[T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: EGON »

Odświeżę temat je puki co jeździłem 2 x Linea t-Jet i raz bravo t-Jet ściągania nie zaobserwowałem ale na 2 biegu podczas przyspieszania w Linea w obu egzemplarzach czuć byli wibracje z prawej strony . Czy to winna podpory półosi ?

-- 3 sty 2016, o 22:09 --
EGON pisze:Odświeżę temat je puki co jeździłem 2 x Linea t-Jet i raz bravo t-Jet ściągania nie zaobserwowałem ale na 2 biegu podczas przyspieszania w Linea w obu egzemplarzach czuć było wibracje z prawej strony . Czy to winna podpory półosi ?
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
Usunięty użytkownik 814

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: Usunięty użytkownik 814 »

Skrzynia jest z lewej więc jeśli to z prawej to nie z niej Na forum chyba nikt jeszcze nie wymieniał łożyska na podporze. Może to krzywa felga tak biła?
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: EGON »

W obu było podobnie i tylko podczas przyspieszania na 2 biegu. Cóż szukam dalej ale t-jetow jak na lekarstwo
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Animal
klubowicz
klubowicz
Posty: 130
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:23
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: Animal »

ktoś wie o co chodzi z tym ściąganiem? Mam wrazenie ze u mnie jest podobnie. Przy mocnym wcisnieciu gazy zwlaszcza na dwojce mam wrazenie ze z prawej strony coś chodzi luzno (z przodu)
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: duskap »

Chodzi o to, że jest źle zaprojektowana skrzynia biegów z półosiami napędowymi i nic się nie da z tym zrobić. Wada fabryczna 100% egzemplarzy Linei T-Jet.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: Fiacik »

duskap pisze:Chodzi o to, że jest źle zaprojektowana skrzynia biegów z półosiami napędowymi i nic się nie da z tym zrobić. Wada fabryczna 100% egzemplarzy Linei T-Jet.
Zaciekawił mnie ten temat bardzo :pomysli , a dodatkowo dlatego , że auto miałem nowe , a też mnie ściągało . Był to jednak problem ogólnie pojętej geometrii zawieszenia i układu jezdnego . Serwis w końcu sobie na gwarancji z tym poradził , ale musiałem nieco z nimi powalczyć .
Byłem w między czasie u pewnego speca , który mi wytłumaczył i po zbadaniu samochodu pokazał w czym rzecz , ale teraz nie
o tym chciałem .
Nie chce mi się wierzyć w to co piszesz , podejrzewam raczej zespół wielu niekorzystnych czynników , nakładających się wzajemnie w niektórych egzemplarzach tego modelu , których co zrozumiałe ze względu na duże koszty naprawy serwisy nie chciały przyjąć do wiadomości . W moim np. wymieniono na gwarancji kompletny wahacz i po tym pomogło dopiero 2 -gie ponowne badanie i sprawdzanie geometrii , a sam wcześniej żeby wyeliminować inne czynniki wymieniłem po kilku tysiącach km cały komplet opon
( nie one jednak były winne).Teraz mam spoko , ale przy pochyleniu drogi ekspresowej czy też autostrady jednak mnie lekko ściąga
i to zależnie od pochylenia .Jak droga nie jest pochylona problemu nie ma . A np.seicento żony nic sobie nie robi z tego czy droga jest pochylona czy też nie - jedzie jak strzała .Też kilka razy próbowałem ostro przyspieszyć na 2-gim biegu bo daje to niezłą frajdę , ale nic mi się nie działo a moment w Nm mam na pewno większy niż w T jet .Myślę , że jest to problem po części związany z geometrią ale też i ciśnieniem w oponach !!! ( z doświadczenia wiem , że większość kierowców i serwisów pompuje za dużo - na zapas jak mówią) . Dodatkowo istotny i to czasem bardzo przy temacie ściągania bywa temat czy opony są kierunkowe , symetryczne czy też najlepiej asymetryczne . Wydaje mi się ,że też i zawieszenie w Linkach jest za twarde - szczególnie z przodu , a całe auto za lekkie jak na taką moc , zwłaszcza jak jedzie tylko sam kierowca . Czy przy załadowanym aucie np.4 osoby to zjawisko też ma miejsce ???
Tej wielkości samochody i o tej mocy ważą na ogół 1400 - 1500 kg a nie poniżej 1200 jak nasze.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: pogromcaslaskiej »

