Wymiana akumulatora i niespodzianki

wojtaas_pl
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2011, 7:10
Przebieg: 100
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Śląsk

Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: wojtaas_pl »

Witam,

W najbliższym czasie czeka mnie chyba wymiana akumulatora bo po tych lekkich przymrozkach juz cieżko mi zapalic (ledwo co zakręce) i tu nasuwa sie pytanie czy po odłączeniu akumulatora nie rozprogramuje mi się coś np radio czy inne parametry komutera?

nie posiadam zadnego kodu do radia i wogole nie wiem czy takie są potzebne? Jakie są wasze doświadczenia co do odłączenia aku?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Post autor: smak56 »

wojtaas_pl podstawa to kolejność odłączania i załączania klem (rozłączenie - + ; załączenie + - ). Po zainstalowaniu nowego aku ustawić trzeba datę i godzinę oraz na nowo aktywować elektryczne podnoszenie szyb (sposób opisany na forum i w instrukcji). Jeżeli radio jest fabryczne to się nie rozkoduje.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 968
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 65000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: mireks »

wojtaas_pl pisze:Witam,

W najbliższym czasie czeka mnie chyba wymiana akumulatora bo po tych lekkich przymrozkach juz cieżko mi zapalic (ledwo co zakręce) i tu nasuwa sie pytanie czy po odłączeniu akumulatora nie rozprogramuje mi się coś np radio czy inne parametry komutera?

nie posiadam zadnego kodu do radia i wogole nie wiem czy takie są potzebne? Jakie są wasze doświadczenia co do odłączenia aku?

pozdrawiam
Jeśli chodzi o radio, to możesz być spokojny. Radio odłączone od zasilania nie zapomina kodu. Sprawdzane dwukrotnie przy wymianie żarówek podświetlenia konsoli sterowania nawiewami gdy potrzebne jest wyjęcie radia z konsoli. Spokojnie wytrzyma bez zasilania kilka godzin.
Jeśli chodzi i sterownik silnika ECU zwany potocznie komputerem, to istnieje możliwość, że ECU zapomni techniki jazdy kierowcy ponieważ podobno sterownik uczy się temperamentu kierowcy. Ale nie sądzę abyś zdołał odczuć fazę nauki sterownika. Po prostu trzeba jeździć :)
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: ENDRIU »

wojtaas_pl, nie ma się czego obawiać oczywiście skasują się takie ustawienia jak:zegar,przebieg dzienny licznika,średnie spalanie,co do radia to nic niestety nie piszesz czy masz oryginał czy też swoje radio.U mnie po odłączeniu aku ustawienia radia się nie kasują/całe szczęście/.Pamiętamy oczywiście że 1 odłączamy klemę minusową a następnie plusową a zapinamy odwrotnie czyli + a następnie -.
wojtaas_pl
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2011, 7:10
Przebieg: 100
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wojtaas_pl »

Radio jest fabryczne. Takze nie powino byc problemow. Wszystkim dziekuje za szybka odpowiedz. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

ja jeszcze dodam od siebie, jedną rzecz pamiętaj jak chodził silnik to po wyłączni odczekaj przynajmniej 3 minuty zanim odłączysz akumulator żeby się parametry silnika zapisały w komputerze.

[ Dodano: |5 Gru 2011|, o 20:04 ]
myślę że nie ma co dalej wątku ciągnąc o tym było już mówione w kilku tematach np. tutaj Wymiana akumulatora. oraz [1.4 8v] Jaki akumulator fabrycznie również ciekawa lektora, było mówione o akumulatorze czyli to: AKS CHORZÓW - SPOTKANIE TECHNICZNE od story 2 Miłej lektury :)
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
andre0412
klubowicz
klubowicz
Posty: 159
Rejestracja: 08 cze 2010, 21:52
Lokalizacja: stolyca
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: andre0412 »

A dlaczego nie posiadasz kodu do radia?Jeśli kupowałeś fabrycznie nowy samochód i dilera to wraz z instrukcją użytkowania pojazdu powinieneś dostać kartę z kodem do radia.
Nie trudno jest rozebrać kobietę wbrew jej woli,trudniej ubrać po jej myśli.
Bo kobietę trzeba trzymać krótko...najwyżej dwa lata.
quantum
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:34
Przebieg: 68000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: quantum »

Witam wszystkich ,podłącze się do pytania dotyczącego wymiany akumulatora .Wczoraj wymieniłem akumulator na nowy i po wymianie wyświetla się kontrolka sprawdź silnik .Co to może być ?
Pablo
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: emmer »

albo musisz sprawdzić "ten silnik", albo body comp powrócił do jakiegoś starego niewykasowanego błędu. dobrze jakbyś podpiął się i zobaczył co to. (odrzucam wersję z nienaładowanym akumulatorem - mam nadzieję że nie kupiłeś jakiegoś "leżaka")
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: mwas »

quantum, a czy ten nowy akumulator to oby na pewno sprawny ? Wyświetlanie dziwacznych komunikatów przez auto jest normalnym objawem, kiedy właśnie bateryjka dostaje po d... Spróbuj rozłączyć aku na jakies 10-15 min. Podłącz od nowa, odpal auto i zobacz jakie będą efekty.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
quantum
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:34
Przebieg: 68000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: quantum »

akumulator nowy ,pali jak smok wawelski
Pablo
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: mwas »

Jesli masz pewność, że akumulator jest w pełni sprawny a po operacji, o której pisałem (odłączenie aku na 10-15 min) błąd nadal będzie wyskakwiał, to pozostaje jedynie odczytać ten błąd komputerem i go zidentyfikować. Można go wykasować i zobaczyć, czy wyskoczy od nowa.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
quantum
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:34
Przebieg: 68000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: quantum »

Niestety procedura wkładania akumulatora według instrukcji nie przyniosła efektów,pojechałem do znajomego zakładu, błąd został skasowany i na razie nic się nie wyświetla .Komunikat który się pojawił " za bogata mieszanka " mam instalacje gazową i czasami się coś z nią dzieje dziwnego .Może błąd wynikał z tego że fabryczny akumulator miał 40 a zamontowany w chwili obecnej 43 .Tak reasumując to chyba pomysł instalacji gazowej w samochodzie to nie jest najlepszy
Pablo
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: mwas »

No to sprawa wyjaśniona. Nie łączyłbym wyskoczenia błędu z wymianą akumulatora, akurat tak się złożyło. Akumulator nie ma większego wpływu na instalację gazową. I nie bardzo rozumiem to stwierdzenie:
quantum pisze:Tak reasumując to chyba pomysł instalacji gazowej w samochodzie to nie jest najlepszy
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
quantum
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:34
Przebieg: 68000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana akumulatora i niespodzianki

Post autor: quantum »

Z instalacją gazową to akurat może mam pecha ale co pewien czas coś się dzieje
Pablo
ODPOWIEDZ