LINKI NA ROWERY< ROWERY NA LINKI

bonus77
klubowicz
klubowicz
Posty: 53
Rejestracja: 08 kwie 2010, 8:59
Przebieg: 60000
Silnik: 1,3 multijet 90km
Rocznik: 2008
Lokalizacja: bielsko-biała

LINKI NA ROWERY< ROWERY NA LINKI

Post autor: bonus77 »

Panie i Panowie. czas na rowery linką,tudzież rowery na linkę :
1. jakie macie bagażniki na rowery (dachowe,czy na haku0?
2. jak się sprawują
3. co polecacie, jakiej firmy?
4. jakie trudności , wzloty upadki, etc. wszystko co wiąże się w tym temacie?
5. kto już ma może jakiueś zdjęcia podrzuci?
--zastanawiam się nad założeniem czegoś na rowery i chciałbym poznać wasze doświadczenia w tym względzie.
pzdr.
bonus77
_wa_
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2009, 13:24
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _wa_ »

Ja kupiłem oryginalny bagażnik fiatowy. Udało mi się go kupić, choć nie jest to już teraz łatwe, bo firma, która je produkowała zbankrutowała. Inne, jakie udało mi się znaleźć to tylko Thule, ale ceny zaczynały się od 600-700 zł. Fiatowy kosztował 430 zł, więc też nie najtaniej.

Teraz już wiem, dlaczego firma produkująca dla Fiata te bagażniki do Linei zbankrutowała. Nawet, gdyby ten bagażnik kosztował 200 zł, to powiedziałbym, że to chłam pierwszego sortu. Mocowanie bagażnika opiera się na metalowych "łapkach", które opierają się poprostu o lakier. Mimo, że zrobiłem we własnym zakresie gumowe podkładki i tak mam zniszczony lakier i pogniecioną blachę na dachu. A przewoziłem tylko 3 rowery.

Zastanówcie się, jeśli trafi się Wam "okazja" kupienia oryginalnego bagażnika Fiata.
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Poniżej znajdziesz link do kilku informacji o bagażnikach. Ja również nie polecam fiatowskiego, myślę że w przyszłym roku będę zmieniał na inny z polecanych w poście.

link do postu
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Ja już wcześniej o tym bagażniku fiatowskim pisałem. Większego badziewia nie widziałem. Wgniecenia miałem od tylnej belki, ale szpece od wyciągania blachy temat naprawili ( ale 300 zł zapałaciłem). Tak się wkurw....łem, że się go od razu pozbyłem. No cóż, linka zobowiązuje, więc Thule za 700 zł kupiłem. Ten bagażnik polecam na 100 procent. Cichy, łatwy montaż, solidna konstrukcja.
bonus77
klubowicz
klubowicz
Posty: 53
Rejestracja: 08 kwie 2010, 8:59
Przebieg: 60000
Silnik: 1,3 multijet 90km
Rocznik: 2008
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: bonus77 »

dzięki chłopaki za przestrogą przed fiatowskim bagażnikiem; , piszecie jednak tylko o bagażnikach dachowych, a ma ktoś z was bagaznik na haku?
bonus77
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

kk25 pisze:Thule za 700 zł kupiłem. Ten bagażnik polecam na 100 procent. Cichy, łatwy montaż, solidna konstrukcja
kk25, mam pytanie dotyczące tego bagażnika, a właściwie jego montażu. Rozzłoszczony, po zauważeniu delikatnych wgnieceń po użytkowaniu „fiatowskiego”bagażnika :zły , skuszony promocją, udałem się do firmy, która sprzedaje wyłącznie alu-felgi i bagażniki. Zachęcony pozytywnymi opiniami wybrałem Thule, ale poprosiłem jeszcze o montaż, który był za free. I..., przednia belka została zamontowana wzorcowo, ale tylna belka „nie chciała” się zamontować... Podczas skręcania zesuwały się „łapy” mocujące... :smutny . Panowie proponowali naklejać folie lub gumki pod łapy, aby zwiększyć tarcie... Sprawdzałem z panami czy kit był do Linki, sprawdzałem czy rozstaw był odpowiedni według instrukcji i wszystko było OK. Moje pytanie – czy podczas pierwszego montażu miałeś podobne problemy lub czy ustawiałeś inaczej (na inne wymiary) niż w instrukcji „łapy” mocujące?