206Nm-t-jet 200Nm-MultiJet ll 1,3
Więc na pewno nie masz racji w kwestii parametrów
Musisz się kiedyś przejechać t-jet 9,2s -100 a MultiJet 13,5s
MultiJet musi mieć spieprzony wahacz żeby ściągało,a t-jeta ściąga w prawo
z racji że tak już ma,niekiedy można coś poprawić w geometrii,opony też
mają wpływ ale jeżeli ktoś kto na etapie projektu spieprzył sprawę to można
na własną rękę kombinować(np wyciągnąć obciążenie z pralki i podpiąć gdzieś
pod mache,albo sztangę wozić z przodu albo z prawej albo z lewej strony może
coś pomoże.Ja przerabiałem ten temat i nawet przez chwile wydawało mi się że jest ok,
ale to była tylko chwila.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: Fiacik »

pogromcaslaskiej pisze:206Nm-t-jet 200Nm-MultiJet ll 1,3
Więc na pewno nie masz racji w kwestii parametrów
Musisz się kiedyś przejechać t-jet 9,2s -100 a MultiJet 13,5s
Jak już to ......
- oba auta mają prawie ten sam moment z tym ,że multijet max już od 1500 obr/min , dodatkowo z tego powodu jest zmontowany jakiś
czujnik obrotów , który przy wyciśniętym sprzęgle nie pozwala uzyskać więcej niż 2500 obr/min . Jego zadaniem jest ochrona sprzęgła
przed uszkodzeniem .Moment w dieslu ,, chodzi " inaczej niż w T-jet .
- do setki mam 11,5 s - te 95 kucyków jest naprawdę żwawe
- wydaje mi się , że jak każdy diesel jest cięższy od benzyniaka
- moc w przypadku T -jeta jest istotna , ale te 120KM nie jest przecież od razu do dyspozycji , a z opisów forumowiczów można
wyciągnąć wniosek , że zjawisko ściągania występuje w szerokim zakresie zarówno momentu jak i mocy , ale nie u wszystkich !!!
Stąd moje pytanie czy skrzynie biegów są takie same ???
Być może , że do tego co w poprzednim poście napisałem dochodzi jeszcze styl jazdy , czy mówiąc bardziej precyzyjnie sposób
,, używania " tej mocy .Zakładając ,że skrzynie są takie same i uwzględniając wszystko co w obu postach napisałem nie chce mi się
wierzyć aby to była np. kwestia wadliwego podwieszenia silnika , lub długości półosi .
Poza tym to chętnie bym się przejechał T -jetem , może kiedyś na zlocie się uda . :)
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: duskap »

Fiacik ściąganie występuje we wszystkich egzemplarzach Linei T-Jet bez wyjątku. Po prostu nie wszyscy to dostrzegają. Ściąga zawsze. Czy 1 osoba czy 4 osoby. Jest bardzo proste rozwiązanie aby nie ściągało nigdy. Wystarczy mieć 3 nowe opony a 1 z przodu minimalnie używaną założyć (1mm niższy bieżnik) a samochód może jechać kilometrami prosto jak przy linijce.
Animal
klubowicz
klubowicz
Posty: 130
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:23
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: Animal »

Tzn u mnie akurat nie ściąga przy przyspieszaniu ale dziwnie z przodu z prawej strony jakby takie falowanie było (coś jakby koło nie dokrecone) . Tylko na dwójce przy ostrzejszym wcisnieciu gazu przy niskich obrotach.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: leszek1234 »

duskap pisze: Wystarczy mieć 3 nowe opony a 1 z przodu minimalnie używaną założyć (1mm niższy bieżnik) a samochód może jechać kilometrami prosto jak przy linijce.
No dobrze, a ta używana to na którym przednim kole?
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: duskap »

leszek1234 pisze:
duskap pisze: Wystarczy mieć 3 nowe opony a 1 z przodu minimalnie używaną założyć (1mm niższy bieżnik) a samochód może jechać kilometrami prosto jak przy linijce.
No dobrze, a ta używana to na którym przednim kole?
Lewym.
Awatar użytkownika
Mariss
klubowicz
klubowicz
Posty: 47
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:36
Przebieg: 125600
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2009
Lokalizacja: ŻORY Śląsk
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: Mariss »

Witam od 14 dni jestem posiadaczem tjeta 2009 rocznik . Zauważyłem u siebie ściaganie w prawo podczas jazdy ,jest to uciażliwe ale do przyzwyczajenia .Przeczytalem mase forum i ponoc kazda linea tjet tak ma . Czasami nawet przy hamowaniu pociagnie lekko kierownica w prawo . Czy rozwiązaliscie ten problem ? był ten pozew zbiorowy ?
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: mwas »

Do pozwu zbiorowego w sumie nie doszło a z tą bolączką każdy sobie radzi na swój sposób, musisz dokładnie przestudiować ten wątek. Natomiast to ściąganie to pikuś w porównaniu do ostatnich przypadłości T-Jet'ów występujących na forum :oj Zainteresuj się wątkiem o zerwanym klinie w rozrządzie.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: [T-jet] Ściągie w prawo przy przyspieszaniu!

Post autor: emmer »

ja albo się przyzwyczaiłem albo ten objaw u mnie nie występuje.
ODPOWIEDZ