Głośne wycieraczki

Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Głośne wycieraczki

Post autor: mpsfc »

Gdyby Lina była z nierdzewki to kosztowałaby ze 150 tysi :zlośnik
Linea jest z blachy tureckiej powleczonej cynkiem tureckim, na którym to cynku jest podkład i lakier turecki :ryczy
Piszę poprawnie po polsku. Ortograficznym ofermom, pseudodyslektykom i innym patentowanym leniom mówimy stanowcze nie :)
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Głośne wycieraczki

Post autor: will »

Czyli to taki Turecki samochód jest.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Głośne wycieraczki

Post autor: zibi186 »

Witam ! W sprawie głośnych wycieraczek - proponuję zdjąć pióro , włożyć śrubokręt w ucho końcowe ramienia i delikatnie obracać przywracając ramieniu prostopadłość chwytu pióra względem płaszczyzny szyby . Prościej - zwykle głośna praca technicznie sprawnych wycieraczek jest spowodowana tym, że wygięte ramię pcha pióro po szybie "pod włos ". U mnie zawsze skutkowało . Pozdrawiam ! :)
Awatar użytkownika
Rincewind
klubowicz
klubowicz
Posty: 487
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:17
Przebieg: 42000
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Głośne wycieraczki

Post autor: Rincewind »

Z nierdzewki był kiedyś DeLorean - ten z "Powrotu do przyszłości" , ale sukcesu rynkowego to nie odniósł.
Ja po 3 latach, na jesieni, wymieniłem firmowe wycieraczki na Aero i jak narazie bardzo dobrze działają. W pudełku dają cały worek różnych złączek, więc nie ma możliwości żeby nie pasowały.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Głośne wycieraczki

Post autor: zibi186 »

Dzięki , Leszek 1234 ! Choć nie do końca zasłużyłem ,bo nie był to mój pomysl . kiedyś podejrzałem przy pracy gostka ,który na parkingu przed sklepem sprzedawał wycieraczki .Zastanowiło mnie , że niemal za każdym razem zanim zamontował nowe , jakby z automatu prostował ramię . Marka samochodu raczej nie miała znaczenia . Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że schodzące do pozycji wyjściowej ramię wycieraczki pozostaje tam stale pod naprężeniem spowodowanym właśnie zostającą z tylu gumką pióra ,aż do kolejnego zadziałania wycieraczek . Im starsze gumy , tym sztywniejsze i automatycznie większe naprężenia. Dlatego chyba ramię ulega odkształceniu z biegiem czasu - tak sobie to tłumaczę :) Rozumiem, że u Ciebie też zadziałało i o to chodzi ! Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