Teraz jest 17 sty 2017, o 18:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2011, o 08:14 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 214 razy
Otrzymał Piw: 204 razy
Polecam to forum, goście piszą o rzeczach, o których pojęcia nie miałem. Ale taka zabawa raczej dla tych co mają podwórko i bieżącą wodę. Lektury na prawdę sporo. http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php Gdy tak trochę poczytałem, to mam ochotę wydać te 300zł na dobre kosmetyki i odpicować Linkę jak Turecki handlarz. Tylko właśnie brak warunków do pracy mnie powstrzymuje.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   129000   Silnik:   T-Jet z gazem   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2011, o 08:29 
Administrator
Administrator

Postawił Piwo : 243 razy
Otrzymał Piw: 327 razy
karollino napisał(a):
Koledzy, skoro jesteśmy przy woskach to chciałem zapytać jeszcze o mycie - taki mały offtop.
Przy starym aucie pasjami jeździłem na automatyczną myjkę (BP, Orlen), ale zauważyłem "po latach", że na lakierze pojawiają się takie mikrozarysowania koncentryczne (kółka). No ale auto miało wtedy inne skazy blacharskie, więc się tym zbytnio nie przejmowałem.
Ponieważ Lina jest jeszcze wolna od tej przypadłości (i chciałbym by tak pozostało), kieruję pytanie do Was - jak myjecie auta?

Tomek - szczególnie Ciebie mam ochotę o to zapytać, bo masz wiecznie czyste, błyszczące auto z nienagannym lakierem.

Nie używam i używał nie będę myjni automatycznych. Tak jak zauważyłeś w poprzednim aucie, strasznie masakrują lakier :red Najchętniej, to myłbym auto własnoręcznie, gąbeczką, ale niestety nie mam do tego warunków i pozostaje mi korzystać z tzw. myjni bezdotykowych, czyli kilka stanowisk z myjkami ciśnieniowymi. Ale takie mycie nie jest idealne niestety, nie zastąpi to kontaktu z gąbką, o woskowaniu po wszystkim nie wspomnę.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   140140   Silnik:   1.4 8v   Rocznik:   2007    

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2011, o 09:28 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 192 razy
Otrzymał Piw: 173 razy
karollino napisał(a):

Tomek - szczególnie Ciebie mam ochotę o to zapytać

Ja się po prostu świetnie bawię przy myciu auta :)
Dla wszystkich myjni automatycznych- zdecydowane nie :red
Ja swoje auto myję zawsze sam. Zdarzył się dwa razy wyjątek że pojechałem na ręczną myjnię, i mam nadzieję że nie będę miał potrzeby więcej tego robić.

Nie myjcie samochodów gąbkami bo lakier się od tego rysuje.

Ja gąbki używam tylko do kół, natomiast karoserię myję taką rękawicą z mikrofibry.
No i po prostu dokładnie z dużą ilością wody, no i chyba tyle.
A i jeszcze zawsze po myciu wycieram auto do sucha, bo bez tego to na czarnym straszne zacieki zostają.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   126000   Silnik:   1.4 V8 + LPG   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2011, o 23:30 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 14 razy
Otrzymał Piw: 2 razy
Gąbka rysuje a mikrofubra nie? Bzdura... Rysuje brud, piasek i wszystko to co jest na naszym autku przylepione, a my to rozcieramy. Nie ma co się szczypać... prędzej czy poźniej zniszczysz lakier... jak nie myciem, to sam se czymś dziabniesz ;)

Zobacz profil   Przebieg:   74000   Silnik:   1.4 8v + LPG BRC   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2011, o 07:04 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 214 razy
Otrzymał Piw: 204 razy
alvaro napisał(a):
Gąbka rysuje a mikrofubra nie? Bzdura... Rysuje brud, piasek i wszystko to co jest na naszym autku przylepione

Zgadzam się z alvaro. Żeby zminimalizować ryzyko zadrapania przy myciu ręcznym, trzeba myć auto sposobem na 2 wiadra.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   129000   Silnik:   T-Jet z gazem   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2011, o 08:06 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 192 razy
Otrzymał Piw: 173 razy
alvaro napisał(a):
Gąbka rysuje a mikrofubra nie? Bzdura... Rysuje brud, piasek i wszystko to co jest na naszym autku przylepione, a my to rozcieramy.

Ja się z Tobą zgadzam.
Mało precyzyjnie się wcześniej wyraziłem.
Chodzi o to że drobiny piasku nie wejdą wgłąb gąbki, i podczas mycia rysujemy nimi lakier.
Natomiast podczas mycia rękawicą z mikrofibry, drobiny piasku wchodzą głębiej we frendzle, czym minimalizujemy ryzyko zadrapań.
Tak wyczytałem na mądrych forach, i tego się trzymam :)

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   126000   Silnik:   1.4 V8 + LPG   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2011, o 09:11 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 101 razy
Otrzymał Piw: 47 razy
Przy każdym myciu lakier narażony jest na mikroskopijne ryski w zależności od szczotki czy gąbki lub myjni automatycznej z tym jest najgorzej , ja u siebie stosuje raz na jakis czas mleczko polerskie gdzie ręcznie powtarzam ręcznie doprowadzam lakier do w miarę pierwotnego stanu . Wiadomo że z polerowaniem nie mozna przesadzić bo nowe lakiery na naszych autach to nie to samo co 10-15 lat temu (oszczędnosci). Wiadomo myć trzeba ale nie mozna popadać w jakieś skrajności co do tego czym można a czym nie ....na pewno myjnie automatyczne nie są wskazane ale czasem po prostu trzeba . :bezzdania

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   72000   Silnik:   1.4 8v   Rocznik:   2007    

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2011, o 15:34 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 1 raz
Otrzymał Piw: 4 razy
ja stosuję metodę: najpierw mycie karcherem na myjni bezdotykowej aby pozbyć się piasku z auta a dopiero później mycie ręczne :)

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   67000   Silnik:   1.4 T-Jet   Rocznik:   2008    

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2011, o 21:39 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 14 razy
Otrzymał Piw: 2 razy
jay_21 napisał(a):
ja stosuję metodę: najpierw mycie karcherem na myjni bezdotykowej aby pozbyć się piasku z auta a dopiero później mycie ręczne :)

I to jest dobre podejście. Robię identycznie + metoda na 2 wiadra :)
Czasu to torszkę pochałnia... ale jak go nie mam to bezdotykówka rulez.

Zobacz profil   Przebieg:   74000   Silnik:   1.4 8v + LPG BRC   Rocznik:   2009    

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5