Isofix - montaż

Czerwona84
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2016, 17:04
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Isofix - montaż

Post autor: Czerwona84 »

Cześć :)
Proszę o pomoc w sprawie montażu fotelika dziecięcego na bazie Isofix. Dziś próbowałam go zamontować w miejscu oznaczonym metkami, ale za Chiny ludowe się nie dało.
Macie jakieś porady, doświadczenie w tej kwestii? Będę wdzięczna za porady :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Isofix - montaż

Post autor: mwas »

Witaj nieznajoma...
Foteliki Isofix montuje się zgodnie z instrukcją ich montażu wydaną przez producenta fotelika. Od strony samochodu to nic nadzwyczajnego, przynajmniej nie bardziej, jak w innych modelach. Fotelik Isofix charakteryzuje się tym, że posiada szyny, które wczepia się w zaczepy w kanapie. Znajdziesz je pomiędzy siedziskiem a oparciem tylnej kanapy, w tej szczelinie. To są takie skoble. Fotelik wystarczy wcelować szynami w te skoble i... powinno być tyle, ale wszystko zależy od producenta fotelika i zastosowanych rozwiązań, bo moje foteliki po wczepieniu trzeba jeszcze np. docisnąć do oparcia kanapy.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Czerwona84
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2016, 17:04
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Isofix - montaż

Post autor: Czerwona84 »

Dziękuję, w teorii to brzmi faktycznie łatwo :D No nic na jutro zwołałam konsylium, może się uda :)
Awatar użytkownika
musicdra
klubowicz
klubowicz
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:57
Przebieg: 103000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Isofix - montaż

Post autor: musicdra »

Ja mordowałem się z fotelikiem, dopóki nie zauważyłem, że z przodu fotelika jest przycisk (i taśma), który ułatwia dociskanie fotelika do zaczepów w kanapie przy montowaniu i do odsuwania fotelika gdy się chce zaczepy odczepić. Ale zanim to odkryłem, to namacałem się na oślep w poszukiwaniu zaczepów i próbie odczepiania fotelika od kanapy.
Faktycznie co fotelik, to inne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