Grzechotanie na wolnych obrotach

tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Grzechotanie na wolnych obrotach

Post autor: tomekxo »

Witam
Wczoraj wieczorem zaobserwowałem dziwne grzechotanie na wolnych obrotach wydobywające się gdzies spot maski, jakby za kierownica. Przy otwartych drzwiach tego nie slychac, zaglusza je praca silnika. Ale ze srodka już tak. A dziś rano zaowazylem ze jeśli minimalnie skrece kierownica to grzechotanie się zmienia, lub znika prawie zupełnie. Najbardziej je slychac gdy auto stoi i ma kola na wprost, w takiej pozycji zero. I przy minimalnym dodaniu gazu cichnie, i gdy obroty spadają to znowu slychac, ale może inaczej jak przed dodaniem gazu. Czyli jakby cos z układem kierowniczym? Maglownica? Bo az sam nie wiem co to może być.
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Grzechotanie na wolnych obrotach

Post autor: marcin24 »

Też tak mam i przypuszczam że to sprzęgiełko na alternatorze, nowe 100zl narazie się zastanawiam
Pozdrawiam wszystkich
tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Re: Grzechotanie na wolnych obrotach

Post autor: tomekxo »

Jestes pewny ze to sprzeglo na alternatorze? U mnie grzechotanie ustawalo jak ruszałem kierownica...
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Grzechotanie na wolnych obrotach

Post autor: leszek1234 »

Sprawdź poziom płynu wspomagania układu kierowniczego - jego za niski poziom daje takie objawy, największe przy maksymalnym skręcie kół.

Sorry. Przecież u Ciebie jest odwrotnie z objawami.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 22:43 przez leszek1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Grzechotanie na wolnych obrotach

Post autor: marcin24 »

to u ciebie chyba co innego, może trochę źle zrozumiałem może nie grzechotanie tylko takie pykanie, wpisz sobie na youtube głośnie sprzęgło alternatora.
Pozdrawiam wszystkich
tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Re: Grzechotanie na wolnych obrotach

Post autor: tomekxo »

Wlasnie dziwna sprawa. To taki dźwięk grzechotania, nie jednostajny. I zawsze się zmienia / cichnie jak minimalnie skrece kierownica.

-- 18 stycznia 2016, o 18:19 --

Dalej mnie meczy to brzęczenie. Dzis starałem się tego nasluchiwac z zewnątrz. Z komory silnika nic nie slysze. Za to ewidentnie slychac to z okolic jak by pod pedałami to gdzies brzeczalo. Troche slychac od zewnątrz od strony lewego przedniego kola, ale najlepiej po prostu w srodku.
Myslalem może to to ten krzyzak od kolumny kierownicy. Upsikalem go trochę WD40, ale bez zmian.

Dzis to nagrałem telefonem. Trzymalem go w okolicach pedalow. Gdy grzechotanie ustaje to oznacza ze minimalnie krece kierownica. A jak brzęczy to nie dotykam kierownicy...
Głos 004.amr
Głos 005.amr
Głos 006.amr

-- 22 stycznia 2016, o 16:32 --

Sprawa rozwiazana. Okazalo się ze ten dźwięk pwodowala nie dokrecona dolna poduszka skrzyni biegow. Dokreca się ja na dwie sruby, jedna była luźno i na wolnych obrotach drzenie powodowalo ten dźwięk. Glupia sprawa, bo przed swietami miałem wymieniane sprzeglo, i ciekawe kto tego nie dokrecil... Widac po mechaniku trzeba sprawdzać, bo najprostszych rzeczy nie umieja zrobić.
ODPOWIEDZ