[ Dodano: |25 Sie 2010|, o 18:03 ]
FILBERT, pisałeś, że masz bagażnik LA PREALPINA LP 47 - miałeś w tym modelu jakieś problemy przy montażu tylnej belki?
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Krakus02, u mnie od samego początku było wszystko git na 100 %. Ja mam zestaw belka alu aero 120 cm, łapy 754 oraz kit 1447. Ustawienia rozstawu łap na belce według danych producenta. Podczas pierwszego montażu przez sprzedawcę wszystko poszło gładko i bez żadnych problemów. Nie było mowy o jakichkolwiek przesunięciach belki. Od razu nawet przy lekkim przykręceniu belki była jak przyklejona.
Ja kupowałem na Przybyszewskiego 2 w Bronowicach, firma TFT Świat Bagażników. Facet sprzedający sprawiał wrażenie, że zna się na rzeczy i nawet odradził naklejanie jakichkolwiek folii. Stwierdził, że dawniej w zestawach producenci dawali folie do naklejania na dachu, ale teraz thule opracował łapy z wystarczająco grubą warstwą gumy i wszystko pasuje na 100 %.
Jak będziesz na zlociku, do wrzuć beleczki do bagażnika, obczaimy temat :)
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

kk25, sprawdzałem ten zestaw, który mi montowali i był dokładnie taki jak napisałeś (łapy 754 oraz kit 1447). Sprawdzałem nawet poszczególne elementy kitu, które tez oznaczone są numerami, i też się zgadzały z opisem w instrukcji. Uważam, że za taką cenę, od takiego producenta to belki powinny leżeć tak jak napisałeś – jak przyklejone. Ostatecznie zrezygnowałem z zakupu, bo albo z tym konkretnym zestawem było coś nie tak, albo fachowcy… Podjadę do firmy, którą poleciłeś i sprawdzę jak tam wypadnie próba montażu.
P.S. Jeżeli zlocik będzie teraz, a nie we wrześniu to nie będzie mnie, bo mam jeszcze ostatni wakacyjny wyjazd weekendowy
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

krakus02 pisze:kk25, P.S. Jeżeli zlocik będzie teraz, a nie we wrześniu to nie będzie mnie, bo mam jeszcze ostatni wakacyjny wyjazd weekendowy
Wiesz... zawsze mogą odbyć się 2 spotkania :) Na 1 przyjedzie część, na 2 pozostała część a niektórzy na oba spotkania :)
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

PawełJAWORZNO, jak chcesz wypróbować to ja oddam Ci mój fiatowski bagażnik za free. :) Ale nie polecam chociaż są osoby, którym ten bagażnik sprawuje się dobrze... :pomysli Ja na wiosnę kupuję inny (jeden z polecanych w tym poście)
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

krakus02, jak chcesz się za darmo pozbyć bagażnika to chętnie przygarnę :D
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

To w nowym roku możemy się umówić na odbiór
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

duskap pisze:krakus02, jak chcesz się za darmo pozbyć bagażnika to chętnie przygarnę :D
A ja dam Ci za free namiary na gościa od prostowania blachy :devil
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

duskap pisze:krakus02, jak chcesz się za darmo pozbyć bagażnika to chętnie przygarnę :D
duskap, porządki w garażu zrobione i bagażnik gotowy do wydania...
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

krakus02, za tydzień jak wrócę bo właśnie wyjeżdżam na święta do rodziny do Bydgoszczy.
ODPOWIEDZ