Drzwi problem

Awatar użytkownika
timmek
klubowicz
klubowicz
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2017, 16:11
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 16V t-jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Drzwi problem

Post autor: timmek »

Nie wiem czy dobre miejsce na forum bo mam problem z diagnozą, więc jak coś się wyjaśni to proszę o przeniesienie.

Co sie zdarzylo:

1. Wyszedlem z samochodu, chcialem go zamknac z pilota, pomrugal awaryjnymi, nie zamknął sie, czynność powtórzyłem, znów bez rezultatu.
2. Otworzyłem drzwi, zamknąłem jeszcze raz, dalej to samo.
3. Zamknalem kluczykiem

4. Wracam, otworzylem normalnie z pilota.

5. Po ponownej jeździe chcialem wysiąść, drzwi zablokowane i nie mogę ich otworzyć. Mechanicznie klamka w srodku nie idzie. Klamka pasażera reaguje w porządku, tzn odblokowała zamek, i w tym momencie mogłem otworzyć juz drzwi kierowcy. Zamknąłem.drzwi jeszcze raz i moglem je otworzyc. Dopiero po automatycznym zablokowaniu (pow 20km/h) znowu drzwi kierowcy nie chciały się odblokować.

Będąc w środku, pilotem.też mogłem odblokować drzwi. I później otworzyc od strony kierowcy.

Sytuacja miala miejsce wczoraj. Dzisiaj już nie miałem problemów. Ktoś może miał taką sytuację?
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Drzwi problem

Post autor: skory85 »

Obstawiam, że zamek mógł trochę przymarznac. Miałem podobnie ale z klapa bagażnika nie reagował na przycisk wewnątrz na kokpicie, za to z kluczyka poszło.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
timmek
klubowicz
klubowicz
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2017, 16:11
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 16V t-jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Drzwi problem

Post autor: timmek »

Linea stala w garazu gdzie bylo jakies +5st, a ppdroz przy okolo 0st trwala 15min. Takze odrzuciłbym temperaturę.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Drzwi problem

Post autor: zibi186 »

:pomysli Timmek , myślałem , że to coś z mechaniką , ale skoro klamka kierowcy odblokowuje się normalnie przy otwieraniu drzwi pasażera , to obstawiam wiązkę między drzwiami a budą po stronie kierowcy . Tak myślę . Jeśli nie chce Ci się łatać ( lutować ) przewodów , to nowa wiązka kosztuje ok. 180 zł - ostatnio się dowiedziałem :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Drzwi problem

Post autor: mwas »

Koledzy, czy to aby na pewno problem elektryczny ? :pomysli timmek pisze:
timmek pisze: 16 lut 2018, 10:39 5. Po ponownej jeździe chcialem wysiąść, drzwi zablokowane i nie mogę ich otworzyć. Mechanicznie klamka w srodku nie idzie. Klamka pasażera reaguje w porządku, tzn odblokowała zamek, i w tym momencie mogłem otworzyć juz drzwi kierowcy.
Z powyższego opisu wynika, że problem był z FIZYCZNYM pociągnięciem klamki otwierania drzwi od strony kierowcy, a to nie wróży raczej problemu po stronie elektryki a prędzej, że coś się zacięło w zamku lub na stuku klamka - zamek :pomysli Tylko zastanawiające jest, czemu po użyciu centralnego zamka, drzwi zamykają się o otwierają :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Drzwi problem

