Teraz jest 27 lut 2017, o 01:00

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: SONAX - twardy wosk w płynie
PostNapisane: 7 kwi 2010, o 18:16 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 1 raz
Otrzymał Piw: 4 razy
Jeśli chodzi o woski to z całą pewnością mogę polecić twardy wosk SONAX. Po nawoskowaniu powierzchnia lakieru wygląda jak lustro - jest szklista i wszystko ładnie się odbija w lakierze. Pięknie się błyszczy :) Wosk jest w postaci mleczka i bardzo łatwo się go nakłada (można nakładać w pełnym słońcu), i bardzo łatwo poleruje. Woskowanie auta praktycznie nie wymaga wysiłku, jednak trzeba to robić małymi partiami, żeby nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia wosku.

Wosk nałożyłem w sobotę, dzisiaj mamy środę i taką sobie pogodę a samochód jest nadal czysty. W lany poniedziałek cały dzień padało a mimo auto wygląda jak by dopiero było na myjni. Woda na lakierze dobrze się perli i szybko spływa. Kurz także szybko znika pod wpływem wiatru.

Podsumowując, bardzo dobry wosk za niewielkie pieniądze (ja płaciłem ~20 zł za buteleczkę). Poniżej zdjęcie wosku:

Obrazek

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   67000   Silnik:   1.4 T-Jet   Rocznik:   2008    

Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2010, o 19:41 
Nowy
Nowy

Postawił Piwo : 0 raz
Otrzymał Piw: 0 raz
JEŻELI CHODZI O TEN WOSK TO JA TEŻ POLECAM . CHOCIAŻ SĄ INNE TAŃSZE TO JEDNAK ŻADEN NIE DAJE TAKIEGO EFEKTU. DOKŁADNIE JAK KOLEGA WOSKOWAŁEM W SOBOTE A DZISIAJ BYŁEM Z AUTEM NA MYJNI I GO NIE SPŁUKAŁO. DODAM RÓWNIEŻ ŻE MIAŁEM NA LAKIERZE SPORO MIKROSKOPIJNYCH ZADRAPAŃ CO MATOWIŁO KOLOR . A PO WOSKOWANIU AUTO WYGLĄDA JAKBYM WYJECHAŁ Z SALONU

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   0   Rocznik:   0    

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2010, o 07:33 
Administrator
Administrator

Postawił Piwo : 45 razy
Otrzymał Piw: 136 razy
mała prośba. nie pisz dużymi....

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   181000   Silnik:   1.4 T-Jet + LPG   Rocznik:   2008    

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2010, o 22:13 
klubowicze
klubowicze

Mam pytanie. Ile czasu trzeba zarezerwować na solidne woskowanie?

Zobacz profil   Przebieg:   0   Rocznik:   0    

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 05:17 
klubowicze
klubowicze

radek, mi to zajęło około 2 - 3 godzin. Najpierw auto trzeba dobrze przygotować do woskowania. Ja podzieliłem sobie to na 3 etapy:
1. Umycie samochodu szamponem.
2. Płukanie auta czystą wodą a następnie wytarcie do sucha.
3. Woskowanie.

Podczas woskowania auta twardym woskiem trzeba uważać na czarne elementy plastikowe i gumowe bo jak się zapomnimy to mogą pozostać na nich białe smugi. A jak już zdarzy Ci się zachaczyć o czarny plastik, to należy odrazu przetrzeć mokrą ścierką, aby usunąć wosk.

Jeśli chodzi o wosk z tematu - nakładamy go cienkimi warstwami, na jeden element karoserii (maska, błotnik itp.) a następnie czekamy aż pojawi się delikatna mgiełka i wcieramy kulistymi ruchami. Do nakładania użyłem miękkiej mikrofibry a do wpolerowania użyłem ściereczki z mikrofibry ale bez włosków.

