Światła do jazdy dziennej

Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: zibi186 »

U mnie pracuje cos takiego 😊 :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
grv
Posty: 70
Rejestracja: 12 gru 2016, 9:57
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Czeladź
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: grv »

Fajnie wygląda bez grilla (zdjęcie nr 2). Tak agresywnie:]
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: SZAMAN »

witam.no i zmieniłem swój sterownik na zamieszczone przez kolegów czyli na regulator napiecia i przekażnik .Trwało to ze cztery godz bo w miedzyczasie przy juz pełnym podłaczeniu okazało sie ,ze uciekła regulacja ustawienia świateł silniczkami i została tylko jedna pozycja.Trochę pokombinowałem z dodatkowym wyłacznikiem i udało się .Zobaczcie z ciekawosci ci którzy zamocowali ten układ czy macie regulacje ustawienia czteropozycyjnego swiateł ;0,1,2,3.Pozdrawiam.
szaman
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: mwas »

A dlaczego mieliby nie mieć tej regulacji pozycji świateł ? :pomysli Co dokładnie zrobiłeś, jak to podłączyłeś i o co chodzi z tym "dodatkowym wyłącznikiem", bo nie bardzo widzę związek pomiędzy światłami do jazdy dziennej a sterowaniem silniczków regulacji pozycji świateł :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: zibi186 »

mwas pisze: 09 paź 2018, 8:34 A dlaczego mieliby nie mieć tej regulacji pozycji świateł ? :pomysli Co dokładnie zrobiłeś, jak to podłączyłeś i o co chodzi z tym "dodatkowym wyłącznikiem", bo nie bardzo widzę związek pomiędzy światłami do jazdy dziennej a sterowaniem silniczków regulacji pozycji świateł :pomysli
Ja rownież jestem ciekaw , Szaman - co poczarowałeś ?? 🤔🤔😂😂
Dodam tylko że u mnie sterowanie załączaniem swiatel dziennych wzięte jest z podświetlenia zapalniczki . Pozdrawiam 😊
Powiem Ci , że tak zbileś mnie z tropu pomimo ze dluzszy czas mam ten uklad i nie stwierdzilem jakichś problemów , że aż musialem zejść do auta i sprawdzić 😂😂😂 Potwierdzam : sterowanie dziala w pelnym zakresie i to zarówno na odpalonym silniku , jak i nie 🤣🤣
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: SZAMAN »

witam -drugi włacznik założyłem na przewodzie od świateł pozycyjnych z plusa żarówki i wtedy nie dochodzi napięcie do świateł dziennych z tego punktu.myslę ,ze to była sprawa chwilowa ,że komputer w aucie dostrajał się do obecnego stanu i wszystko juz po staremu.Najważniejsze ,ze światła działaja .Za porady serdecznie dzieki .
szaman
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: zibi186 »

Szaman , plus postojówki to chyba w każdym przypadku , niezależnie czy masz układ na przekazniku czy na ori sterowniku - tylko sygnał sterujący włączeniem ( a wlaściwie wyłączeniem )świateł dziennych . zasilanie bierzesz albo z plusa akumulatora albo z alternatywnego źródła. chyba coś namieszaleś . . . mógłbyś rozrysowac schemat połączeń , które zastosowałeś u siebie ? obawiam się czy nie narobisz sobie kłopotów . . .
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: SZAMAN »

w weekend ruszam na działke to zrobie fotki mojego sterowania .Na ta chwilę mogę mieć zapalone światła pozycyjne przy właczonych swiatłach dziennych , a to z tego powodu ,że zastosowałem wyłacznik pod podłokietnikiem ,którym moge steroawć światłami diennymi czyli właczać i wyłączać je niezależnie czy swiecą się swiatła mijania.Wiem ,ze to trochę przegięcie ,ale tak mam mozliwośc ,ze pala mi sie światła mijania i dzienne dodatkowo i moge dzienne w kazdej chwili wyłączyć.Oczywiscie dzienne wyłaczaja mi sie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.
Teraz mam jeszcze jeden problem ;szukam listwy z wyłacznikami tam gdzie włacza sie postojowe ,otwiera bagaznik i włącza ogrzewanie tylnej szyby.Dobrałem sie do tego panelu i okazało się ,ze jest wewnątrz poklejony od nowości, cos im tam sie urwało przy montażu .na ta chwile nie mogę wcisnąć klawisza od rozmrazania i chyba jedynie muszę wymienic ten panel.Pozdrawiam
PS czy ktos wie czy można dokupić ten panel i ile to może kosztować.
szaman
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: mwas »

