el. szyby...

Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

Skąd oni biorą te ceny :? :?
Chore 500 zł, pewnie moduł kosztuje 20 zł
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

sebastianc78 pisze:Skąd oni biorą te ceny :? :?
Chore 500 zł, pewnie moduł kosztuje 20 zł

To jest właśnie serwisowanie auta wszystkie części x2 albo i trzy
Awatar użytkownika
rob_ert
klubowicz
klubowicz
Posty: 126
Rejestracja: 31 sie 2010, 22:21
Przebieg: 184000
Silnik: 1,3 Multijet 90KM
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Jura
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: rob_ert »

rafcio082 pisze:
rob_ert pisze:Teraz zaczynam się już przyzwyczajać, że po zatrzymaniu nie gaszę silnika aż do sprawdzenia szyb
I bardzo dobrze bo nie wiem czy wiesz ale silniki turbodoładowane ( dokładnie turbosprężarki ) nie lubią natychmiastowego wyłączania silnika po przyjeździe na miejsce.
Zawsze zostawiam silnik na wolnych obrotach jeśli silnik jest rozgrzany przynajmniej na minutkę, a jeśli przyjadę z trasy po dynamicznej jeździe to nawet parę minut.
Wiem, wiem, czytałem instrukcję - dokładnie.

WYŁĄCZENIE SILNIKA
Z silnikiem na biegu jałowym, obrócić kluczyk w wyłączniku zapłonu w położenie STOP.
OSTRZEŻENIE Po długiej podróży, lepiej jest pozwolić silnikowi „złapać oddech“ przed
wyłączeniem: pozostawić go na obrotach biegu jałowego aby umożliwić obniżenie się temperatury w komorze silnika.


Jest to cytat z instrukcji, więc nie popadajmy w namierną przesadę: jeśli jadę spokojnie oraz w zimie przekręcam kluczyk po kilku sekundach. W dużym upale i jeśli go przegonię to oczywiście stosuję tą zasadę.
Kto chce - szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

Panowie z tym domykaniem szyb to jest tak że w instrukcji jest napisane domykanie szyb z kluczyka ......bla...bla nie będę tego pisał ale po tym tekście powinno być w nawiasie (gdzie przewidziano) na europe widocznie nie przewidziano może w Brazylii to mają :?
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: alvaro »

Ja mam podobny problem z szybami... znaczy tylko z szybą pasażera. Niekiedy działa okej ale po deszczu np zauważyłem ze lubi to sie zwieszać... reakcja jest opóźniona albo co najgorsze trzymam przycisk do góry... to sie zamyka, nagle staje... myśli chwilke i potem znowu do góry jedzie. Ewentualnie po małym zastanowieniu jedzie lekko w dół, a potem do góry.
Szyba od strony kierowcy jest OK.

Zastanawiam się jak rozwiązałeś problem? Byłeś w tym ASO, co w końcu zrobili?
19robertoo64
klubowicz
klubowicz
Posty: 61
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:35
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 19robertoo64 »

w końcu do ASO nie dojechałem bo szyby zaczęły znowu poprawnie działac... ale jak się znowu skopcą to pojade... bo jak bym pojechał z działającymi szybami to by mnie wzieli za ci...a

[ Dodano: |30 Mar 2011|, o 09:39 ]
dzisiaj Panowie autko na serwis pojechało z powodu dziwnych dzwięków podczas skręcania kierownicy. No i są jaja. Bo serwis się upiera, że zanim mi te auto zaczną naprawiać muszę zapłacić 500zł za przegląd bo żekomo niemam gwarancji. Auto z 2008 roku ale kupione w 2009 w styczniu i zekomo ja już gwarancji nie mam bo auto nie jest serwisowane itd. Jak to w koncu wygląda z Tą gwarancją. Jak się ona liczy?? od dnia produkcji czy od dnia zakupu?? bo jezeli od zakupu to powinienem mieć jeszcze rok. Ogolnie w książce pisze ze przegląd po 30tys... ja mam zaledwie połowe z tego...
ODPOWIEDZ