Teraz jest 30 kwi 2017, o 14:59

Autor Wiadomość
 Tytuł: Czyszczenie przepustnicy
PostNapisane: 11 gru 2010, o 17:18 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 3 razy
Otrzymał Piw: 4 razy
Jak obiecałem w innym temacie - mała relacja z uzupełnieniem foto z szybkiego czyszczenia przepustnicy w Linei z silnikiem 1,4 8v.

Aby dobrać się do przepustnicy należy zdjąć czarną osłonę silnika należy w tym celu odkręcić dwie śruby (10-tki) zaznaczone na foto czerwonymi kółkami, następnie mamy dwa wyjścia albo odczepiamy rurę ssawną powietrza od osłony albo od samochodu (żółte strzałki) - ja odczepiłem od samochodu (wystarczy pociągnąć rurę do przodu jest mocowana na wcisk).
W miejscu zielonej strzałki jest "wciskany zaczep" w postaci gumowego stożka (podobny jak przy rurze ssawnej) - pociągamy całość do góry i ładnie schodzi.
Przepustnica z osłoną łączy się na wcisk - na dwóch pozostałych fotkach widać moją niezbyt czystą przepustnicę, a także dwa gumowe węże łączące obudowę z silnikiem - nie zdejmowałem ich tylko odsunąłem obudowę tak aby mieć dostęp do przepustnicy.

Pierwotnie miałem w planie posłużenie się specjalnym środkiem w sprayu do czyszczenia przepustnic i gaźników "na pracującym silniku" ale z braku takowych w okolicznych sklepach ograniczyłem się do czystej szmatki i WD-40.
Trochę na szmatkę i ładnie wszystko schodziło - nie demontowałem przepustnicy - wyczyściłem tylko jej wlot, klapkę i na tyle na ile mi się udało gniazdo klapki po odchyleniu jej palcem.

Po czyszczeniu założyłem wszystko z powrotem i odpaliłem silnik - chodził ładnie i po nagrzaniu się trzymał około 850 obrotów.

Dziś było +2 stopnie więc test czy zabieg zlikwidował falowanie obrotów odbędzie się przy okazji zejścia temperatury poniżej -5 bo przy takiej objawy falowania obrotów u mnie występowały.

Nie ma fotek już wyczyszczonej przepustnicy bo zaczynało padać :zlośnik

Mam nadzieję że się komuś przyda

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   0   Silnik:   1.4 8v 77KM   Rocznik:   2008    

Tytuł: CZYSZCZENIE PRZEPUSTNICY II
PostNapisane: 13 gru 2010, o 13:43 
Kolega
Kolega

Postawił Piwo : 164 razy
Otrzymał Piw: 114 razy
Q zaprezentował szybkie czyszczenie , a ja zaprezentuje DOKŁADNE CZYSZCZENIE dodam że niewiele więcej trzeba zrobić.

Dzisiaj przeczyściłem przepustnicę, czyszczenie polegało na zmontowaniu przepustnicy (nic skomplikowanego) breja niezła była . Dodam iż WD można przeczyścić natomiast są lepsze preparaty do czyszczenia gaźników ( nie są takie tłuste ) jak będziecie czyścić to preparat najlepiej nanieść na szmatkę żeby nie naciekł do środka. Na koniec jak przymocujemy przepustnicę ale jeszcze jej nie zamkniemy trzeba odpalić silnik i na obrotach 2000, 2500 podgazować około 2 do 3 minut ,co wypluje jakieś pozostałości przeczyścić. poskładać reszte do kupy i mamy przeczyszczoną przepustnicę.
Teraz czekam do mrozów, mrozy zweryfikują czy to coś dało

Pozdrawiam :)

Ostatnio edytowano 30 paź 2011, o 14:43 przez cichy, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   217000   Silnik:   2.0 110KM HDi   Rocznik:   0    

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2011, o 20:32 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 6 razy
Otrzymał Piw: 24 razy
Przy wymianie odmy sprawdziłem jak wygląda przepustnica i byłem miło zaskoczony.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   80000   Silnik:   1.4 8V + LPG   Rocznik:   2007    

Tytuł: Re: [ M ][1.4 8v] Czyszczenie przepustnicy
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 08:55 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 0 raz
Otrzymał Piw: 7 razy
Koledzy czy po zdjęciu przepustnicy wymieniamy uszczelkę?

Zastanawia mnie, czy obroty mogą falować gdy nieszczelna jest
ta uszczelka ponieważ tą drogą może dostawać się "lewe" powietrze....
Ma ktoś może namiary na sklep lub symbol katalogowy.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   131000   Silnik:   1.4 8V+ LPG   Rocznik:   2010    

PostNapisane: 20 kwi 2013, o 09:39 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 1 raz
Otrzymał Piw: 22 razy
Jeśli uszczelka nie jest wyszczerbiona albo zgnieciona to wystarczy dokładnie wyczyścić ją i przepustnicę. Po skręceniu nie powinno być żadnych "przedmuchów".

PS. Do czyszczenia odmy można użyć zmywacza do hamulców zamiast sprężonego powietrza. Dokładnie wypłukuje cały szlam zalegający w odmie.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   113000   Silnik:   1.4 8v LPG   Rocznik:   2009    

PostNapisane: 20 kwi 2013, o 10:24 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 0 raz
Otrzymał Piw: 7 razy
Dzięki za wskazówki....

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   131000   Silnik:   1.4 8V+ LPG   Rocznik:   2010    

PostNapisane: 20 kwi 2013, o 12:21 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 3 razy
Otrzymał Piw: 13 razy
Witam Wszystkich!!!
Tak sobie czytam posty,przeglądam fotki i zastanawia mnie czym jest spowodowane że u jednych pojawia się ten szlam a u drugich nie?.
Ja rozumie że jest to spowodowane jazdą na krótkich odcinkach przy niskich temp.gdzie występuję niedogrzanie silnika no ale na logikę miałem ten szlam u siebie 1 raz+falowanie obrotów wszystko wyczyszczone i ustawione w ASO włącznie z resetem kompa od tego czasu problem nie występuje a w dalszym ciągu używam oleju Selenia a odcinki które pokonuje /jazda do pracy/są takie same czyli krótkie 2,5km.Sprawdzone kilka dni temu po sezonie zimowym przy wymianie oleju oraz filtrów szlamu brak.

Zobacz profil   Przebieg:   0   Silnik:   1.4 8v   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 20 kwi 2013, o 12:25 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 1 raz
Otrzymał Piw: 22 razy
U mnie majonez pojawiał się kiedy miałem "ciasne" zawory. Po regulacji czysto.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   113000   Silnik:   1.4 8v LPG   Rocznik:   2009    

PostNapisane: 11 maja 2013, o 20:18 
Kolega
Kolega
A znacie moze srednice przpustnicy?