"Bunt Maszyn" - nie pali

Awatar użytkownika
RSG79
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:25
Przebieg: 51000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok
Otrzymał podziękowań: 11 razy

"Bunt Maszyn" - nie pali

Post autor: RSG79 »

Niech mi ktoś powie, że to "tylko samochód"...we wtorek wypowiedziane głośno słowa, że może sprzedać Linkę odniosły bardzo szybki skutek...od następnego dnia już nie odpaliła.... :) a tak poważnie..od jakiegoś tygodnia pojawiał mi się "magiczny" pomarańczowy trójkąt ostrzegawczy na wyświetlaczu, bez żadnego komunikatu..przewertowałem instrukcję i wychodzi, że czujnik ciśnienia oleju..ok..ale czemu w ogóle nie chce odpalić..wszystko inne działa, prąd jest, wtryski pracują, pompa też "tylko" brak reakcji na kluczyk czyli w ogóle nie kręci rozrusznikiem...raczej też się nie zawiesił, ponieważ w lekkim podku****niu desperacyjnym próbowałem "na pych" i jedyne co to zajeździłem znajomych a Linka nic...aahaa pod kompem pokazało tylko "brak styku z czujnikiem ciśnienia oleju...."
może ktoś coś miał bądź słyszał o takim przypadku..??
dzięki za wszelaką pomoc :D
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: "Bunt Maszyn" - nie pali

Post autor: smak56 »

Na moje oko to brak masy. Nie pytaj gdzie, bo takich miejsc jest chyba 16. Ale zacząłbym od głównej tj. akumulator - śruba przy skrzyni biegów. Jeden z kolegów miał z tym problem, gdyż przewód zaśniedział pod izolacją panic . Jeżeli tam jest :ok) to przewody na rozruszniku. Myślę, że to pomoże. Powodzenia.
P.S. Nie wystarczy dotykać! Fizycznie odkręcić, oczyścić (przesmarować) i dokręcić.
Uff. Znalazłem; http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... B3d+masowy
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: "Bunt Maszyn" - nie pali

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Gdy "uczyłem" się jeździć Lineą, kilka razy zadusiłem silnik. Zgasł, chociaż nie powinien, ale na wyświetlaczu pojawił się komunikat, że silnik został wyłączony z powodu zbyt niskiego ciśnienia oleju. Dokładnie nie zacytuje, bo nie pamiętam. Przypuszczam że auto bez takiego algorytmu by nie zgasło. Może być tak, że brak informacji z czujnika uniemożliwia uruchomienie silnika.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: "Bunt Maszyn" - nie pali

Post autor: zibi186 »

Witam , myślę że wielu z nas w okresie zimowym szczególnie, wozi w bagażniku przewody do odpalania auta z obcego akumulatora. Gdy więc okaże się że rozrusznik nie kręci , można spróbować wykorzystać taki przewód i wykonać "tymczasową" masę . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
RSG79
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:25
Przebieg: 51000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: "Bunt Maszyn" - nie pali

Post autor: RSG79 »

Dzięki za informacje:-) jutro ma przyjechac "dr dolittle" i popatrzy swoim okiem, a ja napewno nie omieszkam zglebic tematu masy...jakie beda efekty leczenia dam znac...

-- 31 gru 2016, o 16:43 --

winny całemu zamieszaniu znaleziony...przewód masowy przy skrzyni biegów...dzięki smak56 :pivo dzięki Panowie ...naprawione i pali od "strzała" ..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: "Bunt Maszyn" - nie pali

Post autor: zibi186 »

Co prawda rocznik auta ten sam , ale przebieg . . . Od jakiegoś już czasu noszę się z zamiarem sprawdzenia masy u siebie choć nie mam żadnych objawów tej choroby :) . Teraz zima jest dobrą wymowką :) Jednak Twoje zdjęcie RSG 79 działa na wyobraźnię i napewno wykorzystam pierwszą nadarzającą się okazję . Dzięki :)
ODPOWIEDZ