Problem ze światłami mijania

Awatar użytkownika
drmaciek
klubowicz
klubowicz
Posty: 125
Rejestracja: 04 sty 2010, 7:06
Przebieg: 30
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: drmaciek »

Ja to malem "w czasie rzeczywistym", więc test raczej dla innych osób, ale doceniam poświęcenie. Wydaje mi się że spalona żarówka postojowych sygnalizowana jest zółtą kontrolką miedzy zegarami, więc nie "tam gdzie wszystkie u nas", no ale może sie mylę.
A tak poza tym to obecnie nie kontaktuje mi postojowa z przodu i w tylnej lampie, a teraz doszedł przepalony stop, załamka.
1.4 T-Jet Dynamic
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: mwas »

Nie szczyp się z tym tylko wymień wszystkie żarówki jak już będziesz tam grzebał i będziesz miał święty spokój :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

drmaciek pisze: 19 wrz 2017, 7:08 Ja to malem "w czasie rzeczywistym", więc test raczej dla innych osób, ale doceniam poświęcenie. Wydaje mi się że spalona żarówka postojowych sygnalizowana jest zółtą kontrolką miedzy zegarami, więc nie "tam gdzie wszystkie u nas", no ale może sie mylę.
A tak poza tym to obecnie nie kontaktuje mi postojowa z przodu i w tylnej lampie, a teraz doszedł przepalony stop, załamka.
Mówiąc " wszystkie u nas" miałem na myśli raczej ikony komunikatów :) A co do postojowej z przodu : albo masz pod nią podpięte sterowanie świateł dziennych , albo zamiast 5W dałeś 3W ( która wygląda identycznie ) , albo zwyczajnie brak dobrego styku . Wyjmij zarówkę , sprawdź jak są ułożone druciki wyprowadzeń , odchyl je lekko od szklanego korpusu i wsadź spowrotem . Sprawdź dzialanie i opisz co się dzieje :) W tylnej lampie analogicznie : musisz mieć zarówkę 5W a nie 10 W , inaczej problemy :) albo zaśniedziałe styki . Kup motylki na śruby i robota przy lampach będzie formalnością :) I nie załamuj się ! Uwierz mi , to nie są problemy , tylko niedogodności :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: adamson »

zibi186 pisze: A co do postojowej z przodu : albo masz pod nią podpięte sterowanie świateł dziennych
Mam tak podpięte i nie mam żadnego problemu ani z ikonką spalonej żarówki, ani z nieświęcącą żarówką. Zresztą inaczej nie da się podłączyć świateł do jazdy dziennej, chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii :?
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

adamson pisze: 19 wrz 2017, 12:09
zibi186 pisze: A co do postojowej z przodu : albo masz pod nią podpięte sterowanie świateł dziennych
Mam tak podpięte i nie mam żadnego problemu ani z ikonką spalonej żarówki, ani z nieświęcącą żarówką. Zresztą inaczej nie da się podłączyć świateł do jazdy dziennej, chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii :?
Mi też super działało na oryginalnej szybkozłączce z zestawu przez jakiś czas . Później zaczęły się problemy z komunikatami o spalonych żarówkach postojowych świateł , choć spalone nie były . Z tego co mi wiadomo nie tylko ja tak mialem . Dopiero sterowanie dziennych wzięte z podświetlenia zapalniczki rozwiązało problem . Ale cieszę się , że u Ciebie to się sprawdza :) Nie każdy musi mieć pecha :)
Chyba robi się nam :eot Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: darkkam »

darkkam pisze: 10 gru 2015, 6:53 Tez kiedys mialem problem z swiatlami mijania (zanim zmienilem oswietlenie, dopiero po zmianie go dostrzeglem). Przeważnie działo się to z rana, po pierwszym odpaleniu i poruszaniu się po drodze oświetlenie gaslo doslownie na mniej niz jedną sekundę i się ponownie zapalalo. Pomogło wyciagniecie i ponowne wlozenie przekaznikow w gniazda, zrobilem to ze wszystkimi, bo nie wiedzialem który odpowiada za swiatla.
A jak już wspomniałem problem wyszedl po zmianie oświetlenia bo wtedy zobaczyłem że światła wariują, a wczesniej slyszalem tylko "tykanie" przekaźnika, i się zastanawialem co się dzieje.