Tak dla przykładu kilka wyników z Allegro...
https://allegro.pl/fiat-linea-kratki-na ... 22564.html
https://allegro.pl/linea-panel-sterowan ... 56785.html
https://allegro.pl/panel-wlacznik-swiat ... 72065.html
Mogę Ci jeszcze ustalić numer katalogowy tej części i cenę w ASO, ale obstawiam, że będzie ona dość... zaporowa :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: SZAMAN »

dziekuje ci bardzo ,no własnie o to chodziło.W sobote spróbuje wyjąć radio i dobrac się do tego panela, moze coś poprawię jesli nie to zamówię .troche dłubaniny , ale cóż .Dzięki.
Piwko się należy !!!!!
szaman
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: daro189 »

Dziś montowałem u siebie ledy z racji sobotniej nudy. :ink
I trochę się wkopałem, ale jak już zacząłem to chciałem skończyć :-<<

Wnioski z montażu wąskich ledów:
1. Moduły nie pasują idealnie na wysokość ramki, są za wysokie o powiedzmy 1mm, przez co u mnie po dobrym przyjrzeniu się nie wygląda to zbyt ładnie (środek listwy jest wybrzuszony)
2. Nie miałem dobrych narzędzi, musiałem sobie radzić cienką piłką do metalu i śrubokrętem, a na dodatek spodziewałem się z tym szarym plastikiem pustej przestrzeni, przez co troche mi zeszło piłowanie w zderzaku.
3. Wybrałem złe miejsce, powinienem je zamontować niżej, i uniknąłbym tylnych mocowań (na zdjęciu), dzięki czemu ledy byłyby bardziej schowane.

Na tą chwilę będę tak jeździł, jak zrobi się cieplej to postaram się to poprawić, w planach mam zamontowanie czarnych plastików i wtedy będzie łatwiej wyciąć otwory.
Może spróbuje jeszcze zeszlifować trochę moduły, aby wchodziły bez problemu na wysokość.

Co do jasności - jak dla mnie bardzo razi, jak będzie taka możliwość zrobię zdjęcie w dziennej scenerii.

Na chwilę obecną jestem zadowolony z zakupu, wymaga to dopracowania, ale bez kanału raczej nic nie zrobię :siechu
20190223_172110.jpg
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: pogromcaslaskiej »

Dobra robota😀
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: daro70 »

daro70 pisze: 16 lut 2017, 19:38 Dorzucam już na zakończenie prezentację światełek , a także zdjęcia po podłączeniu elektrycznym - zaznaczam że jest naprawdę proste . Polecam wszystkim jako zamiennik halogenów w szybkiej wymianie i podłączeniu POZDRAWIAM .
Każdy robi co uważa ....Pytanie czy czytałeś cały wątek i warto było tak rzeżbić a nie gotowca wrzucić za 150 zł ?
Taki zakup który u mnie działa już dwa lata , a jak Ci się nie spodoba wrzucasz ponownie halogeny fabryczne i nie ma śladu :ok)
Obrazek
Online
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: leszek1234 »

daro189 - ... ale jak już cyknąłeś dziurę to mogłeś też cyknąć fotkę włożonej lampy w tą dziurę . Pozostał jakiś taki niedosyt i ciekawość :ink
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: daro189 »

Bateria padła po zakonczeniu montażu, tak to wygląda w chwili obecnej. Da się to lepiej zrobić, na razie będzie faza testów :ok)
Później dodam jak świecą :ok)
ODPOWIEDZ