Teraz jest 26 kwi 2017, o 06:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!
PostNapisane: 3 sty 2016, o 23:07 
Bywalec
Bywalec

Postawił Piwo : 0 raz
Otrzymał Piw: 0 raz
Odświeżę temat je puki co jeździłem 2 x Linea t-Jet i raz bravo t-Jet ściągania nie zaobserwowałem ale na 2 biegu podczas przyspieszania w Linea w obu egzemplarzach czuć byli wibracje z prawej strony . Czy to winna podpory półosi ?

-- 3 sty 2016, o 22:09 --

EGON napisał(a):
Odświeżę temat je puki co jeździłem 2 x Linea t-Jet i raz bravo t-Jet ściągania nie zaobserwowałem ale na 2 biegu podczas przyspieszania w Linea w obu egzemplarzach czuć było wibracje z prawej strony . Czy to winna podpory półosi ?

Zobacz profil   Przebieg:   0   Rocznik:   0    

PostNapisane: 4 sty 2016, o 22:02 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 1 raz
Otrzymał Piw: 3 razy
Skrzynia jest z lewej więc jeśli to z prawej to nie z niej Na forum chyba nikt jeszcze nie wymieniał łożyska na podporze. Może to krzywa felga tak biła?

Zobacz profil   Przebieg:   127000   Silnik:   1.4 T-Jet+LPG   Rocznik:   2009    

PostNapisane: 4 sty 2016, o 23:27 
Bywalec
Bywalec

Postawił Piwo : 0 raz
Otrzymał Piw: 0 raz
W obu było podobnie i tylko podczas przyspieszania na 2 biegu. Cóż szukam dalej ale t-jetow jak na lekarstwo

Zobacz profil   Przebieg:   0   Rocznik:   0    

PostNapisane: 17 mar 2016, o 00:45 
Spoko gość
Spoko gość

Postawił Piwo : 7 razy
Otrzymał Piw: 4 razy
ktoś wie o co chodzi z tym ściąganiem? Mam wrazenie ze u mnie jest podobnie. Przy mocnym wcisnieciu gazy zwlaszcza na dwojce mam wrazenie ze z prawej strony coś chodzi luzno (z przodu)

Zobacz profil   Przebieg:   100000   Silnik:   1.4 16v Turbo   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 17 mar 2016, o 23:18 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 2 razy
Otrzymał Piw: 5 razy
Chodzi o to, że jest źle zaprojektowana skrzynia biegów z półosiami napędowymi i nic się nie da z tym zrobić. Wada fabryczna 100% egzemplarzy Linei T-Jet.

Zobacz profil   Przebieg:   90000   Silnik:   1,4 T-Jet 120KM +LPG   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 18 mar 2016, o 20:20 
klubowicze
klubowicze

Otrzymał Piw: 38 razy
duskap napisał(a):
Chodzi o to, że jest źle zaprojektowana skrzynia biegów z półosiami napędowymi i nic się nie da z tym zrobić. Wada fabryczna 100% egzemplarzy Linei T-Jet.

Zaciekawił mnie ten temat bardzo :pomysli , a dodatkowo dlatego , że auto miałem nowe , a też mnie ściągało . Był to jednak problem ogólnie pojętej geometrii zawieszenia i układu jezdnego . Serwis w końcu sobie na gwarancji z tym poradził , ale musiałem nieco z nimi powalczyć .
Byłem w między czasie u pewnego speca , który mi wytłumaczył i po zbadaniu samochodu pokazał w czym rzecz , ale teraz nie
o tym chciałem .
Nie chce mi się wierzyć w to co piszesz , podejrzewam raczej zespół wielu niekorzystnych czynników , nakładających się wzajemnie w niektórych egzemplarzach tego modelu , których co zrozumiałe ze względu na duże koszty naprawy serwisy nie chciały przyjąć do wiadomości . W moim np. wymieniono na gwarancji kompletny wahacz i po tym pomogło dopiero 2 -gie ponowne badanie i sprawdzanie geometrii , a sam wcześniej żeby wyeliminować inne czynniki wymieniłem po kilku tysiącach km cały komplet opon
( nie one jednak były winne).Teraz mam spoko , ale przy pochyleniu drogi ekspresowej czy też autostrady jednak mnie lekko ściąga
i to zależnie od pochylenia .Jak droga nie jest pochylona problemu nie ma . A np.seicento żony nic sobie nie robi z tego czy droga jest pochylona czy też nie - jedzie jak strzała .Też kilka razy próbowałem ostro przyspieszyć na 2-gim biegu bo daje to niezłą frajdę , ale nic mi się nie działo a moment w Nm mam na pewno większy niż w T jet .Myślę , że jest to problem po części związany z geometrią ale też i ciśnieniem w oponach !!! ( z doświadczenia wiem , że większość kierowców i serwisów pompuje za dużo - na zapas jak mówią) . Dodatkowo istotny i to czasem bardzo przy temacie ściągania bywa temat czy opony są kierunkowe , symetryczne czy też najlepiej asymetryczne . Wydaje mi się ,że też i zawieszenie w Linkach jest za twarde - szczególnie z przodu , a całe auto za lekkie jak na taką moc , zwłaszcza jak jedzie tylko sam kierowca . Czy przy załadowanym aucie np.4 osoby to zjawisko też ma miejsce ???
Tej wielkości samochody i o tej mocy ważą na ogół 1400 - 1500 kg a nie poniżej 1200 jak nasze.

