Sprężyny

krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sprężyny

Post autor: krupniok »

Montował ktoś obniżające Eibachy? Dzisiaj w T-Jet strzeliła mi przednia, z tego co wiem (i widzę na drogach) T-Jet ma trochę obniżone fabrycznie zawieszenie. Ktoś wyżej pisał, że po montażu sprężyny nowej z GP 1.3 MJ auto stoi o ok 3cm wyżej - czy po montażu tych Eibachów -30mm zachowam wysokość tę co mam?

http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-k ... 07319.html
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Sprężyny

Post autor: kazgas »

Witam Wszystkich
Dawno mnie tutaj nie było , ale trochę krucho było u mnie z czasem.
A i samochód nie sprawiał problemów.
Dzisiaj niestety pękła sprężyna z przodu (prawa) na dole około pół zwoju.
Mam wobec tego pytanie do kolegów czy mogę jeździć na tej sprężynie bo mechanik dopiero za dwa dni się weźmie za to.
Muszę jeździć do pracy ok 60km po dobrej drodze
czy to bezpiecznie
Kazek
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Sprężyny

Post autor: helletic »

Nikt nie odpowie, czy to do końca bezpieczne :pomysli . Jednak ja bym się tym bardzo jakoś nie przejmował. Jeździłem na baaardzo za krótkich sprężynach zawieszenia gwintowanego od GP. Tak krótkich, że po każdym podniesieniu auta trzeba było celować sprężynami, aby ustawiły się w swoich gniazdach. Musiał byś pojeździć Linką jak Colin McRae, to moooże by się coś stało. Póki co, jeździłbym spokojnie (w sensie nie myśląc o pęknięciu sprężyny) do naprawy. :ink
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Sprężyny

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Mnie pękła i nawet nie zauważyłem, później skojarzyłem, że kilka miesięcy wcześniej coś ciężkiego metalowego odpadło z auta :) Odpadło trochę więcej niż pół zwoju. Jeździć, nie szaleć, będzie dobrze.
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Sprężyny

Post autor: kazgas »

Dzięki za odpowiedź
Trzeba będzie te dwa dni delikatnie jeździć
Kazek
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sprężyny

Post autor: krupniok »

Jak już pisałem w T-Jet pękła mi przednia prawa sprężyna. Nie chciałem robić z auta kozy więc zaryzykowałem i kupiłem sprężyny Eibach -30mm. Po wyjęciu przednich oryginalnych sprężyn ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nowe są krótsze o jakieś 8cm! Po założeniu na szczęście okazało się, że Eibachy o wiele mniej się ugięły i samochód względem starych "stutysięcznych" sprężyn wisi tylko ok 1cm niżej z przodu i ok 1,5-2cm z tyłu. Z powodu ich długości nowe sprężyny można zakładać spokojnie bez ściągacza zarówno z tyłu jak i przodu :D

Jak jazda? Różnica bardzo duża! Oczywiście na plus. Samochód stał się pewniejszy, nie przechyla się w zakrętach, z dużo większą prędkością można w nie wchodzić. Pomimo tego na co dzień nie czuć żeby były jakoś twardsze, "komfort" taki jak na oryginalnych. Ogólnie zmiana na plus i nie żałuję ani trochę wyboru pomimo, że sceptycznie byłem do nich nastawiony.
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Sprężyny

Post autor: pogromcaslaskiej »

No to krupniolu cieszę się że wszystko ok☺️
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Sprężyny

Post autor: buhert »

Padła mi przednia sprężyna w T-JET. Czy mamy jakiś sprawdzony klubowo zamiennik, bo w serwisie powiedzieli OE za 570zł - żartują chyba...
polecicie jakiś zamiennik, który zamontuje i się sprawdzi?
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Sprężyny

Post autor: marcin24 »

z grande punto weź
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Sprężyny

Post autor: EGON »

krupniok pisze: 13 sty 2018, 15:22 Jak już pisałem w T-Jet pękła mi przednia prawa sprężyna. Nie chciałem robić z auta kozy więc zaryzykowałem i kupiłem sprężyny Eibach -30mm. Po wyjęciu przednich oryginalnych sprężyn ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nowe są krótsze o jakieś 8cm! Po założeniu na szczęście okazało się, że Eibachy o wiele mniej się ugięły i samochód względem starych "stutysięcznych" sprężyn wisi tylko ok 1cm niżej z przodu i ok 1,5-2cm z tyłu. Z powodu ich długości nowe sprężyny można zakładać spokojnie bez ściągacza zarówno z tyłu jak i przodu :D

