Czujniki cofania

Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Czujniki cofania

Post autor: Jery »

Niestety zginął mój dotyczący montażu czujników cofania:

Czujniki cofania instalowałem w swoim samochodzie sam. W komplecie miałem wyświetlacz, centralkę oraz 6 czujników. Cztery z nich są zamontowane w tyle, dwa z przodu. Kable między komorą silnika a kabiną pasażerską przełożyłem przez gumkę przez którą przechodzi linka otwierania bagażnika. Czujniki przednie załączam dodatkowym wyłącznikiem, czujniki tylne załączane są przez wrzucenie biegu wstecznego. Centralkę umieściłem w okolicach lampy tylnej.

Uwaga: kable najlepiej prowadzić z lewą stroną pojazdu

Jak znajdę to zamieszczę schemat połączeń dzięki któremu osiągnąłem najlepszą funkcjonalnośc
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

No i ja (po zarysowaniu dołu zderzaka tylnego) założyłem czujniki. Montaż w "specjalistycznym zakładzie". Cztery czujniki, centralka w prawym nadkolu (ale wewnątrz bagażnika). Montaż... tył auta, podsufitka, centralnie w osi pojazdu. Centralka podaje najmniejszą odległość do przeszkody (liczbowo) oraz wskazuje który to jest czujnik (graficznie).

Zalety... czy patrzę tylko w lusterka, czy też "do tyłu" zawsze widzę wyświetlacz i zawarte na nim informacje.

Zdjęcia... jak odzyskam aparat... :devil
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

no to gratki. bardzo przydatna rzecz na naszych zatłoczony parkingach.
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Jery, aixen, jakiej firmy czujniki montowaliście?
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Jery »

aixen pisze:Montaż... tył auta, podsufitka, centralnie w osi pojazdu
No to trzeba było czujniki podłączyć odwrotnie. Chyba, że korzystasz wyłącznie z lusterka tylniego
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

aixen pisze:Zdjęcia... jak odzyskam aparat... :devil
Ja czekam z niecierpliwością żeby zobaczyć jak to u Ciebie wygląda.
Jery
klubowicz
klubowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 08 gru 2009, 14:42
Przebieg: 163000
Silnik: 1.3 IMA
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Pniów
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: Jery »

Ja kupiłem na allegro zestaw składający się z 6 czujników (4 tył + 2 przód), wyświetlacza LCD i centralki. Niestety nie pamiętam firmy, a obecnie na allegro ich nie ma.

Wyświetlacz w kolorze niebieskim (przedstawiający samochodzik i miejsce przeszkody wraz z odległością) zamontowałem na półeczce na okulary w konsoli środkowej.

Zestaw sprawuje się bez zastrzeżeń.
Henia ;-) red milano
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

podajcie koledzy schemacik, zastanawiam się nad czujnikami, ale jeszcze czekam
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

krakus02, ja takie... http://www.bascom.lodz.pl/Park_Boy-294.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety, montaż "troszkę nie wyszedł" warsztatowi i będę musiał poprawiać we własnym zakresie...
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

Też to mam, przydatne, nawet bardzo, ale czasem nie dowidzi (jak fala nie wraca, bo się gdzieś odbiła, to można w coś rąbnąć) więc ślepo ufać nie wolno. Montował mi to Autobial w Lublinie, zestaw za ok. 120pln + montaż, wyświetlacz tzw "łezka" na lusterku wstecznym - bardzo fajne miejsce.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Zastanawiam się na czujnikami Valeo – poczytałem i mają dobre opinie. Jak przyjadę z zestawem kupionym samodzielnie i poproszę o zamontowanie to prawdopodobnie po gwarancji... :smutny więc chyba jak się zdecyduję (czytaj: znajdę fundusze) to będę skazany na to co serwis mi zaoferuje, a tam z pewnością sporo przepłacę... :przykry
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

krakus02 pisze:Zastanawiam się na czujnikami Valeo – poczytałem i mają dobre opinie. Jak przyjadę z zestawem kupionym samodzielnie i poproszę o zamontowanie to prawdopodobnie po gwarancji... :smutny więc chyba jak się zdecyduję (czytaj: znajdę fundusze) to będę skazany na to co serwis mi zaoferuje, a tam z pewnością sporo przepłacę... :przykry
Nieprawda. Sam mam czujniki Valeo. Zamontował mi dealer w gratisie przy kupnie auta. Skoro w aucie na gwarancji zamontowali to także można samemu taki zestaw przynieść i muszą zamontować i gwarancji się nie traci. To tak jak alarm, blokada itd. Skoro to to samo co dealerzy i ASO montują to nie ma różnicy gdzie to kupione zostało. Z tego co wiem to krakowskie ASO nie robią problemów z montażem kupionych przez siebie czujników.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

krakus02 pisze:Jak przyjadę z zestawem kupionym samodzielnie i poproszę o zamontowanie to prawdopodobnie po gwarancji...
Co to za ASO jak ci tak powiedziano, liczą tylko na to zeby ludzie u nich kasę zostawiali, duskap dobrze mówi co przyniesiemy to oni muszą Ci zamontować. J ajuz gwarancji na silnik nie mam, zrobie sobie przeglad we własnym zakresie a do nich (ASO) pojadę tylko na przeglad blachy, i połowa pieniedzy zostanie mi w kieszeni
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

Wysłany: Dzisiaj 11:04
krakus02 napisał/a:
Jak przyjadę z zestawem kupionym samodzielnie i poproszę o zamontowanie to prawdopodobnie po gwarancji...


Co to za ASO jak ci tak powiedziano, liczą tylko na to zeby ludzie u nich kasę zostawiali, duskap dobrze mówi co przyniesiemy to oni muszą Ci zamontować. J ajuz gwarancji na silnik nie mam, zrobie sobie przeglad we własnym zakresie a do nich (ASO) pojadę tylko na przeglad blachy, i połowa pieniedzy zostanie mi w kieszeni



Uważaj z tym przeglądem, bo serwis wymaga przeglądu mechanicznego w innym przypadku przepada gwarancja na perforację nadwozia. Tak jest w większości serwisów nie tylko fiata
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

krakus02 pisze:Zastanawiam się na czujnikami Valeo – poczytałem i mają dobre opinie. Jak przyjadę z zestawem kupionym samodzielnie i poproszę o zamontowanie to prawdopodobnie po gwarancji... :smutny więc chyba jak się zdecyduję (czytaj: znajdę fundusze) to będę skazany na to co serwis mi zaoferuje, a tam z pewnością sporo przepłacę... :przykry
Dlaczego miałbyś mieć po gwarancji, ja 3 miesiące po zakupie nowego auta kupiłem przez allegro zestaw czujników cofania z firmy Valeo, umówiłem się z ASO na montaż i gwarancja nadal obowiązuje i dodatkowo wbili mi w książkę gwarancyjną że to oni montowali a nie ja sam. Jeśli Twój serwis twierdzi że stracisz gwarancję to głupoty gada, już mam prawie ich rok zamontowane i cały czas coś wymieniają na gwarancji. A tak na marginesie czujniki z Valeo są dobre

[ Dodano: |28 Wrz 2010|, o 12:09 ]
pawe1_c uważaj bo kazgas ma rację
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
ODPOWIEDZ