Tajemnicze brzęczenie w kabinie i zaskakujące rozwiązanie

Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Tajemnicze brzęczenie w kabinie i zaskakujące rozwiązanie

Post autor: temp »

Tym razem chciałem się podzielić swoim doświadczeniem, być może ktoś uniknie niepotrzebnej walki, bo problem rozwiązał się sam. Otóż niedawno nabyłem używaną Lineę u dealera Fiata, który ma politykę usuwania odnalezionych przez siebie lub klienta przed zakupem większych mankamentów (przynajmniej mnie taki zaszczyt spotkał :ink ), no i był m. in. jakiś dziwny rezonans, brzęczenie w kabinie w okolicach "za schowkiem", słyszalne przy wyższych obrotach (tak około 4000). Zdecydowanie najlepiej było to słychać przy jeździe autostradowej - po prostu non-stop brzęczało, ale na postoju przy przegazowaniu też bez problemu dało się to słyszeć.
Mechanik się przejechał, posłuchał w środku, posłuchał pod maską, no i wspólnie stwierdziliśmy, że to coś w środku. Auto poszło do ASO na trzy godziny, po czym otrzymałem telefon, że niestety to, co zdemontowali teraz nie ujawniło problemu i muszę się umówić na cały dzień, aby mogli zdemontować całą deskę rozdzielczą :zdiwiony
Umówiłem się przed świętami, ale w międzyczasie, niestety już po odbiorze auta, wyczaiłem, że do wymiany są te nieszczęsne górne mocowania amortyzatorów. Zrobiłem je w innym warsztacie na swój koszt, ASO jedynie podjęło się bezpłatnego ustawienia zbieżności, ale już po wyjechaniu od mechanika z nowymi łożyskami okazało się, że problem dźwięczenia ustąpił! Także całe szczęście, że postanowiłem wszystko zrobić od razu, uniknąłem w ten sposób niepotrzebnego rozkładania na części połowy samochodu :zlośnik A może i Wam się ta opowieść przyda, gdy będziecie bezskutecznie polować na świerszcza w kabinie :ink
ODPOWIEDZ