Samozatrzaśnięcie się drzwi

Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: Sebek »

Taka ciekawostka dorobienie kluczyka z immobilizerem i pilotem do centralnego zamka (fabrycznego) w jednej obudowie w ASO Renault jakieś 5-6 lat temu 750 zł. i minimum tydzień czekania. Przerabiałem to w moim Clio. Dorobiłem sam kluczyk z immo. bez pilota za 200 zł. u pana Zdzisia :lacha
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: skory85 »

Myślę , że można znaleźć trochę taniej z tego się się orientowałem dorobienie takiego kluczyka ok 30 zł. Już nie muszę dorabiać bo taki mam :-) wcześniejszy właściciel w taki zainwestował jak klapa bagażnika się nie chciała otwierać.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1847
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: zibi186 »

skory85 pisze:Myślę , że można znaleźć trochę taniej z tego się się orientowałem dorobienie takiego kluczyka ok 30 zł. Już nie muszę dorabiać bo taki mam :-) wcześniejszy właściciel w taki zainwestował jak klapa bagażnika się nie chciała otwierać.
To nie jest trochę, to polowa ceny :)
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: skory85 »

Racja ale kto szuka ten zyskuje :)
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
marcio
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2010, 11:42
Przebieg: 199000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: marcio »

Miałem niedawno podobną historię. Po kilku dniach mrozów trochę odpuściło i udałem się na myjnię. Trzeba przy tym wyjaśnić, że jak złapał mróz, przestały się odryglowywać drzwi po prawej stronie. To osobny temat, nowość w tym aucie. W każdym razie - ustawiłem się w kolejce do mycia i wyszedłem z auta coś poszukać w bagażniku. Drzwi jakoś zatrzasnąłem jak nigdy dotychczas, może nie zauważyłem nawet. Pogrzebałem w bagażniku i podszedłem do drzwi pasażera, aby sięgnąć do schowka. Jak złapałem za klamkę to się zaryglowało. :-<< Zostałem z otwartym bagażnikiem i dość głupią miną. Uratowała mnie żona, przywożąc drugi klucz.
Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: temp »

O widzisz, to były dwie wspólne z moją sytuacją okoliczności - mróz i otwarty bagażnik. A silnik miałeś odpalony?
marcio
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2010, 11:42
Przebieg: 199000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: marcio »

Nie, silnik wyłączyłem wcześniej. Sprawdziłem potem jeszcze raz tę sytuację mając drugi kluczyk w kieszeni: zaryglowało się skutecznie z kluczykiem w stacyjce. Oceniam to o jako bug w programie komputera. Ale takie coś może boleć czasami. :zlośnik
Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: temp »

marcio pisze:Jak złapałem za klamkę to się zaryglowało.
Chyba już wiem mniej więcej o co chodzi - przynajmniej u naszej dwójki! Otóż wczoraj było u mnie dość zimno i zauważyłem, że rano centralny nie otworzył zamka w przednich drzwiach pasażera. Po kilku próbach zamiennego otwierania i zamykania w końcu otworzył wszystkie drzwi, ale z kolei potem samochód nie chciał się zamknąć, drzwi pasażera wciąż pozostawały otwarte, więc po zaryglowaniu pozostałych zamków centralny z powrotem otwierał wszystko tak, jakby któreś drzwi były niezamknięte.
Gdy przyjrzałem się z wewnątrz zauważyłem, że klamka w drzwiach pasażera jest tak jakby na środku między położeniem "zamknięte" i "otwarte". I gdy podczas tej całej zabawy chwyciłem za klamkę tych drzwi od zewnątrz, samochód nagle się zamknął - na szczęście kluczyki miałem w kieszeni. Przypomniało mi się wówczas, że wtedy też dosłownie dotknąłem klamki w tych drzwiach, gdy mi się samochód zatrzasnął przy odpalonym silniku.
Podejrzewam więc, że po prostu rzadziej używany mechanizm klamki pasażera w niskich temperaturach jakoś się tam przyciera, do końca prawidłowo nie odryglowuje, i może się zdarzyć, że gdy klamka wewnętrzna pozostaje w takim zawieszeniu, delikatne poruszenie zewnętrzną powoduje zamknięcie się tych drzwi, a ponieważ jest tam master - ostatecznie zamyka się cały samochód :zmieszany
Pozostaje więc wizyta u jakiegoś mechanika i przesmarowanie tych wszystkich cięgien aby uniknąć takich akcji na przyszłość :P
marcio
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2010, 11:42
Przebieg: 199000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: marcio »