Jak jazda? Różnica bardzo duża! Oczywiście na plus. Samochód stał się pewniejszy, nie przechyla się w zakrętach, z dużo większą prędkością można w nie wchodzić. Pomimo tego na co dzień nie czuć żeby były jakoś twardsze, "komfort" taki jak na oryginalnych. Ogólnie zmiana na plus i nie żałuję ani trochę wyboru pomimo, że sceptycznie byłem do nich nastawiony.
Pokaż foty auta z boku jak stoi na tych sprężynach.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Sprężyny

Post autor: krupniok »

EGON pisze: 25 maja 2018, 8:26
krupniok pisze: 13 sty 2018, 15:22 Jak już pisałem w T-Jet pękła mi przednia prawa sprężyna. Nie chciałem robić z auta kozy więc zaryzykowałem i kupiłem sprężyny Eibach -30mm. Po wyjęciu przednich oryginalnych sprężyn ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nowe są krótsze o jakieś 8cm! Po założeniu na szczęście okazało się, że Eibachy o wiele mniej się ugięły i samochód względem starych "stutysięcznych" sprężyn wisi tylko ok 1cm niżej z przodu i ok 1,5-2cm z tyłu. Z powodu ich długości nowe sprężyny można zakładać spokojnie bez ściągacza zarówno z tyłu jak i przodu :D

Jak jazda? Różnica bardzo duża! Oczywiście na plus. Samochód stał się pewniejszy, nie przechyla się w zakrętach, z dużo większą prędkością można w nie wchodzić. Pomimo tego na co dzień nie czuć żeby były jakoś twardsze, "komfort" taki jak na oryginalnych. Ogólnie zmiana na plus i nie żałuję ani trochę wyboru pomimo, że sceptycznie byłem do nich nastawiony.
Pokaż foty auta z boku jak stoi na tych sprężynach.
Jak nie zapomnę, to w tygodniu zrobię zdjęcie. Cofam jednak słowa co do komfortu ;) Są twardsze i na dziurawych drogach niestety to czuć. Zorientowałem się dopiero, jak wsiadłem do "seryjnego" samochodu. Pomimo tego nie żałuję wyboru (odpukać).
Jurek3665
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:27
Przebieg: 169999
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Sprężyny

Post autor: Jurek3665 »

Sprężyny zawieszenia linea tył. Czy ktoś sprawdzał czy nie pasują od fiata bravo ll [198]
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Sprężyny

Post autor: pogromcaslaskiej »

Sprężyny do tyłu pasują od skody octavia pierwszej generacji
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Sprężyny

Post autor: pogromcaslaskiej »

Chybaa kupię sprężyny do tyłu od skody,dopadło mnie😁
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Sprężyny

Post autor: Rafcio »

W dniu wyjazdu na zlot złamała się w lince sprężyna prawa z przodu.
Po licznych konsultacjach z kolegami na zlocie oraz z kolegą Marcinem "@Kuzyn z Sosnowca", który ostatnio wymieniał sprężyny z przodu w swojej lince, zakupiłem sprężyny marki LESJOFORS nr 4026188 z Grande Punto 1.3 oraz osłony gumowe na amortyzator z odbojami Monroe PK140 (to tak prewencyjnie :) )
We wtorek wymiana to dam znać jak moje odczucia, oraz wstawię zdjęcie jak stoi lina na sprężynach z GP 1.3
Marcin ma te same sprężyny zamontowane i twierdzi, że pasują idealnie i nie widzi jakiegoś negatywnego zachowania auta, a jeździ dość sporo. Jest też o 1cm wyższy niż na starych sprężynach, ale myślę, że dlatego że są nowe.
Koszt: 253zł za 2 sprężyny oraz 65zł za komlet osłon i odboji, ze zniżką 10% na Ucando =318zł
Za tą kwotę nie kupiłbym nawet jednej oryginalnej sprężyny :oj
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
ODPOWIEDZ