"Wygodne" kierunkowskazy.

Awatar użytkownika
hdwao21
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:30
Przebieg: 66000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

"Wygodne" kierunkowskazy.

Post autor: hdwao21 »

Witam. Czy jest ktoś kto zakładał w swojej Lence moduł komfortu kierunkowskazów? Widziałem w Tvn Turbo program z takim rozwiązaniem tylko, że gość montował wszystko pod pokrywą silnika. Natomiast ja trafiłem na taki moduł https://bartsoft.pl/modul-komfortu-kier ... -p-16.html gdzie podobno można się podłączyć przez włącznik świateł awaryjnych(VWGolf.pl). Brakuje mi tego rozwiązania po poprzednim samochodzie.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6946
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 948 razy
Kontakt:

Re: "Wygodne" kierunkowskazy.

Post autor: mwas »

Nie kojarzę, żeby ktokolwiek od nas montował ten moduł :pomysli Smutne jest to, że ta funkcja jest dostępna standardowo np w Grande Punto, u nas niestety nie :oj Odnośnie montażu, to wydaje mi się, że nie da rady się u nas wpiąć w przełącznik od awaryjnych. Wg. instrukcji montażu podpina się bezpośrednio pod kierunkowskazy ale pod każdy (lewy/prawy) osobnym przewodem. U nas kierunkowskazami steruje komputer, nie ma przerywacza a dźwięk migacza generowany jest przez głośnik :ink Sterowanie awaryjnymi to nic innego, jak podanie odpowiedniego sygnału na komputer, który włącza wszystkie światła na raz przy czym we włączniku awaryjnych nie ma rozróżnienia na lewą i prawą stronę.
Mam też pewne wątpliwości, jak będzie zachowywał się u nas komputer po podłączeniu tego modułu, czy przypadkiem nie wywali błędu spalonej żarówki czy przy włączeniu migaczy nie będzie zakłócał częstotliwości migania świateł :pomysli W każdym razie, nie trzeba tego montować pod maską, można w kabinie a w przewody można się wpiąć bezpośrednio przy komputerze a nie przy włączniku awaryjnych :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: "Wygodne" kierunkowskazy.

Post autor: duskap »

Ja np. bardzo się cieszę, że tego modułu nie mam. Często chcę tylko mignąć raz kierunkiem a nie po 3 razy.
Mama w aucie to miała i wpieniało mnie strasznie.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: "Wygodne" kierunkowskazy.

Post autor: adamson »

Dokładnie, moja żonka też ma to rozwiązanie w ypsilonce i też ją to denerwuje, mnie trochę mniej to wkurza, bo mało tym "cudem" jeżdżę :ryczy
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
ODPOWIEDZ