Wizualny Kreator Koszulek na Fotele

Awatar użytkownika
afrodeezyack
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2010, 8:28
Przebieg: 19000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: afrodeezyack »

Bernardito pisze: A w samochodzie jest ban na jedzenie:)
Na wożenie dziecka, ewentualnie psa też?!

Obciachową koszulkę łatwiej ściągnąć i wyprać, lub zwinąć i włożyć do bagażnika i dalej jechać na czystym i suchym siedzeniu?! Mam rację czy nie?
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Masz rację kolego :luzak
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

afrodeezyack, koszulka czy pokrowiec co za różnica, ważne by spełniały swoją rolę. Mam pokrowce, właśnie ze względu na dziecko je założyłem, nie było by pokrowców to pewnie były by koszulki. Co się komu podoba :)
afrodeezyack pisze: łatwiej ściągnąć i wyprać, lub zwinąć i włożyć do bagażnika i dalej jechać na czystym i suchym siedzeniu?! Mam rację czy nie?
zgadzam się z tobą
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Bernardito »

No pierwszę słyszę, żeby wozić psa lub dziecko w foteliku z przodu. Zresztą nie neguję praktyczności w sensie ochrony tapicerki - twierdzę, że wygląd ma to mocno średni, a w niektórych przypadkach słaby.
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

Bernardito pisze:dziecko w foteliku z przodu
a czemu nie?

ja nie jestem raczej za pokrowcami i koszulkami, co roku robię pranie tapicerki w swoim zakresie i autko jest jak nowe. wydawało mi się że dokładnie sprzątam, ale jak wylewa się potem wode z karchera to błota jest od gromu.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

pawe1_c pisze:afrodeezyack, koszulka czy pokrowiec co za różnica, ważne by spełniały swoją rolę.
Otóż to :)
A odnośnie przewożenia dziecka na przednim siedzeniu to sąsiad przewozi syna tylko na przednim siedzeniu w foteliku(ma ok 1 roku) jego żona siedzi z tyłu :)
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Bernardito »

Emmer, z prostej przyczyny - najbezpieczniej jest z tyłu. Ideałem jest pozycja środkowa tył. Niestety jak się tak u nas zrobi to już wygodnie nikt nie siądzie obok bobasa:).

Nie neguję praktyczności rozwiązania. Stwierdzam tylko, że dla mnie to ani wygląda ani pasuje.
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
Awatar użytkownika
afrodeezyack
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2010, 8:28
Przebieg: 19000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: afrodeezyack »

pawe1_c pisze:afrodeezyack, koszulka czy pokrowiec co za różnica, ważne by spełniały swoją rolę.
Właśnie dlatego mam koszulki, i doskonale się sprawdzają...
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

Bernardito pisze:Emmer, z prostej przyczyny - najbezpieczniej jest z tyłu. Ideałem jest pozycja środkowa tył. Niestety jak się tak u nas zrobi to już wygodnie nikt nie siądzie obok bobasa:).
tu można dyskutować. temat rzeka. środek tył - dostajesz strzała z tyłu i już nie jest tak bezpiecznie. dlatego dobre foteliki, dobrze dopasowane, dobrze zapięte.
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Bernardito »

Jak dostajesz strzała z tyłu to jest jeszcze trochę zanim co do czego - ale jak dostaniesz w drzwi z boku to pozamiatane - zwłaszcza bez bocznych poduch. Środek tył jest najlepszy.

Ze strony fotelik.info (http://fotelik.info/pl/faq/" onclick="window.open(this.href);return false;) - chyba najlepszej i najbardziej rzeczowej w temacie:
___________________________________________________________________________
9. Na którym miejscu w samochodzie najbezpieczniej?
Bezpieczniej z przodu czy z tyłu? Z boku czy pośrodku?

Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie, jeśli chodzi o montaż fotelika samochodowego dla dziecka, to miejsce pośrodku tylnej kanapy, o ile jest ono wyposażone w 3-punktowy pas bezpieczeństwa lub mocowanie ISOFIX. Zapewnia ono najlepszą ochronę dla dziecka podczas zderzenia bocznego poprzez oddalenie od strefy uderzenia. Jeśli miejsce środkowe nie posiada 3-punktowego pasa lub ISOFIX, to wybierz miejsce na tylnej kanapie za pasażerem. Przy awaryjnym zatrzymywaniu samochodu na ruchliwej ulicy możliwi to dziecku bezpiecznie wsiadać i wysiadać lub nam bezpiecznie wyjmować fotelik z niemowlęciem. Informacje o rzekomej znaczącej przewadze siedzenia za kierowcą są MITEM - są nieuzasadnioną wiedzą ze statystyk wypadków.

UWAGA: Zwróć uwagę na stabilność mocowania fotelika! Z uwagi na różnice w wyprofilowaniu siedzeń nie na każdym siedzeniu i nie w każdym samochodzie fotelik daje się sztywno zamontować. Chwiejne zamocowanie fotelika na środkowym siedzeniu samochodu jest zdecydowanie gorsze, niż stabilne zamocowanie na siedzeniu za pasażerem.
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

Bernardito pisze:Zapewnia ono najlepszą ochronę dla dziecka podczas zderzenia bocznego poprzez oddalenie od strefy uderzenia.
bocznego, a ja pisałem o najechaniu z tyłu. tak jak pisałem wcześniej - temat rzeka i może nie w tym temacie.
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Bernardito »

Ale oddalenie od uderzenia jest jednak większe, a przy uderzeniu w tył to już duże. Trochę wyszedł OT sorry.
Pozdrawiam
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
ODPOWIEDZ