Teraz jest 25 kwi 2017, o 22:20

Autor Wiadomość
 Tytuł: [ M ] Odpływ wody z podszybia
PostNapisane: 17 wrz 2011, o 19:31 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 200 razy
Otrzymał Piw: 188 razy
Każdy z Nas zna tą niezbyt przemyślaną koncepcję twórców naszych aut, związaną z odpływem wody z podszybia, która ścieka sobie prosto na sprężarkę klimatyzacji oraz alternator.
Okazało się że włoscy inżynierowie również skapnęli się jakiego babola strzelili, no i poprawili się troszkę. Odpływ został przeprojektowany, ale dopiero w Punto Evo.

Więc po kolei:
1. Zakupiłem w ASO odpływ z podszybia dedykowany do Punto Evo. Koszt 28 zł, w Romarze dostępny od ręki.
2. Stary odpływ wyjąłem, nowy wetknąłem, całość operacji 2 minuty.
Operacja banalna, koszt do przyjęcia, woda będzie kapać na bok, czy przedłuży to żywotność alternatora to nie wiem, ale na pewno nie zaszkodzi.
Reszta na zdjęciach, łącznie z numerem EPER jej rurki.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   129000   Silnik:   1.4 V8 + LPG   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2012, o 12:49 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 225 razy
Otrzymał Piw: 229 razy
Po przebojach Emmera z zalanym autem i nie do końca udanymi nowymi fabrycznymi odpływami, postanowiłem jakoś usprawnić odprowadzanie wody z podszybia. Użyłem długiego odpływu i peszla 36/29 do ochrony kabli. Takimi peszlami, tylko że nieco mniejszymi, zabezpieczone są wiązki pod maską. Peszel jest giętki, waży tyle o nic i zawsze ma okrągły przekrój. Na dodatek ten jest przeźroczysty i będzie widać czy się coś do środka dostało.
Uciąłem zwężenie odpływie, nałożyłem peszel.... i już :zlośnik Wchodzi bardzo ciasno, nie ma szans żeby się zsunął, ale przy tym nie deformuje odpływu. Trzeba go gdzieś tam pod maską złapać opaskami żeby nie latał. Poczekam z montażem na ocieplenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   130000   Silnik:   T-Jet z gazem   Rocznik:   2009    

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2012, o 16:56 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 225 razy
Otrzymał Piw: 229 razy
duskap napisał(a):
A przy pompie hamulcowej daję ten co kupowali wszyscy na forum, kieruję go na linki i dam właśnie węża jakiegoś co poprowadzi wodę nie na linki a obok.

Tylko, że tam jest trochę za ciasno na ten wąż, co tak dobrze pasuje do odpływu. Może trzeba będzie dać waż w odpływ, a nie na odpływ. A może jakoś się wciśnie. Trochę za zimno na razie...

[ Dodano: |18 Lut 2012|, o 17:10 ]
Już nie jest zimno, wręcz upał. Odpływ z prawej poszedł gładko, trzeba tyko uważać żeby nie lało na wydech.
Z lewej było ciężko. Próbowałem jakoś wcisnąć, ale albo się łamał, albo miażdżył. Straciłem na niego prawie 2 godz. Kupiłem w castoramie metr niebieskiego peszla o średnicy zewnętrznej 28mm i po problemie. Jestem lżejszy o 1,44zł.

Ostatnio edytowano 18 lut 2012, o 18:34 przez Kuzyn_z_Sosnowca, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   130000   Silnik:   T-Jet z gazem   Rocznik:   2009    

Tytuł: Re: [ M ] Odpływ wody z podszybia
PostNapisane: 9 maja 2013, o 21:42 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 14 razy
Otrzymał Piw: 2 razy
Dzisiaj też próbowałem zamienić odpływ z podszybia "dętkowy" na "peszlowy"... w sumie to tak pokombinowałem, że po całej operacji nie mogłem wrzucić ani jedynki, anie dwójki i na dodatek zaczęło śmierdzieć plastikiem (peszel zaczął się topić!) :(
Wyjąłem peszel od strony kierowcy (prowadziłem tak jak Kuzyn) i biegi wskakują... nie wiem czy od strony pasażera też z niego nie zrezygnuję, bo biegną koło niego bardzo mocno nagrzane jakieś węże od LPG.

Zobacz profil   Przebieg:   74000   Silnik:   1.4 8v + LPG BRC   Rocznik:   2009    

PostNapisane: 10 gru 2016, o 08:21 
Spoko gość
Spoko gość

Postawił Piwo : 0 raz
Załącznik:
IMG_20161210_063119.jpg
Mòj patent na odprowadzenie wody z podszybia. Widoczny na zdjęciu orginalny odpływ(czarny )wcisnąłem w szarą karbowaną rure którą poprowadzilem swobodnie po ścianie grodziowej. Jej koniec wychodzi pod podstawą akumulatora. Ponieważ trochę mialem krótką rure to zrobiłem redukcje z innego kawalka. Uwaga! Szara rura karbowana widoczna na zdjęciu pochodzi od...odkurzacza.Miało to byc tak na próbę ale zostało i się sprawdza.

Zobacz profil   Przebieg:   145800   Silnik:   1.4 8V   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 12 gru 2016, o 20:59 
Administrator
Administrator

Postawił Piwo : 139 razy
Otrzymał Piw: 109 razy
Robert pamiętaj kontroluj przepustowość tej rury żeby nie zapchało się liśćmi, bo zapchana rura grozi przelaniem wody przez filtr kabinowy do środka auta. Dobra robota :ok)

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   92000   Silnik:   1.4 8v   Rocznik:   2007    

PostNapisane: 13 gru 2016, o 10:09 
Spoko gość
Spoko gość

Postawił Piwo : 0 raz
Tak wiem ,kontroluje. Tym bardziej ze jest karbowana.

Zobacz profil   Przebieg:   145800   Silnik:   1.4 8V   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 6 sty 2017, o 14:52 
Moderator
Moderator

Postawił Piwo : 200 razy
Otrzymał Piw: 188 razy
Edytowałem oraz wstawiłem od nowa fotki w pierwszym poście tego wątku, bo potraciły się.. ale już jest jak być powinno.

Zobacz profil Prywatny album  Przebieg:   129000   Silnik:   1.4 V8 + LPG   Rocznik:   2009