Znikający płyn chłodniczy

Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: Phenix »

Okularów ? Koledzy forum nie tylko można przeglądać za pomocą komputera... Ps. Jak chcesz wiedzieć jaki zapach to ... Napisał bym ale widzę że nie zależy Ci ... Obrazek
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: michalexc »

Jakoś nie chce mi się wierzyć że to upg. Przy tym przebiegu w dieslu takie zjawisko to rzadkość. O multijetcie czytałem sporo, ale nie spotkałem się z tematem upg. Szczypior napisz co robiłeś w aucie krótko przed zaobserwowaniem zjawiska. Pisałeś o rozrządzie. Ja dolalem przez 20kkm jakieś 200ml i taka ilość to chyba norma. Poprzednio w fiacie Palio dolewalem regularnie. Po 4 latach całkiem rozczelnila mi się nagrzewnica i dopiero wtedy usunąłem problem. Teraz po wymianie nie dolewa się nic. Byli tacy co też stawiali na upg w tym wypadku. No ale w benzynie, szczegolnie z źle zestrojonym gazem to częsty przypadek.
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: Szczypior »

Było wymieniane sprzęgło i rozrząd, czyścilem też kolektor ssący tzn odkręciłem rurę od niego i na ile się dało szmatką wyciągalem cały ten syf, po tym zabiegu nie mogłem odpalić przez chwilę a jak odpalił to chwilę nie równo pracował i dymił na siwo ale na forum też ktoś pisał, że po takim czyszczeniu tak miał. Nic więcej sobie nie przypominam.
Dodam , że po dłużysz postoju gdy dymi to są nie równe obroty.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3804
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: ślimak »

Może zajmiecie się konkretnie rozwiązaniem tematu...albo mam rozdać po prezencie ? I się skończy. Na teraz obaj po Szczypior, Phenix :yellow
88=))
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: mwas »

Koledzy, w szczególności Phenix - bardzo proszę hamować zapędy. Wspominałem już ostatnio w innym wątku o "wycieczkach osobistych" :red
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: krupniok »

Ja mogę jedynie napisać, że u mnie było podobnie po zmianie rozrządu (T-Jet). Okazało się, że klej którym uszczelniana była pompa wody był kiepskiej jakości. Przez pierwszy miesiąc płynu ubywało zupełnie bezobjawowo (żadnych wycieków, zapoceń itp.) - najprawdopodobniej od razu wyparowywał. Z czasem pojawił się od spodu silnika spod obudowy rozrządu różowy nalot (płyn parował nie zostawiając mokrych plam a właśnie ten nalot). Nie miałem czasu reagować, lecz po jeszcze paruset kilometrach pojawiała się CZASAMI plamka pod autem po postuju - wtedy podjęto działania i na nowo wklejono pompę. O dziwo jeszcze przez około tydzień płynu tak samo ubywało, by ostatecznie do dnia dzisiejszego (tak z 30000km) nie ubyło (odpukać) ani kropli.
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: Szczypior »

W mjet przy wymianie rozrządu pompy się nie rusza, pompa jest na pasku osprzętu .
Na razie chyba zostaje mi obserwować i czekać co się będzie działo bo wymieniać uszczelkę pod głowicę trochę za wcześnie. Mechanik mówił aby obserwować.
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: michalexc »

No i to jest rozsądne wyjście. Może akurat jakąś nieszczelnośc się powiększy. UPG tutaj nie obstawiam, szczególnie że robiłeś test który w dieslu ponoć jest wiarygodny
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: marcin24 »

Nie wiem koledzy ale chyba sie mylicie co do nieruszania pompy wody w mjet. nie ściągniecie pokrywy rozrządu jak jej nie odkręcicie.może nie umożliwia to jej odkręcenia ale na pewno jest ciężko wyjąć pokrywę zwłaszcza jak robi się to na aucie. Masz pewność że mechanik nie odkręcał pompy wody?
Pozdrawiam wszystkich
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: Szczypior »

Na dobrą sprawę nie ma innego wyjścia.
Myślałem, że jest jakiś feler tego silnika i gdzieś ucieka płyn a ciężko to zauważyć a nie jak 'ktoś' pisał że nie mam pieniędzy na mechanika....
Jak np w poprzednim aucie gdzie szukałem wycieku dwa miesiące, były podobne tezy dopiero w internecie znalazłem, że pękają zbiorniki ale nie w widocznym miejscu, tylko w kanale przelewowy obok korka i za nim zdąży wpłynąć to paruje.

Czy macie tak, że zbiorniczek od środka jest jakby zaparowany i widać jakby krople na górnej części? Zawsze był zalewany płyn, nic nie bulgocze czy coś.
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: michalexc »

Też czasami obserwuje takie krople. Mam wlany paraflu koncentrat. W Palio weekend też tak miałem więc chyba norma
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: helletic »

I u mnie krople w zbiorniczku, więc TTTM
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Szczypior
klubowicz
klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 03 lut 2018, 1:06
Przebieg: 170000
Silnik: 1,3 mjet
Rocznik: 2007
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Znikający płyn chłodniczy

Post autor: Szczypior »

Uszczelka pod głowicą nie wymieniona a płyn przestał uciekać. Możliwe , że się odpowietrzał. Najgorsze jak dymił tak dymi po odpaleniu na siwo ale to już założę osobny temat.
ODPOWIEDZ