Wskazania komputera

Awatar użytkownika
Hummel
klubowicz
klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:25
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź

Wskazania komputera

Post autor: Hummel »

Witam,
Nie wiem (po raz ..enty :) ), czy to ja coś źle ustawiłem czy mam inaczej niż wszyscy, ale komputer średnie spalanie jak i chwilowe podaje w jednostce km/l, zamiast l/100. Upraszczając, zamiast podawać spalania w litrach, komputer podaje ilość kilometrów jakie można przejechać na 1 litrze. Dla przykładu, jadąc na biegu i zdejmując nogę z gazu, komputer wskazuje mi zamiast 0 l/100, bardzo fajnie wyglądające 50 km/l :) Jak bym jechał w ten sposób przez 100 km spaliłbym 2 litry, było by fajnie :)
I pytanie do Was ja coś nie ustawiłem czy mam poprosić serwis o interwencję?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Niestety, w wersji Active komputer jest najuboższy i tylko taka jest jednostka, ewentualnie, możesz zamienić km na mile. Koledzy już sprawdzali ten motyw na różne sposoby i temat jest nie do przejścia. Odnośnie 50 km/l, to nasze kompy w wersji Dynamic i Emotion nigdy nie pokazują 0 l/100 km tylko zawsze minimalne spalanie przy zdjętej nodze z gazu to 2 l/100km.
Musisz pokochać swoją jednostkę km/l
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Hummel75, może w ASO na Examinerze Ci to przestawią? :pomysli Musisz się dopytać w swoim ASO...
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1746
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

Ja tak miałem w puncie, zrobiłem sobie nawet specjalny kartonik z przelicznikiem z km/l na l/100km, który miałem pod ręką. :) Wyczytałem kiedyś, że można wgrać nowy soft do komputera i będą wtedy „normalne” wskazania, ale nigdy tego nie sprawdzałem i wątpię, aby serwis ASO tego się podejmował. Jest to może trochę upier...we, ale da się przyzwyczaić. Po jakimś czasie wiedziałem już, że jeżeli mam podczas jazdy wskazanie w granicy 16,6 -15 km/l to oznacza spalanie na poziomie 6 - 6,6 l/100km.
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
wally007
klubowicz
klubowicz
Posty: 94
Rejestracja: 10 gru 2009, 9:47
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: wally007 »

temat swego czasu już był przeze mnie przerabiany, i niestety wersja fresh i active tak mają, mam i ja, trzeba się po prostu przyzwyczaić, na początku kilka razy sobie przeliczysz i potem już będziesz wiedział co i jak, a swoją drogą to jakieś nieporozumienie jest.... :red
1.4 8V błękitny fox-trot ACTIV-comfort
Awatar użytkownika
Hummel
klubowicz
klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:25
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hummel »

No to wszystko jasne :) Bez sensu ta miara, co prawda i tak na to nie patrze, ale i tak dziwnie jakoś to wygląda :)
Dzięki za rady a w serwisie i tak zapytam, co ONI na to :) Chyba nawet znam już odpowiedź ;)
Pozdrawiam
Thorim
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2010, 14:50
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Thorim »

U mnie to samo, w ASO w Katowicach (Partner i Ganinex) stwierdzili że nie da sie tego przestawić. Skoro komputer potrafi liczyć spalania na litr to również może i podawać na 100km ale tego się już nie chciało Fiatowi zrobić, a szkoda :-(
ODPOWIEDZ