Wysłane z HuŁaŁej ;-)
Na dzień dzisiejszy problem z "wariującymi" światłami rozwiązany. Wymiana przekaźnika 30A zrobiła robotę. Stary rozebrałem w celu przebadania :ink sprawdziłem styki i ich stan wyjaśnia przyczynę problemu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
lukaszm1990
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2015, 20:55
Przebieg: 166000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: lukaszm1990 »

Witam przepraszam że odgrzewam temat. Mam podobny problem jak opisany w poście ale dotyczy on świateł postojowych/pozycyjnych. Czy ktoś wie który przekaźnik odpowiada za światła postojowe?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: mwas »

Światła pozycyjne nie są sterowane przez przekaźnik, są zasilane bezpośrednio z centralki bodycomputera. Opisz dokładnie co się u Ciebie dzieje.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
lukaszm1990
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2015, 20:55
Przebieg: 166000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: lukaszm1990 »

Po wyłączeniu zapłonu światła pozycyjne powinny zgasnąć a zdarza się że nie gasną. Nie dzieje się to cały czas a raz dwa razy dziennie. Czasem jest tak że podjeżdżam pod sklep wszystko zgaśnie a po pół godziny jak wychodzę ze sklepu świeca się światła pozycyjne postojowe przód i tył. Wyłącznie pokrętłem od świateł sprawia że wyłączają się normalnie. Mógłbym je wyłączać ręcznie za każdym razem ale jak coś nie działa jak powinno spędza mi sen z powiek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: mwas »

Patrząc na schemat elektryczny wraz z jego opisem można wywnioskować, że problemem u Ciebie będzie albo uszkodzenie samej centralki bodycomputera, albo coś szwankuje w samej manetce, we włączniku od świateł - biorąc pod uwagę, że nie kojarzę, aby komukolwiek padła centralka, to raczej coś na stykach w przełączniku :ink W załączeniu masz pełny schemat oświetlenia postojowego wraz z opisem - niestety tylko po angielsku, ale dla chcącego nic trudnego :ink Jakby coś trzeba było zdekodować lub opisać, to daj znać :ink
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
lukaszm1990
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2015, 20:55
Przebieg: 166000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: lukaszm1990 »

Super dziękuję jak tylko będę miał chwilę usiądę do lektury i naprawy.
lukaszm1990
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2015, 20:55
Przebieg: 166000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: lukaszm1990 »

Zanim jeszcze usiadłem do problemu pojawiły się nowe objawy i teraz stawiam na przełącznik zespolony. Na postoju gdy wyłączyłem światła włączenie najpierw lewego a potem prawego kierunkowskazu włącza światła mijania które po kilku sekundach gasną.
Marek543
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2023, 15:22
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: Marek543 »

To brzmi na dość nietypowy problem z elektryką w samochodzie. Jeśli problemy z włączaniem i wyłączaniem świateł oraz problem z centralą BSI występują tylko okresowo, może to być wyzwaniem w diagnozowaniu.
Awatar użytkownika
Motorek4612
klubowicz
klubowicz
Posty: 219
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:34
Przebieg: 206000
Silnik: 1.4 t-jet
Rocznik: 2008
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: Motorek4612 »

lukaszm1990 pisze: 24 paź 2023, 7:47 Zanim jeszcze usiadłem do problemu pojawiły się nowe objawy i teraz stawiam na przełącznik zespolony. Na postoju gdy wyłączyłem światła włączenie najpierw lewego a potem prawego kierunkowskazu włącza światła mijania które po kilku sekundach gasną.

i jak sytuacja????

Czy ten przekaznik

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-mi ... ZrEALw_wcB

-załatwi sprawe czasem nie gasnących siwateł mijania, dzisiaj i u mnie ten problem sie pojawił...
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: smak56 »

Jeżeli to przekaźnik to tak. Do drogowych jest 20A (czarny) Tutaj je opisałam viewtopic.php?t=5489
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