Brak informacji o otwartym bagażniku

Awatar użytkownika
RSG79
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:25
Przebieg: 51000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: RSG79 »

Witam,
od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój komputerek pokładowy nie informuje mnie o fakcie otwartego bagażnika i oświetlenie w bagażniku poszło na urlop chyba bo za cholerę nie chce świecić....
Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją lub wie jak sobie z tym poradzić??

P.S.
jakaś menda pod galerią "ozdobiła" mi linkę kolejną wgniotką w paskudnym miejscu...na wysokości klamki na tym fajnym przetłoczeniu...wrrr...
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Witaj.
Włącznik światła i pewnie sygnał do kontrolki jest w mechanizmie ryglującym w klapie. Nie wiem dokładnie gdzie, bo tego nie rozbierałem. Widzę że moduł zamka zaczyna się masowo sypać naszych samochodach.
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: ENDRIU »

Witaj!!
Autko nie było czasem myte w ostatnim czasie?.Pytam bo może poprostu czujnik przymroziło,co do oświetlenia to może najprościej "żarówka?"
Jeżeli chodzi o wgniotkę no takie życie nie zapomnę chyba nigdy jak na nowiutkim Unie burak mi zrobił taki prezent to byłem gotowy mu łeb ukręcić tym bardziej że stałem na wielkim pustym!!!parkingu miejsca ile tylko zapragniesz ale nie męda musiała mi obić nowiutkie auto.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: Tomek »

Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją lub wie jak sobie z tym poradzić??
Zamek tylnej klapy do przejrzenia.
Trochę dziwne że przyciął się w pozycji zamkniętej, chociaż z drugiej strony może wystarczy w tym przypadku tylko przeczyszczenie styków jakimś WD 40 czy czymś takim.
Jak się zdejmie plastikową maskownicę z zamka, to będzie widać takie trzy kabelki, i tam jest właśnie krańcówka odpowiadająca za załączanie światła i komunikat na zegarach.
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1203
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: daro70 »

Kiedyś miałem ten problem ........światła w bagażniku nie było i paliła sie kontrolka na zestawie wskażników informująca o awari . Przypadkowo mieliśmy w Warszawie mini zlocik i pamiętam że Tomek coś kombinował przy zamku . Są tam takie styki w postaci blaszek z tego co pamiętam i one coś tam nie łączyły . Udało się je naprawić na chwilę gdzie z przerwami (migająca kontrolka na zestawie i brak oświetlenia bagażnika )działało ale do czasu . W końcu z braku cierpliwości zwarłem kabelki po czym kontrolka na zawsze zgasła lecz nie było także oświetlenia . Dokupiłem sobie podwójne oświetlenie diodowe z wlasnym zasilaniem bateryjnym i po prostu problem ol.em . Bagażnik normalnie mi się otwiera z pilota żadna kontrolka na zestawie nie świeci a oświetlenie bagażnika jak już chce zapalam ręcznie włacznikiem . Coś w podobie jak ten link http://allegro.pl/lampki-led-osram-dot- ... 13728.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Pomyślałem że nie będę szukał jakiejś pierdoły po serwisach chodz i tak nie jestem pewien czy samo to ustrojstwo bym gdzieś dostał , pewnie cały komplet . Każdy robi jak uważa - pozdrawiam :ink
Obrazek
Awatar użytkownika
afro
klubowicz
klubowicz
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2012, 12:47
Przebieg: 219999
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Mszczonów
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: afro »

Ja też miałem podobną awarie bagażnika ( otwierało się tylko z kluczyka ) Okazało się że urwał się najgrubszy kabelek który biegnie w gumowej przelotce pomiędzy karoserią a klapą . Ale żeby znaleźć to uszkodzenie musiałem się nieźle naszukać . Pierwsze podejrzenie padło oczywiście na silniczek , ale okazał się dobry . Szukając zagubionego prądu dogłębnie poznałem całe wnętrze bagażnika pod wykładzinami . Ciekawostka może nie wszyscy wiedzą ale w bagażniku za wykładziną tuż za lewym nadkolem jest zamontowany taki mały przekaźniczek i to on daje właściwy inpuls do silniczka otwierania klapy . Nigdy nie słyszałem żeby uległ awarii ale warto wiedzieć że coś takiego jest i po co oraz gdzie się znajduje .