Post autor: zibi186 »

mwas pisze: 19 lut 2018, 12:16 Koledzy, czy to aby na pewno problem elektryczny ? :pomysli timmek pisze:
timmek pisze: 16 lut 2018, 10:39 5. Po ponownej jeździe chcialem wysiąść, drzwi zablokowane i nie mogę ich otworzyć. Mechanicznie klamka w srodku nie idzie. Klamka pasażera reaguje w porządku, tzn odblokowała zamek, i w tym momencie mogłem otworzyć juz drzwi kierowcy.
Z powyższego opisu wynika, że problem był z FIZYCZNYM pociągnięciem klamki otwierania drzwi od strony kierowcy, a to nie wróży raczej problemu po stronie elektryki a prędzej, że coś się zacięło w zamku lub na stuku klamka - zamek :pomysli Tylko zastanawiające jest, czemu po użyciu centralnego zamka, drzwi zamykają się o otwierają :pomysli
Czy gdyby problem był mechaniczny , to drzwi pasażera odblokowałyby zamek kierowcy ? :pomysli 😄
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Drzwi problem

Post autor: mwas »

zibi186 pisze: 19 lut 2018, 12:37 Czy gdyby problem był mechaniczny , to drzwi pasażera odblokowałyby zamek kierowcy ? :pomysli 😄
Zależy od tego, jak zaawansowany jest to problem mechaniczny :ink Może niech autor sprecyzuje co się działo dokładnie, jak chciał pociągnąć za klamkę drzwi kierowcy, żeby otworzyć drzwi :ink Czy napotkał opór i klamka nie drgnęła czy może swoje drzwi udało mu się otworzyć, ale wraz za nimi nie odblokowała się reszta drzwi w aucie ? :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Drzwi problem

Post autor: zibi186 »

Mwas , ja też się nie upieram , mogę się mylić 😄 Myślę, że łatwiej jest sprawdzić wiązkę , niż w pierwszej kolejności dokopywać się do zamka tymbardziej , że jak pisze Timmek problem sam ustąpił 😉 Pozdrawiam 😄
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Drzwi problem

Post autor: daro70 »

Na początek warto sprawdzić jak to działa mechanicznie . Przy obecnych temperaturach wszystko może się zdarzyć . Ze dwa tygodnie wstecz , otwierając drzwi kierowcy poczułem że klameczka tak jak by haczyła - blokowała . Efekt był taki , jak czasem się podlewaruje auto i drzwi są przekoszone i wtedy coś tam obciera , haczy . U mnie po prostu pomógł WD 40 ....unosząc jedną ręką do góry popsikałem porządnie do środka . Na razie działa - zapomniane :ok)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
timmek
klubowicz
klubowicz
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2017, 16:11
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 16V t-jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Drzwi problem

Post autor: timmek »

mwas pisze: 19 lut 2018, 12:42
zibi186 pisze: 19 lut 2018, 12:37 Czy gdyby problem był mechaniczny , to drzwi pasażera odblokowałyby zamek kierowcy ? :pomysli 😄
Zależy od tego, jak zaawansowany jest to problem mechaniczny :ink Może niech autor sprecyzuje co się działo dokładnie, jak chciał pociągnąć za klamkę drzwi kierowcy, żeby otworzyć drzwi :ink Czy napotkał opór i klamka nie drgnęła czy może swoje drzwi udało mu się otworzyć, ale wraz za nimi nie odblokowała się reszta drzwi w aucie ? :ink
Byłem w samochodzie. Próbowałem otworzyć drzwi klamką i klamka nie chciała się poruszyć, moze ze 2-3mm ruchu dźwigni i koniec. Dzwi nie chciały się odblokować.
Po odblokowaniu drzwi z wykorzystanie klamki wewnętrznej po stroni pasażera, mogłem otworzyć drzwi po stronie kierowcy.
Podobnie z pilotem, jak odblokowałem centralny, to już mogłem pociągnąć klamkę w środku po stronie kierowcy...

Sytuacja do tej pory się nie powtórzyła...
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Drzwi problem

Post autor: mwas »

I o taki opis sytuacji chodziło :ink Biorąc pod uwagę to, co opisane powyżej, to raczej był chwilowy problem mechaniczny być może związany z temperaturami, jakie ostatnio panują. Jeśli sytuacja się nie powtórzyła, to machnij na razie ręką i po prostu obserwuj :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