Sprawdziłem położenie wewnętrznej klameczki pasażera, jest tak jak piszesz, co sugeruje problemy mechaniczne z cięgnami. Czas odkryć, co w drzwiach piszczy...
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: Fiacik »

Temat prosty -wystarczy przesmarować zewnętrzne elementy zamka tzn.te które zatrzaskują się na bolcach w słupku.Jak dostaje się do nich woda to zamarzają i blokują wszystko .Np.po wyjechaniu z garażu i po otwarciu drzwi nie da się ich zamknąć - w garażu było +3 a na zewnątrz - 7.Dzień wcześniej byłem na myjni i jak mi się wydawało wodę solidnie odsuszyłem.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2153
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: leszek1234 »

Poza tematem - czy u Was otwarcie drzwi pasażera obok kierowcy powoduje odryglowanie wszystkich drzwi? (tak rozumiem master) Bo u mnie pasażer wysiada i nie może z zewnątrz otworzyć tylnych drzwi, ja to muszę zrobić jako kierowca.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6953
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: mwas »

leszek1234, siłowniki "master" są w przednich drzwiach - i kierowcy i pasażera. Oznacza to, że zamknięcie lub otwarcie zamka w tych drzwiach będzie skutkowało zadziałaniem na wszystkie drzwi. Jeśli u Ciebie otwarcie lub zamknięcie drzwi przednich pasażera nie skutkuje zadziałaniem na wszystkie pozostałe, to znaczy, że masz coś sp... popsute :lacha i obstawiam do sprawdzenia wiązkę pomiędzy drzwiami a kabiną :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
temp
klubowicz
klubowicz
Posty: 132
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:52
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: temp »

Fiacik pisze:Temat prosty -wystarczy przesmarować zewnętrzne elementy zamka tzn.te które zatrzaskują się na bolcach w słupku.
Tak zrobiłem, i faktycznie drzwi zaczęły prawidłowo reagować na wciśnięcie pilotem (choć dzisiaj po całej nocy jeszcze nie sprawdzałem), aczkolwiek wewnętrzna klamka dalej pracuje z oporem i wyraźnie nie w całym swoim zakresie, obawiam się więc, że to smarowanie nie załatwi niebezpieczeństwa ponownego zatrzaśnięcia się zamka bez naszego udziału - trzeba będzie to chyba rozbierać...
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1301
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: Fiacik »

Podnieś klamkę do góry i zawiasy na których się porusza potraktuj np.WD-40 lub czymś podobnym , czasem wystarczy silikon.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2153
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Samozatrzaśnięcie się drzwi

Post autor: leszek1234 »

mwas pisze:leszek1234, siłowniki "master" są w przednich drzwiach - i kierowcy i pasażera. Oznacza to, że zamknięcie lub otwarcie zamka w tych drzwiach będzie skutkowało zadziałaniem na wszystkie drzwi. Jeśli u Ciebie otwarcie lub zamknięcie drzwi przednich pasażera nie skutkuje zadziałaniem na wszystkie pozostałe, to znaczy, że masz coś sp... popsute :lacha
mwas - pewnie masz rację ale czy ktoś z T-jetem mógłby to potwierdzić, bo ja mam tak od nowości (chyba).
ODPOWIEDZ