Problem z otwieraniem bagażnika

Tommy
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2016, 15:07
Przebieg: 110000
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: Tommy »

Witajcie,

Mam pewien problem ze swoją Linką, mianowicie z otwieraniem bagażnika "z pilota" i przyciskiem na konsoli.
Co się dzieje?:
Po naciśnięciu przycisku załączają się światła awaryjne na znak otwarcia bagażnika (chyba 2 razy), wewnątrz bagażnika po lewej stronie słychać "jakby cykanie" natomiast bagażnik się nie otwiera - silniczek nie zwalnia blokady.
Co zostało zrobione:
Rozebrałem zamek i siłownik, okazało się, że silniczek działa jedynie jak jest wyciągnięty na zewnątrz zespołu siłownika i nie trafia na żaden opór, OK, silniczek został naprawiony, zamontowany do zespołu siłownika, po ponownej próbie "na sztywno" wszystko działa cacy, zamek się otwiera, siłownik działa jak należy. OK.
Zamontowałem naprawiony element do samochodu, sprawdzam iii... nie działa
To samo co na początku, cykanie wewnątrz bagażnika, światła awaryjne (x2) ale siłownik nawet nie rusza.

Podłączyłem multimetr pod dwa kabelki odpowiedzialne za wzbudzanie silniczka, tj. fioletowy i czarny (idące od wewnątrz pojazdu), w chwili załączenia otwierania bagażnika na multimetrze pojawia się śmieszna wartość ok 1V, po czym spada do 0V.

Czy ktoś z Was ma pomysł gdzie szukać rozwiązania tego problemu?
PS. temat był wałkowany wiele razy, chociażby tu: http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... 9&start=15 , natomiast nie wydaje mi się, aby opisane tam sytuacje odpowiadały mojej, dlatego uprzejmie proszę o wskazówki.


Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: mwas »

Po raz kolejny napiszę to nowemu... witaj przybyszu :! Miło by było się jakoś zaanonsować... ehhh, ta młodzież... :lacha
Odnośnie problemu - dobrze szukałeś, mogłeś posta spokojnie umieścić w wątku, który przytoczyłeś :ink Na starcie do sprawdzenia wiązka przewodów pomiędzy klapą a karoserią. Jeśli jest dziwna wartość napięcia to najprawdopodobniej kabel jest naderwany, do tego stopnia, że nie "puszcza" pełnego napięcia. Dziwię się, że jeszcze tego nie sprawdziłeś u siebie :ink Na jednym ze zlotów sam osobiście naprawiałem tą usterkę w jednym z aut naszych klubowiczów, to dość powszechne w naszych bolidach :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
mario1990
klubowicz
klubowicz
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:03
Silnik: 2.0 hdi
Rocznik: 2015
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: mario1990 »

potwierdzam, u mnie też padła wiązka, dwie kostki, kawałek kabla i działa już 3 miesiące ;)
Tommy
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2016, 15:07
Przebieg: 110000
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: Tommy »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)
fakt, przyznaję, wypadałoby się najpierw gdzieś przedstawić :)
mwas pisze: Dziwię się, że jeszcze tego nie sprawdziłeś u siebie :ink
Temperatura nie sprzyjała :) ale w Nowym Roku się tym zajmę w już ogrzewanej "stajni" ;).

Zastanawia mnie tylko to, czy szukać między 'kostka w klapie - przewód gumowy łączący klapę z pojazdem' czy rozebrać linkę jeszcze głębiej.

Jak się za to wezmę to dam znać co z tego wyszło :)


Szczęśliwego Nowego Roku ! :pivo
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: Tomek »

W samej gumowej przelotce. Tylko dokładnie trzeba szukać, bo często w pierwszej chwili nie widać ułamanej żyły.
Tommy
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2016, 15:07
Przebieg: 110000
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: Tommy »

A więc po Nowym Roku zajrzałem do wiązki w przelotce, jak się okazało mieliście rację.

Wszystkie 5 przewodów, a w szczególności dwa najgrubsze - od siłownika, były poprzecinane/poszarpane.
Dziwi mnie jedynie że nie było to typowo w przelotce gdzie jako tako występuje uginanie kabla, a przed wejściem do niej na łączeniu podszybie - przelotka. Postanowiłem zamiast zmieniać kable, to połączyć te, które już tam były, bo poza miejscem pęknięcia są w dobrym stanie wizualnym. Zobaczymy ile wytrzyma. Kilka konektorów, trochę cyny, i całkiem sporo taśmy izolacyjnej załatwiło sprawę i powinno zabezpieczyć przed ponownym ewentualnym "podcinaniem".

Bagażnik w końcu działa jak należy :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: zibi186 »

Jeśli dobrze rozumiem Twoje przewody nie ucierpiały raczej z powodu ciągłego zaginania, a raczej dlatego że były z jakiegoś powodu zbyt mocno wyszpanowane ( naciągnięte :) ) nie chciałbym być złym prorokiem , myślę jednak że jeśli tylko polączyleś istniejące przewody to jeszcze je trochę skróciłeś. Oby nie , ale coś mi się zdaje że na dłuższą metę Twoja metoda nie zda egzaminu . Obym się mylił :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Problem z otwieraniem bagażnika

Post autor: Tomek »

Ale nawet jak coś to od razu będzie wiadomo gdzie szukać :ok)
Według mnie, jak poszło dużo izolacji to będzie dobrze.
ODPOWIEDZ