Ps. Rzeczywiście coraz więcej tych problemów z bagażnikiem , choroba jakaś czy co ? :pomysli
afro
Awatar użytkownika
RSG79
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:25
Przebieg: 51000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Białystok
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: RSG79 »

dzięki za info i podpowiedzi...teraz pozostaje tylko poczekać na cieplejsze dni i zacząć "grzebać" w kabelkach..:)
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: mwas »

afro pisze:Ps. Rzeczywiście coraz więcej tych problemów z bagażnikiem , choroba jakaś czy co ? :pomysli
Z tymi awariami to tak bywa... jak jednemu się sypnie to potem leci pozostałym :ink W zeszłym roku podobniei było z cieknącymi chłodnicami i padającymi akumulatorami :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
mikiele
klubowicz
klubowicz
Posty: 44
Rejestracja: 20 lip 2012, 21:40
Przebieg: 52000
Silnik: 1.3 M-Jet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 1 raz

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: mikiele »

U mnie brak podświetlenia bagaźnika. Żarówka cała, co może być? Przetarty przewód czy może zaśniedziałe styki w zamku klapy?Dziękuję za odpowiedzi.
staary
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: mwas »

Na dzień dobry do sprawdzenia wiązka przewodów pomiędzy klapą a karoserią, jeśli tam jest wszystko całe, to może być coś z zamkiem - u mnie tak było i chyba jeszcze ktoś na forum miał podobnie.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
mikiele
klubowicz
klubowicz
Posty: 44
Rejestracja: 20 lip 2012, 21:40
Przebieg: 52000
Silnik: 1.3 M-Jet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 1 raz

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: mikiele »

Witam, zabrałem się dzisiaj przy 10 st. mrozie w poszukiwaniu światła w bagażniku. Ot, taka odskocznia po świętach. Zacząłem od sprawdzenia przewodów w łączniku gumowym klapy. Wszytko wyglądało na sprawne,żadnych przetarć. Zabrałem się za niewdzięczny zamek. Demontaż sprawił mi wiele problemów. Ale jakoś udało się. W zamku znajduje się mikrowłącznik który odpowiedzialny jest za on/off oświetlenia w bagażniku. Połączony jest wiązką z trzema przewodami które miały pęknięcia i problem został znaleziony. Polutowałem, założyłem koszulki termokurczliwe i przesmarowałem mikrowłącznik isocleanem. Wszystko działało do momentu montażu wszystkich elementów. Po zamknięciu klapy światło niestety nie zgasło. Zdemontowałem wszystko od nowa i okazało się , że urwała się blaszka od mikrowłącznika odpowiedzialna za rozłączanie. Nie dość że popsułem to teraz mam info o otwartej klapie bagażnika. Żarówkę oczywiście musiałem wyjąć, aby nie rozładować akumulatora.
Moje pytanie do Was: czy ktoś wie gdzie można kupić mikrowłącznik?jak poprawnie zamontować w zamku klapy bagażnika?
staary
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: mwas »

Mikrowłącznik dostaniesz pewnie w pierwszym lepszym sklepie z częściami elektronicznymi, na ASO raczej bym nie liczył, bo jest to element składowy zamka a oni raczej nie bawią się w naprawy takich elementów tylko wymieniają całość, więc proponowałbym wygrzebać ten mikrowłącznik i zanieść go do sklepu, żeby dobrać coś odpowiedniego.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: adamson »

Czy w pierwszym lepszym sklepie z elektroniką się dostanie mikrowłącznik ?
Na to bym nie liczył, kiedyś, co prawda kilka latek temu, jak zakładałem coś takiego do Pandy, szukałem i nie znalazłem. Dałem sobie z tym spokój.

Wysłane z .... blendera zelmer ....
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
mikiele
klubowicz
klubowicz
Posty: 44
Rejestracja: 20 lip 2012, 21:40
Przebieg: 52000
Silnik: 1.3 M-Jet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 1 raz

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: mikiele »

Nie zakładam, że będzie kolorowo, nie liczę też na sklep elektroniczny. Próbowałem kiedyś dokupić do zmywarki podobny mikrowłącznik, niby ten sam ale nóżki były inaczej rozmieszczone i trzeba było trochę zmodyfikować. Wracając do tematu to nie spodziewałem się takiej tandety w postaci tego pstryczka, tylko coś solidniejszego i bardziej wytrzymałego. Cóż cięcie kosztów, nastawienie producentów do maksymalnego zysku, trzeba przyzwyczajać się w przyszłości, że w nowszych modelach aut będzie coraz gorzej. Napiszę jak uporam się z tym irytującym problemem, ale na pewno nie prędko.
staary
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Brak informacji o otwartym bagażniku

Post autor: darkkam »

Na forum Punto LINK gościowi przypasował mikrowyłacznik od ...myszki, tyle ze uratował blaszkę która Ci pękła.
Fizycznie nie widziałem jak wygląda nasz mikrowyłacznik, ale w sklepach z częściami elektronicznymi jest w czym wybrać np. TUTAJ
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
ODPOWIEDZ