Ciężko wchodzi 2 bieg

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Ciężko wchodzi 2 bieg

Post autor: mwas »

Sebek, ale to co opisujesz to jest standard i nawet instrukcja obsługi o tym mówi :ink Dlatego wyraźnie napisałem, czy wsteczny zgrzyta przy włączaniu przy całkowitym zatrzymaniu samochodu. Charakterystyka tych skrzyń jest taka, że trzeba odczekać ze 2-3 sekundy z wciśniętym pedałem sprzęgła po całkowitym zatrzymaniu auta, bo inaczej będzie zgrzyt. Ja czasem jeszcze najpierw wbijam np trójkę a potem wsteczny, ale... jeśli sprzęgło ma już dość :ink to wsteczny zgrzyta niezależnie od tego, co byś nie robił :ink I do tego dochodzą właśnie problemy z wbiciem poszczególnych biegów - u mnie była to jedynka i czasami dwójka a u kolegi tutaj występuję ewidentnie problem z dwójką no i, jak się okazało, również ze wstecznym :ink
Pol1205, zrób jeszcze taki test, jak tu opisałem powyżej - rozgrzej auto i wtedy wrzuć wsteczny po całkowitym zatrzymaniu auta i dłuższym, nawet kilku/kilkunastu sekundowym przytrzymaniu wciśniętego sprzęgła. Jeśli będzie zgrzytać, to ewidentnie sprzęgło jest do wymiany. I napisałem specjalnie o rozgrzanym aucie - u mnie, nie wiem dlaczego, problemy z biegami występowały tylko, jak auto się rozgrzało :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Ciężko wchodzi 2 bieg

Post autor: Sebek »

Maciej :pivo dla Ciebie za przypomnienie mi co mówi instrukcja obsługi (aż z ciekawości sprawdziłem) :ink
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
ODPOWIEDZ