Domykanie szyb

Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6942
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Moduł domykania szyb.

Post autor: mwas »

No dobra, zgłębiłem nieco temat :ink I wychodzi to mniej więcej tak:
Moduł z tej aukcji powinien zadziałać :luzak Według instrukcji wpinamy się bezpośrednio w sterowanie silnikami podnośników szyb omijając sterowanie bodycompem. Schemat elektryczny całego układu wygląda tak:
bf617ae307ea8680c8fa6a794982b2b2.png
Na niebiesko zaznaczyłem linie odpowiadające za podnoszenie szyb, odpowiednio lewej (kierowcy) i prawej (pasażera). Z opisu wynika, że dzieje się to poprzez podanie +12V na piny 12 i 19 modułu M190. Swoją drogą, ten moduł M190 to niezła zagwostka, bo nie mam zielonego pojęcia gdzie on jest fizycznie umiejscowiony w samochodzie :oj Jest to moduł sterowania szybami, ale na schematach auta nigdzie go nie ma :zdiwiony Mam pewne podejrzenia, że jest on zintegrowany w module z bodycompem, ale łowy sobie obciąć za to nie dam :ink W każdym razie, bazując na opisach, wystarczy wpiąć się w przewód ZIELONO-POMARAŃCZOWY (podnoszenie szyby lewej-kierowcy) i FIOLETOWO-ŻÓŁTY (podnoszenie szyby prawej-kierowcy) i powinno zadziałać :ink Tylko że... wpięcie się jest może źle określone :oj Wg instrukcji montażu, przewody trzeba PRZECIĄĆ i połączyć je z instalacją modułu :oj Połączenia lutowane, więc troszkę większa ingerencja.
To co wyżej to niestey nie koniec. Trzeba tym jeszcze jakoś sterować, czyli podać na moduł sygnał z centrlnego zamka lub z alarmu, a to wg stanu mojej wiedzy w chwili obecnej, nie jest takie proste :oj Układ jest dość szczelnie zamknięty i owszem - można się podpiąć pod np siłowniki od drzwi, tylko wtedy moduł będzie nam chciał domykać szyby za każdym razem, jak np. przekroczymy prędkość 20 km/h :lacha
Będę jeszcze szukał rozwiązania odnośnie sterowania, ale na chwilę obecną to jest kwestia przemyślenia, jak chcemy żeby nam się to zachowywało w aucie :ink Dla mnie osobiście taki moduł jest kompletnie zbędny :ink Do posta dołączam jeszcze pełne zrzuty z eLearn'a z opisami i schematami w PDFkach, niestety - wszystko jest po angielsku :oj
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Moduł domykania szyb.

Post autor: adamson »

Proszę moderatora o przeniesienie tego tematu albo połączenie go z tym wątkiem http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php ... kanie+szyb
Po co dublować te same rozważania.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Domykanie szyb

Post autor: Tomek »

:ok) :ok) :ok)
ODPOWIEDZ