Szczelność klimatyzacji

Awatar użytkownika
bronek123
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2015, 6:29
Przebieg: 101000
Silnik: 1.4 8V LPG Tartarini
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stęszew
Podziękował: 1 raz

Szczelność klimatyzacji

Post autor: bronek123 »

Witam
Z racji ciepła na zewnątrz postanowiłem podjechać z klimą bo wcześniej nie było kiedy. Klima tak jak się spodziewałem sucha. Podejrzenie nieszczelność lub dawno serwisu nie widziała (wniosek po filtrze kabinowym a raczej tym co z niego zostało). Chłopaki najpierw sprawdzili szczelność, tzn podłączyli chyba powietrzem/azotem :pomysli nabili coś koło 2 bar ( nie wiem czy dobre jednostki). Ciśnienie zaczęło lekko spadać. Stwierdzili że napełnią klimę z jakimś cudem i zaś odnajdą nieszczelność. Po podłączeniu MAGNETI MARELLI niby szczelność ok, tak wskazywał wydruk. Po zakończonej procedurze było słychać jednak chwilę syczenie. Teraz mam parę dni pośmigać i obserwować i albo odgrzybiamy i nowy filtr albo szukamy nieszczelności. Wracając z seriwisu pod koniec wyłączyłem ją bo bym zamarzł. Teraz pytanie. Czy może być nieszczelność czy jest jakiś zawór regulujący ciśnienie który np upuszcza nadmiar gazu?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: mwas »

O zaworze nic do tej pory nie słyszałem. Pewnie nabili czynnika ze środkiem UV więc za kilka dni podejdź na kontrolę i wtedy w specjalnych okularach i oświetlając specjalną lampą wykryją ewentualną nieszczelność :ink U mnie delikatnie popuszczało przy czujniku. Wystarczyło, że sam we własnym zakresie go wykręciłem, oczyściłem gwint i mocowanie, wykręciłem z powrotem i od tamtej pory suchutko :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
bronek123
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2015, 6:29
Przebieg: 101000
Silnik: 1.4 8V LPG Tartarini
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stęszew
Podziękował: 1 raz

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: bronek123 »

Byłem ciekaw bo coś wspominali o jakimś zaworze ze upuszczać może nadmiar, ciśnienie się stabilizuje i jest ok. Wyleciało mi tylko z głowy jak oni ten zawór nazwali :pomysli
Phyt0n
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:19
Przebieg: 0
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: Phyt0n »

bronek: daj znac jakim finalem zakonczyla sie sprawa - jestem ciekawy, bo nabijalem moja klime sam pierwszy raz w tym roku (dopiero od stycznia jestem wlascicielem) i slysze ze odglos pracy sprezarki zmienia sie wraz z obrotami silnika ... im wyzsze obroty tym wyzszy dzwiek pracy sprezarki - nie wiem czy to norma czy nie (cecha czy wada) ...
w innych autach, ktore mialem albo ten dzwiek byl jednostajny albo tak mi sie wydawalo ze taki byl - wiec nie wiem czego sie spodziewac :)
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: adamson »

TTTM

Pozdrawiam. Adam.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Phyt0n
klubowicz
klubowicz
Posty: 112
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:19
Przebieg: 0
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: Phyt0n »

adamson: TTTM to odpowiedz na moje pytanie? :) czyli cecha, nie wada .. :)

a juz sie zastanawialem czy to moze lozyska w sprezarce nie leca czy cos, no ale jesli TTTM to jakos przezyje ;)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: mwas »

Tak, to klasyczne TTTM :lacha Teraz to jest jeszcze luzik, poczekaj aż się zrobi upał 30 st, wtedy sobie sprężarki posłuchaj :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: buhert »

Filtr kabinowy mogę Ci podesłać, żeby Cie nie skasowali za kawałek papieru... :smak
Awatar użytkownika
bronek123
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2015, 6:29
Przebieg: 101000
Silnik: 1.4 8V LPG Tartarini
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stęszew
Podziękował: 1 raz

Re: Szczelność klimatyzacji

Post autor: bronek123 »

Pojeździłem trochę dłużej z klimą i wygląda na to że wszystko ok. Wycieków niby brak :banan Temperatura na wyjściu kratek też przyzwoita, 3,7 - 4,5 stopnia. Sprężarka słyszalna ale szum akceptowalny.
Buhert - następnym razem skorzystam. Na tą chwilę trzymałem się serwisu bo nie miałem pewności czy wszystko ok.
ODPOWIEDZ