Mycie silnika

DawidFurmaniewicz007
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 16:16
Przebieg: 170
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy

Mycie silnika

Post autor: DawidFurmaniewicz007 »

Czołem!
Planuję w niedługim czasie skorzystać z opcji mycia silnika ( oczywiście w serwisie, gdyż sam bym się tego nie podjal) i oto moje pytania. Czy jest jakiś sposób, aby zregenerować tą warstwę izolacyjną, znajdującą się między komorą silnika a kabiną? Na zdjęciu widać, że jest trochę szarpnięta i wyłazi ta "wata". Kolejna rzecz to uszczelka, którą też chciałbym wymienić, ale nie wiem jaka będzie wlasciwa. Ostatnia sprawa to spód komory, jak widać na zdjęciu, gdy otworzę maskę i spojrzę na tę maszynerię to widać glebę. Podobno jest sposób, aby zabudować/zakryć ten spód, tylko nie mam pojęcia od czego zacząć.
Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5148
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 398 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: smak56 »

Na początek to witam na forum. Funkcja Szukaj na stronie głównej pozwoli Tobie na znalezienie interesujących tematów. Zacznę od odpowiedzi na temat osłony viewtopic.php?t=526. Temat mycia. Nie wiem jakie masz warunki garażowania, ale nie jest to nic trudnego. Wydmuchać kurz, liście i inne igliwia. Woda, płyn do naczyń i po wyjęciu osłon plastikowych połowa mycia za Tobą. Do umycia przewodów i komory silnika można kupić środek do tego celu, długi pędzel. Do spłukiwania używam pojemnika ciśniniowego do opryskiwania kwiatków (żona pozwala :) ). Później trochę środka do plastików i koniec.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 403 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Mycie silnika

Post autor: mwas »

Witaj w naszych skromnych progach :ink smak56 opisał bardzo delikatną metodę mycia, ja stosowałem ciutkę inną :ink Nie ma się tam co pieścić tylko trzeba się zaopatrzyć w środek do czyszczenia komory silnika - jest tego pełno na rynku a jako przykład, chociażby to -> https://allegro.pl/oferta/plyn-do-mycia ... 2775622342. Tym czymś spryskujemy wszystko, co jest pod maską, dajemy temu chwilę "poleżeć" a następnie myjka ciśnieniowa i większej odległości, normalnie lancą, czystą wodą spłukujemy wszystko :ink Gwarantuję - efekt, że ma się wrażenie, że można jeść bezpośrednio z obudowy filtra powietrza :lacha
Odnośnie tego wygłuszenia pomiędzy komorą silnika a kabiną - obawiam się, że ciężki temat. Żeby ją wymienić trzeba byłoby wypruć wszystko spod maski - myślę, że za dużo roboty (koszty) w stosunku do uzyskanego efektu.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
DawidFurmaniewicz007
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 16:16
Przebieg: 170
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: DawidFurmaniewicz007 »

smak56 pisze: 26 kwie 2024, 11:24 Na początek to witam na forum. Funkcja Szukaj na stronie głównej pozwoli Tobie na znalezienie interesujących tematów. Zacznę od odpowiedzi na temat osłony viewtopic.php?t=526. Temat mycia. Nie wiem jakie masz warunki garażowania, ale nie jest to nic trudnego. Wydmuchać kurz, liście i inne igliwia. Woda, płyn do naczyń i po wyjęciu osłon plastikowych połowa mycia za Tobą. Do umycia przewodów i komory silnika można kupić środek do tego celu, długi pędzel. Do spłukiwania używam pojemnika ciśniniowego do opryskiwania kwiatków (żona pozwala :) ). Później trochę środka do plastików i koniec.
Dzieki za odpowiedź! Bardzo mi pomogłeś. Temat uszczelki też już znalazłem.
DawidFurmaniewicz007
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 16:16
Przebieg: 170
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy

Re: Mycie silnika

Post autor: DawidFurmaniewicz007 »

mwas pisze: 26 kwie 2024, 13:43 Witaj w naszych skromnych progach :ink smak56 opisał bardzo delikatną metodę mycia, ja stosowałem ciutkę inną :ink Nie ma się tam co pieścić tylko trzeba się zaopatrzyć w środek do czyszczenia komory silnika - jest tego pełno na rynku a jako przykład, chociażby to -> https://allegro.pl/oferta/plyn-do-mycia ... 2775622342. Tym czymś spryskujemy wszystko, co jest pod maską, dajemy temu chwilę "poleżeć" a następnie myjka ciśnieniowa i większej odległości, normalnie lancą, czystą wodą spłukujemy wszystko :ink Gwarantuję - efekt, że ma się wrażenie, że można jeść bezpośrednio z obudowy filtra powietrza :lacha
Fajnie by było się w to pobawić, gdybym miał obok siebie kogoś, kto wie co robi i ma sprzęt oraz miejsce.
Odnośnie tego wygłuszenia pomiędzy komorą silnika a kabiną - obawiam się, że ciężki temat. Żeby ją wymienić trzeba byłoby wypruć wszystko spod maski - myślę, że za dużo roboty (koszty) w stosunku do uzyskanego efektu.
ODPOWIEDZ