przednie lampy

REMUS
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:55
Przebieg: 27000
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: warszawa

przednie lampy

Post autor: REMUS »

Witam.Mam pytanie, gdzie mogę kupić tuningowane przednie lampy
do linei.
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Raczej takowych nie ma... a co rozumiesz pod pojęciem "tuningowane" ?
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Jak chcesz się bawić w tuning optyczny, to wybrałeś bardzo zły model. Na naszym rynku nie ma praktycznie nic do Linei.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3810
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 626 razy
Otrzymał podziękowań: 469 razy
Kontakt:

Post autor: ślimak »

Faktycznie jest cienko do naszego modelu. Niedawno pojawiły się springi (-30mm) od 600 zł do góry. Jakieś chromowane listwy dedykowane w ASO i spojler na alledrogo.pl. Ogólnie ciężko. Własna inicjatywa pozostaje, aby się wyróżnić z tłumu.
88=))
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

ślimak pisze:Niedawno pojawiły się springi (-30mm) od 600 zł do góry. Jakieś chromowane listwy dedykowane w ASO i spojler
Zgadza się jakieś bajerki się zdarzają. Widziałem Lineę ze spoilerem, moim zdaniem jest to zbędny wydatek, żadnego uroku to nie daje, Linea ma za ładny tył żeby go szpecić spoilerem. Jest to takie skromne moje zdanie
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

a przypadkiem od GP nie pasują lampy ;> strzelam bo kiedyś na ebay widziałem w opisie ze i do liny pasują
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

ja w wcześniej pytałem o brewki, nie ma ich w ogóle do naszego modelu, i morze dobrze ze nie ma. Dameron napisał: " Linka ma zbyt ładne lampy by je psuć bad lookami ;) " Teraz zgadzam się z nim w zupełności
REMUS
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:55
Przebieg: 27000
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: warszawa

Post autor: REMUS »

Dziękuję za odzew. :) Chodzi mi żeby tła były czarne i ledowe światło do jazdy dziennej. Szukałem na tej stronie http://www.chromemaster.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ale bez powodzenia , były tylko do Grande Punto.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

REMUS, wg mnie LED-y wyglądają trochę odpustowo i nawet w audi mi się to nie podoba. Bardzo fajnie za to rozwiązano sprawę świateł dziennych w nowym polo, gdzie lampa halogenu jest podzielona na 2 części i ma zintegrowane i przeciwmgielne i do jazdy dziennej :) Takie światła bym widział w Linei.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3810
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 626 razy
Otrzymał podziękowań: 469 razy
Kontakt:

Post autor: ślimak »

jay_21 pisze: Bardzo fajnie za to rozwiązano sprawę świateł dziennych w nowym polo, gdzie lampa halogenu jest podzielona na 2 części i ma zintegrowane i przeciwmgielne i do jazdy dziennej Takie światła bym widział w Linei.
Skoda też tak ma
88=))
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Jeśli chodzi o światła dzienne, to ja zrobiłem tak. Może ze dwa razy jechałem podczas dużej mgły i zauważyłem, że tak właściwie to nasze lampy główne tak dobrze świecą, że czy jechałem z halogenami, czy też bez, to znaczącej różnicy nie widziałem. W serwisie mówię do zaprzyjaźnionego elektryka, czy jak by mi trochę zmodyfikował instalację, to czy stracę gwarancję, na co on stwierdził, że nie. Kupiłem zatem moduł do sterowania świateł dziennych LED ( 25 zł, posiada przewody - zasilanie, stacyjkę, masę, zasilanie światłeł, sterowanie modułu, w sumie 5 przewodów). Kupiłem następnie żarówki H1 LED ( 70 zł za dwie sztuki), każda o mocy 2,5 W. Włożyłem je w klosze przeciwmgielnych, niestety trzeba delikatnie przypiłować gniazda kloszy, gdyż żarówka ma nieco większą średnicę, niż bańka zwykłej H1. Moduł sterowania jest umieszczony w skrzynce bezpiecznikowej. Po przekręceniu stacyjki światła zaświecają się. Po załączeniu chociażby postojówek gasną. Można je wtedy oczywiście załączać przyciskiem od przeciwmgielnych.
Jak chcę używać zwykłych H1, to wyjmuję bezpiecznik z modułu, zamieniam żarówki i mam "po staremu". Dla mnie jest rewelacja, oszczędzam przede wszystkim alternator i akumulator. (zamiast 12 amperów, potrzebuję na oświetlenie zaledwie 0,5 ampera)
P.S. Oczywiście odnośnie ilości światła, jaką daje led, to jest nieporównywalnie mniej niż zwykła halogenowa. Poza tym lustra w kloszach są przystosowane do skupiania światła zwykłej żarówki i po włożeniu żarówki led światło jest rozproszone - nie ma mowy o słupie światła, jaki jest przy zwykłej bańce. Ale jako światła dzienne, to świecą jak należy.
Awatar użytkownika
rob_ert
klubowicz
klubowicz
Posty: 126
Rejestracja: 31 sie 2010, 22:21
Przebieg: 184000
Silnik: 1,3 Multijet 90KM
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jura
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: rob_ert »

Tylko że z tak kombinowanymi żarówkami LED jest pewien problem. Wymiana źródła światła na inny rodzaj powoduje utratę homologacji na całą lampę, ponieważ jest udzielana na zestaw lampa+żarówka i na upartego Policja mogłaby się czepiać.
Co innego lampy wykonane specjalnie dla oświetlenia LED z homologacją europejską np.
http://allegro.pl/lampy-jazdy-dziennej- ... 29778.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kto chce - szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

kk25, ale na lampie halogenu nie masz oznaczenia DRL, czyli lampa dalej będzie przeciwmgielną i za to grozi mandat... lub co gorsza zabranie dowodu rej.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

jay_21 pisze:kk25, ale na lampie halogenu nie masz oznaczenia DRL, czyli lampa dalej będzie przeciwmgielną i za to grozi mandat... lub co gorsza zabranie dowodu rej.
To prawda.
Milicja może robić problemy.
Do Pandy można kupić światła dzienne montowane w miejsce halogenów z homologacją, ale chyba nie będą pasować do Linei.
ODPOWIEDZ