanie, które zadam było już stawiane, ale nie doczekało się odpowiedzi.
Otóż jeżeli jest tak jak piszesz, to dlaczego awarie łożysk Macphersona strony lewej do prawej mają się jak około 3:1? :pomysli
Dla skomplikowania odpowiedzi dodam, że z lewej strony (od góry) jest ażurowa kratka, której z prawej strony nie ma i dodatkowo u mnie, z prawej strony jezdni są większe kałuże niż z lewej. W moim pytaniu nie ma żadnej złośliwości tylko nijak nie potrafię tego zrozumieć. Może jest jakieś wytłumaczenie?
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: EGON »

smak56 pisze: 19 lip 2018, 11:02
EGON pisze: 19 lip 2018, 10:17 Panowie zaraz wyjdzie by Linei nie myć i nie jeździć w deszczu. Powtórzę ostatni raz łożyska lecą od wody z pod koła od strony sprężyny a nie od strony podszybia. Tak jest zaprojektowane nadkole i cały kielich że tam woda się dostaję i wcześniej czy później się zużyje.
Pytanie, które zadam było już stawiane, ale nie doczekało się odpowiedzi.
Otóż jeżeli jest tak jak piszesz, to dlaczego awarie łożysk Macphersona strony lewej do prawej mają się jak około 3:1? :pomysli
Dla skomplikowania odpowiedzi dodam, że z lewej strony (od góry) jest ażurowa kratka, której z prawej strony nie ma i dodatkowo u mnie, z prawej strony jezdni są większe kałuże niż z lewej. W moim pytaniu nie ma żadnej złośliwości tylko nijak nie potrafię tego zrozumieć. Może jest jakieś wytłumaczenie?
Nalej sobie wody od góry i zobacz czy ta woda Ci wyleci od strony sprężyny. Odnośnie pytania chodzi oto że lewe leci szybciej ?
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: [M] Osłona łożysk amortyzatora

Post autor: Fiacik »

Lewe czy prawe to chyba nieistotne bo i tak trzeba wymieniać komplet , a co się tyczy przeciekania od góry to kiedyś się przyglądałem
na garażu po umyciu auta co z tą wodą . I woda w kielichu stała jeszcze przez kilka dni aż w końcu odparowała . ,, Siknąłem " wtedy
do tego lewego kielicha dość sporo środka wypierającego wodę z czasem zobaczymy co będzie i czy to coś da .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
ODPOWIEDZ