Mam nadzieje, że Ci pomogłem :)
Pozdrawiam

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   67000   Silnik:   1.4 T-Jet   Rocznik:   2008    

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 08:15 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 3 razy
Otrzymał Piw: 20 razy
Jay jak spec normalnie :)

Zobacz profil   Przebieg:   40500   Silnik:   1,3 MultiJet   Rocznik:   2007    

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 09:53 
klubowicze
klubowicze

jay_21 napisał(a):
radek, mi to zajęło około 2 - 3 godzin. Najpierw auto trzeba dobrze przygotować do woskowania. Ja podzieliłem sobie to na 3 etapy:
1. Umycie samochodu szamponem.
2. Płukanie auta czystą wodą a następnie wytarcie do sucha.
3. Woskowanie.

Podczas woskowania auta twardym woskiem trzeba uważać na czarne elementy plastikowe i gumowe bo jak się zapomnimy to mogą pozostać na nich białe smugi. A jak już zdarzy Ci się zachaczyć o czarny plastik, to należy odrazu przetrzeć mokrą ścierką, aby usunąć wosk.

Jeśli chodzi o wosk z tematu - nakładamy go cienkimi warstwami, na jeden element karoserii (maska, błotnik itp.) a następnie czekamy aż pojawi się delikatna mgiełka i wcieramy kulistymi ruchami. Do nakładania użyłem miękkiej mikrofibry a do wpolerowania użyłem ściereczki z mikrofibry ale bez włosków.

Mam nadzieje, że Ci pomogłem :)
Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za instrukcję i w najbliższym czasie biorę się ostro (oczywiście wg wskazówek) do roboty.

Zobacz profil   Przebieg:   0   Rocznik:   0    

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 11:39 
klubowicze
klubowicze

M (admin), lubie jeździć czystym autem ;)

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 13:32 
Administrator
Administrator

Postawił Piwo : 40 razy
Otrzymał Piw: 53 razy
W Katowicach na ul. Mikołowskiej 132 jest firma Sonax - Katowice. Tam można nabyć preparaty w cenie hurtowej. Preparat polecany przez Jay_21-a za 14 zeta

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   100000   Silnik:   1.4 8V   Rocznik:   2007    

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 14:10 
klubowicze
klubowicze

Jery, dobra wiadomość dla ludzi z Katowic i okolic :) Mi nie opłaci się tam jechać, bo tyle samo będzie za paliwo :)

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2010, o 21:41 
Administrator
Administrator

Postawił Piwo : 40 razy
Otrzymał Piw: 53 razy
jay_21 napisał(a):
Jery, dobra wiadomość dla ludzi z Katowic i okolic :) Mi nie opłaci się tam jechać, bo tyle samo będzie za paliwo :)

Zawsze można zamówić u osób pracujących w Katowicach i odebrać np. na zlocie. Służę pomocą :)

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   100000   Silnik:   1.4 8V   Rocznik:   2007    

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2010, o 08:46 
klubowicze
klubowicze

Jery, to napewno się do Ciebie zgłosze przed zlotem :) Dzięki za info!

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2010, o 08:56 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 218 razy
Otrzymał Piw: 209 razy
Nie jestem pewien, ale chyba widziałem jakiś wosk Sonax w Castoramie. To chyba jedyny z dużych sklepów który sprowadza dosyć dużo chemii Sonaxa. Co do wosku to chętnie go wypróbuję, w tej chwili używam "Turtle Wax plus PTFE" który jest wg mnie świetny, jest twardy bo zawiera teflon i daje bardzo duży połysk.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   130000   Silnik:   T-Jet z gazem   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2010, o 09:07 
klubowicze
klubowicze

Coval, też się nad nim zastanawiałem. A mógłbyś opisać czy jest łatwy w nakładaniu i jak długo trzyma się na lakierze?

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2010, o 15:08 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 218 razy
Otrzymał Piw: 209 razy
Nakłada się go jak każdy wosk. Poleruję też bez problemu. Trochę pyli jak mocniej zaschnie, ale nawet wtedy nie ma problemu z polerką. Trzeba uważać bo jak się pobrudzi gumowe uszczelki to ciężko je wyczyścić. Woda ładnie po nim spływa, dobrze kryje ryski i daje wysoki połysk. Trzyma się długo, producent podaję że 12 miesięcy, ale to chyba przesada. Podobno świetny wosk to Valvoline Eagle One, ale 0,5L kosztuje około 70zł

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   130000   Silnik:   T-Jet z gazem   Rocznik:   2009    

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona