Centralny zamek

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Centralny zamek

Post autor: mwas »

Sprawdź to, o czym pisze zibi186, czyli wiązka pomiędzy drzwiami a budą. W innym miejscu nie kojarzę, aby coś się mogło pokiełbasić, to jest miejsce najbardziej narażone na załamania przewodów. Dostęp jest dość łatwy, trzeba tylko po odsłonięciu gumowej osłony, ściągnąć oplot z taśmy chroniący przewody. Jeśli się okaże, że tam jest wszystko OK, to będziemy sprawdzać dalej bo może jeszcze być problem z przełącznikiem w zamku informującym, że drzwi zostały otwarte. Nie wiem, czy przypadkiem Rafcio nie miał już kilka razy z tym problemu a przynajmniej z czymś podobnym, tylko w drzwiach kierowcy :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
K0J0T
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2017, 21:25
Podziękował: 1 raz

Re: Centralny zamek

Post autor: K0J0T »

Ok odezwę się i edytuje post za kilka dni bo widzę że ma być 12 stopni nawet pogoda sprzyja 🙂
DeanRight
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:21
Przebieg: 0
Silnik: 1.6 multijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Centralny zamek

Post autor: DeanRight »

Panowie u mnie pojawil sie inny problem. Przy próbie otwarcia przodnich drzwi pasażera klamką z zewnatrz centralka zamyka wszystkie drzwi. Otwieram od środka jest ok. W południe tak sie dzialo za kazdym razem. Teraz otwieram drzwi to raz czasem dwa otworza sie normalnie a nastepnie jest z nowu problem. Tu tez byście obstawiali problem z kabelkami czy cos z zamkiem?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Centralny zamek

Post autor: zibi186 »

Kabelki najłatwiej i najtaniej sprawdzić 😄 dodatkowo stosunkowo łatwo jest zdjąć nasze drzwi nie ryzykując ich przestawienia na zawiasach 😄
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Centralny zamek

Post autor: mwas »

DeanRight, żebym dobrze zrozumiał: w momencie, jak ciągniesz za klamkę drzwi od pasażera z przodu, centralny zamek zamyka Ci auto ?
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
DeanRight
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 lip 2017, 20:21
Przebieg: 0
Silnik: 1.6 multijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Centralny zamek

Post autor: DeanRight »

Tak, kable byly ok. Dzis przyszedł mi zamek, kupiłem używany bo za nowy mi powiedzieli cos ponad 500 zl a używka za 100 na aukcji aledrogo.Wymieniłem i jest ok. Troszke miałem obawy bo sie okazalo ze maja inne oznaczenia i może być inny układ kabelkow w gnieździe ale wszystko dziala.W starym zamku ktoś coś juz robił bo byl klejony jakby ktos uszczelnilł silikonem tą część z elektronika. Jak bede mial chwile to rozbiore stary zamek i jak wymysle co tam padlo to napisze dla potomnych. Dziwi mnie tylko ze zamek ma taka dodatkową zapadkę jakby na opcje zamykania drzwi kluczykiem ręcznie a nie wydaje mi sie żeby były wersje naszych kreseczek które miały wejscie na grot kluczyka w drzwiach pasażera... Chyba ze to dla wersji angielskich a zamek jest uniwersalny
ODPOWIEDZ