Tylna wycieraczka ?!

Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Tylna wycieraczka ?!

Post autor: emmer »

Zaświeciła mi się dzisiaj na wyświetlaczu kontrolka "żółty trójkąt z wykrzyknikiem". Żadnej innej komendy. Podpiąłem go do kompa i wywaliło błąd "zwarcie obwodu masy wycieraczki tylnej" panic .

Ktoś ma jakiś pomysł. Na szybko sprawdziłem wiązki w drzwiach i przy klapie bagażnika. Jest ok.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: zibi186 »

Czasem zdarza się , że przy odpaleniu pokazuje mi awarię czujników cofania . Oczywiście sprawdzam , czy jakiś liść czy coś innego nie zalega na czujnikach , ale zawsze po wyłączeniu stacyjką i powtórnym odpaleniu już wszystko jest normalnie . A jak jest u Ciebie ? Czy ten błąd się utrzymuje ? Wydaje mi się , że nie robił bym z tego problemu :) Błąd skasować i obserwować czy będzie się powtarzał . A swoją drogą - dokładałeś tempomat ? Bo jeśli pamięć mnie nie myli bylo tam coś o przeszczepie z GP - może body na tym punkcie coś odbiło ? :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: emmer »

błąd wykasowany i powrócił. czasem ze dwa dni go nie ma a czasem świeci przez tydzień. mam tempomat ale już od ho, ho czasu a błąd od niedawna.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: zibi186 »

emmer pisze: 16 wrz 2017, 12:06 błąd wykasowany i powrócił. czasem ze dwa dni go nie ma a czasem świeci przez tydzień. mam tempomat ale już od ho, ho czasu a błąd od niedawna.
Wiesz jak to jest z szyną can . Kiedyś sprawa byla prosta : aku >bezpiecznik>odbiornik>masa>aku . Szyna ogranicza znacznie ilość przewodów w aucie , ale małe różnice napięć wynikające np.ze śniedzi na stykach , wilgoci w połączeniach lub z utleniania miedzi w przewodach może doprowadzić do głupawki body kompa . Ja tak to widzę . Porównując : mialem podobne przejścia z kompem , gdy plus postojowych sterujący dziennymi miałem podpięty szybkozłączką z zestawu . Minimalne różnice obciążenia i komp wywala błąd i odcina zasilanie . Jeśli przez pomyłkę zamiast 5W wstawisz żarówkę 3W , to to już wystarczy . Bardzo czułe te nasze autka :) Proponuję obd II na bluetooth w wejście serwisowe i programik do smartfona . Póki nic więcej się nie dzieje kasował bym ten głupi błąd i cieszył się jazdą :)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Też mam błąd wycieraczki, ale siedzi w kompie, nie wywala na wskaźniki.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: zibi186 »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: 16 wrz 2017, 15:51 Też mam błąd wycieraczki, ale siedzi w kompie, nie wywala na wskaźniki.
Kuzyn , a też dokładałeś tempomat ? Bo tak sobie myślę , że może wraz z dołożeniem tempomatu może do systemu wskoczylo " info" o wartości , która odpowiada akurat temu błędowi , zaczerpnięte przez przypadek z GP razem z danymi tempomatu . To jedynie wydaje mi się być logiczne . Jeśli się nie mylę , to przydała by się pomoc kogoś bardzo kumatego , kto przyjrzał by się pracy naszego body . Albo po prostu ignorować ten sygnał - przecież tylnej wycieraczki nie mamy :)
Emmer , a czy da się wyłączyć funkcję tempomatu pernamentnie , bez jakichś większych zabiegów ? W ten sposób myślę można by sprawdzić , czy wraz z tempomatem zniknie błąd tylnej wycieraczki :)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: emmer »

podjadę do ASO. zobaczymy co powiedzą
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6931
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: mwas »

Po pierwsze - elektrycznie z GP to nasze auta mają bardzo mało wspólnego. Body jest zupełnie inny, bliżej nam do Bravo lub Idei.
Po drugie - tempomat ma mało wspólnego z obwodem tylnej wycieraczki. Sam błąd tylnej wycieraczki potrafi zostać zapamiętany w komputerze i to niezależnie, czy ktoś dokładał (czy też miał fabrycznie) tempomat, czy nie. Nieraz już usuwałem te błędy z body, zarówno u siebie jak i u innych i nie ma tutaj znaczenia ani wersja silnikowa, ani wyposażeniowa.
Po trzecie - tempomatu nie da się tak po prostu zdezaktywować. Do póki sterowanie z manetki jest fizycznie wpięte w złączkę w komorze silnika, dopóty tempomat działa, niezależnie od uruchomienia kontrolki na zestawie wskaźników.
U Michała wystąpiła bardzo dziwna usterka, której do tej pory nikt z nas chyba nie miał. Może być rzeczywiście tak, że gdzieś w instalacji załapało się przebicie i komp odczytuje to jako obwód tylnej wycieraczki (no skoro zapamiętuje błędy związane z tylną wycieraczką, to może też twierdzić, że taki obwód mamy :lacha). Sprawa jest o tyle upierdliwa, że nawet nie mamy pojęcia, gdzie zacząć tego szukać :oj Więc, jeśli ASO ma dobrego elektryka, to wizyta u nich wydaje mi się całkiem słuszna.
Daj znać, co się okaże :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: emmer »

i już wszystko wiadomo. po prostu żarówka od lewego halogenu. w rozmowie telefonicznej aso poleciło poszukać mi najpierw braków w oświetleniu. nawet nie taka zarówka jak powinna być może spowodować ten błąd.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: Tomek »

Tak szczerze mówiąc to nie bardzo w to wierzę.. a używałeś chociaż ostatnio tych halogenów???
Niemniej trzymam kciuki żeby to rozwiązało ten problem.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6931
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: mwas »

Ale że jak :? :? :? Chodzi o przednie światła mijania ? Drogowe ? Czy może przeciwmgielne ? Chociaż... obojętnie o które światło by nie chodziło, to żadne z nich nie jest monitorowane przez komputer, więc nie widzę związku pomiędzy komunikatem na desce a niedomaganiem którejkolwiek z tych żarówek :pomysli Owszem - jak najbardziej sprawdź ten trop, ale obstawiam, że nie doprowadzi on do rozwiązania problemu :oj Ale... jeśli się okaże, że ta diagnoza będzie słuszna, no to kolejna "ciekawostka" z życia Linei do zapamiętania :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: emmer »

halogen. uderzyłem w niego i się zaświecił. kontrolka na razie się nie zapala. ale tak jak mówicie też ciężko mi w to uwierzyć. potestuję dzisiaj
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 647 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: smak56 »

Ten trójkąt włączał mi się jak miałem słaby akumulator (razem z kłódką). Wg instrukcji możliwa również awaria świateł zewnętrznych (gdzie przewidziano)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: emmer »

wróciło :(
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 394 razy
Otrzymał podziękowań: 647 razy

Re: Tylna wycieraczka ?!

Post autor: smak56 »

emmer pisze: 03 paź 2017, 16:52wróciło :(
emmer pisze: 18 wrz 2017, 13:18 halogen. uderzyłem w niego i się zaświecił. kontrolka na razie się nie zapala.
No to na co czekasz? Wal ino z czuciem! :ryczy
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