Zamykanie drzwi tylnych

Awatar użytkownika
dubai
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2010, 17:26
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Kraków

Zamykanie drzwi tylnych

Post autor: dubai »

W moim aucie drzwi tylne (lewe i prawe) zamykają się z takim nieprzyjemnym dla ucha trzaskiem. Jakby jakiś luz na zamkach występował. W przypadku drzwi przednich wszystko jest ok, tzn. zamykają się z "głuchym" trzaskiem. A w tylnych po zamknięciu daje się wyczuć luz przy dociskaniu drzwi w okolicy klamki - taki 3-5 mm.

Podczas wizyty w serwisie przy okazji innej usterki zgłosiłem to i przyjęli zażalenie, ale miałem pecha, bo to była sobota i nie mieli już wolnego mechanika na poczekaniu, więc musiałbym jeszcze raz wybrać się tam.

Czy ktoś z szanownych klubowiczów ma podobne objawy? Da się to jakoś samemu wyregulować, czy "te typy tak mają?".
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

U mnie też występuje luz przy dociskaniu, ale to chyba taki urok, znajomy ma podobnie. Zastanawiałem się czy to nie jest nawet źródło stuków które dochodzą z tylnej części samochodu podczas jazdy po dziurach. Ogólnie rzecz biorąc z tymi zamkami z tyłu chyba nie jest najlepiej, co widać zwłaszcza zimą po umyciu auta.
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

w moim aucie tylne prawe drzwi sie nie domykają minimalnie
dopiero jak sie przyjżałem to zauważyłem te niedociągnięcie
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Zamykanie drzwi tylnych

Post autor: duskap »

dubai pisze:W moim aucie drzwi tylne (lewe i prawe) zamykają się z takim nieprzyjemnym dla ucha trzaskiem. Jakby jakiś luz na zamkach występował. W przypadku drzwi przednich wszystko jest ok, tzn. zamykają się z "głuchym" trzaskiem. A w tylnych po zamknięciu daje się wyczuć luz przy dociskaniu drzwi w okolicy klamki - taki 3-5 mm.

Podczas wizyty w serwisie przy okazji innej usterki zgłosiłem to i przyjęli zażalenie, ale miałem pecha, bo to była sobota i nie mieli już wolnego mechanika na poczekaniu, więc musiałbym jeszcze raz wybrać się tam.

Czy ktoś z szanownych klubowiczów ma podobne objawy? Da się to jakoś samemu wyregulować, czy "te typy tak mają?".
Również to mam od nowości. Sąsiada Linea także to ma. Grande Punto w mojej rodzinie również. Ten Typ Tak Ma niestety. W Grande Punto na dodatek ten minimalny luz powoduje ocieranie drzwi o nadkole na nierównościach aż do wytarcia lakieru do blachy. W Linei na szczęście tak nie jest.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

duskap pisze:W Grande Punto na dodatek ten minimalny luz powoduje ocieranie drzwi o nadkole na nierównościach aż do wytarcia lakieru do blachy. W Linei na szczęście tak nie jest.
To mamy szczęście :lacha
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Podobno jest na to metoda chałupnicza. Jakoś taśmą izolacyjną oklejają bolec zamka i podobno pomaga. Na forum o G.Punto gdzieś tam pisali, że to pomaga.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Wczoraj zauważyłem ten luz u siebie w drzwiach tylnych za kierowcom i stukają na nierównościach. Ciekawe co z tym zrobią ale oklejanie bolca zamka mnie nie interesuje- to jest nowe auto a nie stary poldek :red
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

rafcio082 pisze:Wczoraj zauważyłem ten luz u siebie w drzwiach tylnych za kierowcom i stukają na nierównościach. Ciekawe co z tym zrobią ale oklejanie bolca zamka mnie nie interesuje- to jest nowe auto a nie stary poldek :red
Tylko, że nie ma innej metody. Nawet wymiana zamka i bolca nie pomaga.
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Osobiście oklejałem ten bolec i powiem szczerze że efekt jet taki sobie.
ODPOWIEDZ