[ M ] Demontaż atrap halogenów

will
Moderator
Moderator
Przebieg: 96000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy

[ M ] Demontaż atrap halogenów

Post autor: will » 19 mar 2012, 18:34

Zakładanie świateł w miejsce halogenów zacząłem od demontażu grilla górnego śruby z góry i lekko do góry z wyczuciem są tam plastikowe zaczepy.
Potem dolny grill zaczepy zwalniamy od środka żeby nie połamać.
Następnie luzujemy styropianowy zastrzał i odchylamy styropianową zgniotkę na belce w celu łatwiejszego dostępu do metalowych i plastikowych zatrzasków atrap halogenów które należy zwolnić również od wewnątrz(ciągnąć jedną ręką za kratkę drugą luzować zaczep np śrubokrętem) Kable każdy i tak ma różne więc nie zawracam głowy, długo bawiłem się z plastikowymi zaczepami nic nie urwałem więc trwało to około 8 godz.Przymiarki rozmieszczenia środka halogenu troszkę zajmują, dobrze jest posmarować zatrzaski czymś śliskim jak pisał Coval pomaga to w wyciąganiu i wkładaniu :ink . Przy montażu nikt nie ucierpiał
Zamieściłem tyle fotek atrap może się przyda przy rozbieraniu zawsze lepiej wiedzieć gdzie są zaczepy i jak wyglądają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2012, 19:40 przez will, łącznie zmieniany 1 raz.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC

Awatar użytkownika
stanley750
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 7000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011

Post autor: stanley750 » 19 mar 2012, 19:34

will pisze:Zakładanie świateł w miejsce halogenów zacząłem od demontażu grilla górnego śruby z góry i lekko do góry z wyczuciem są tam plastikowe zaczepy.
Potem dolny grill zaczepy zwalniamy od środka żeby nie połamać.
Następnie luzujemy styropianowy zastrzał i odchylamy styropianową zgniotkę na belce w celu łatwiejszego dostępu do metalowych i plastikowych zatrzasków atrap halogenów które należy zwolnić również od wewnątrz(ciągnąć jedną ręką za kratkę drugą luzować zaczep np śrubokrętem) Kable każdy i tak ma różne więc nie zawracam głowy, długo bawiłem się z plastikowymi zaczepami nic nie urwałem więc trwało to około 8 godz.Przymiarki rozmieszczenia środka halogenu troszkę zajmują, dobrze jest posmarować zatrzaski czymś śliskim jak pisał Coval pomaga to w wyciąganiu. Przy montażu nikt nie
ucierpiał
Podziwiam Cię za cierpliwość,stawiam piwo 0,650.Podobają mi się-super.Ja jestem zdania iż szkoda zachodu-auto z fabryki może być eksploatowane aż do jego utylizacji,chyba,że inne przepisy zmuszą producentów do montażu i na ich koszt.
Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów STANLEY750

Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Przebieg: 11000
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2016
Kontakt:

Post autor: ślimak » 19 mar 2012, 19:46

ObrazekObrazek
Renault Megane IV 1.2 TCe Energy Intens 132KM

Awatar użytkownika
helletic
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 177000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2007

Post autor: helletic » 19 mar 2012, 20:30

Super wyglądają te światła do jazdy dziennej, gratuluję pomysłu i fachowej roboty :pivo
Ja jednak kiedyś znalazłem się w tak gęstej mgle na nieoświetlonej drodze, że bez przeciwmgielnych nie ujechał bym ani centymetra! Auta z przeciwmgielnymi "wyprowadzały" auta, które takich świateł nie posiadały. To było raz w moim życiu i wtedy byłem tak wdzięczny za wymyślenie świateł przeciwmgielnych, że szok :ink

Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Kontakt:

Post autor: cichy » 19 mar 2012, 21:53

will, świetna robota i fajna foto relacja :pivo
Sympatyk forum :-)