Zobacz profil   Przebieg:   62000   Silnik:   1.3multijet 95KM   Rocznik:   2013    

PostNapisane: 18 mar 2016, o 22:25 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 3 razy
Otrzymał Piw: 2 razy
206Nm-t-jet 200Nm-MultiJet ll 1,3
Więc na pewno nie masz racji w kwestii parametrów
Musisz się kiedyś przejechać t-jet 9,2s -100 a MultiJet 13,5s
MultiJet musi mieć spieprzony wahacz żeby ściągało,a t-jeta ściąga w prawo
z racji że tak już ma,niekiedy można coś poprawić w geometrii,opony też
mają wpływ ale jeżeli ktoś kto na etapie projektu spieprzył sprawę to można
na własną rękę kombinować(np wyciągnąć obciążenie z pralki i podpiąć gdzieś
pod mache,albo sztangę wozić z przodu albo z prawej albo z lewej strony może
coś pomoże.Ja przerabiałem ten temat i nawet przez chwile wydawało mi się że jest ok,
ale to była tylko chwila.

Zobacz profil   Przebieg:   72000   Silnik:   1.4 16v Turbo   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 18 mar 2016, o 23:28 
klubowicze
klubowicze

Otrzymał Piw: 38 razy
pogromcaslaskiej napisał(a):
206Nm-t-jet 200Nm-MultiJet ll 1,3
Więc na pewno nie masz racji w kwestii parametrów
Musisz się kiedyś przejechać t-jet 9,2s -100 a MultiJet 13,5s

Jak już to ......
- oba auta mają prawie ten sam moment z tym ,że multijet max już od 1500 obr/min , dodatkowo z tego powodu jest zmontowany jakiś
czujnik obrotów , który przy wyciśniętym sprzęgle nie pozwala uzyskać więcej niż 2500 obr/min . Jego zadaniem jest ochrona sprzęgła
przed uszkodzeniem .Moment w dieslu ,, chodzi " inaczej niż w T-jet .
- do setki mam 11,5 s - te 95 kucyków jest naprawdę żwawe
- wydaje mi się , że jak każdy diesel jest cięższy od benzyniaka
- moc w przypadku T -jeta jest istotna , ale te 120KM nie jest przecież od razu do dyspozycji , a z opisów forumowiczów można
wyciągnąć wniosek , że zjawisko ściągania występuje w szerokim zakresie zarówno momentu jak i mocy , ale nie u wszystkich !!!
Stąd moje pytanie czy skrzynie biegów są takie same ???
Być może , że do tego co w poprzednim poście napisałem dochodzi jeszcze styl jazdy , czy mówiąc bardziej precyzyjnie sposób
,, używania " tej mocy .Zakładając ,że skrzynie są takie same i uwzględniając wszystko co w obu postach napisałem nie chce mi się
wierzyć aby to była np. kwestia wadliwego podwieszenia silnika , lub długości półosi .
Poza tym to chętnie bym się przejechał T -jetem , może kiedyś na zlocie się uda . :)

Zobacz profil   Przebieg:   62000   Silnik:   1.3multijet 95KM   Rocznik:   2013    

PostNapisane: 19 mar 2016, o 00:08 
klubowicze
klubowicze

Fiacik ściąganie występuje we wszystkich egzemplarzach Linei T-Jet bez wyjątku. Po prostu nie wszyscy to dostrzegają. Ściąga zawsze. Czy 1 osoba czy 4 osoby. Jest bardzo proste rozwiązanie aby nie ściągało nigdy. Wystarczy mieć 3 nowe opony a 1 z przodu minimalnie używaną założyć (1mm niższy bieżnik) a samochód może jechać kilometrami prosto jak przy linijce.

Zobacz profil   Przebieg:   90000   Silnik:   1,4 T-Jet 120KM +LPG   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 19 mar 2016, o 12:49 
Spoko gość
Spoko gość

Postawił Piwo : 7 razy
Otrzymał Piw: 4 razy
Tzn u mnie akurat nie ściąga przy przyspieszaniu ale dziwnie z przodu z prawej strony jakby takie falowanie było (coś jakby koło nie dokrecone) . Tylko na dwójce przy ostrzejszym wcisnieciu gazu przy niskich obrotach.

Zobacz profil   Przebieg:   100000   Silnik:   1.4 16v Turbo   Rocznik:   2008    

PostNapisane: 20 mar 2016, o 00:34 
klubowicze
klubowicze

Postawił Piwo : 160 razy
Otrzymał Piw: 107 razy
duskap napisał(a):
Wystarczy mieć 3 nowe opony a 1 z przodu minimalnie używaną założyć (1mm niższy bieżnik) a samochód może jechać kilometrami prosto jak przy linijce.

No dobrze, a ta używana to na którym przednim kole?

Zobacz profil   Przebieg:   100000   Silnik:   1.4 16V Turbo + LPG   Rocznik:   2009    

PostNapisane: 20 mar 2016, o 16:42 
klubowicze
klubowicze

leszek1234 napisał(a):
duskap napisał(a):
Wystarczy mieć 3 nowe opony a 1 z przodu minimalnie używaną założyć (1mm niższy bieżnik) a samochód może jechać kilometrami prosto jak przy linijce.

No dobrze, a ta używana to na którym przednim kole?

Lewym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5