Strona 1 z 1

Check Engine i szarpanie silnika

: 07 sty 2017, 23:31
autor: Michal22
Witam serdecznie. Mam Linke 1.4 77 KM w LPG, odpalam zimny silnik i zapala mi się check engine, silnik chodzi na o wiele wyższych obrotach niż standardowo (oko 1000), obroty na poziomie 1200-1250, co więcej często przy ruszaniu na wolniejszych obrotach szarpie. Sytuacja mam od dzisiejszego po południa, nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z silnikiem. Koledzy proszę o pomoc, bo kompletnie nie wiem co się dzieje. Ktoś z was miał taki problem ?

Re: Check Engine i szarpanie silnika

: 07 sty 2017, 23:39
autor: skory85
Witaj kolego :)
Też mam Linijkę z tym silnikiem i gazm sprawdź forum wszystko pisze tam... Wiem dużo czytania. Może odma jest zatkana podobno nasze samochody tak mają. Bądź spokojny koledzy pomogą :)

Re: Check Engine i szarpanie silnika

: 08 sty 2017, 0:19
autor: mwas
Witaj przybyszu, miło, że wpadłeś...
Check świeci się na stałe czy miga ? Odnośnie obrotów, to przy takich temperaturach może się tak zdarzyć, że zaraz po odpaleniu silnik wejdzie na wyższe obroty, ale dosłownie po chwili powinien wrócić do standardu, czylindo ok 1tys do póki się trochę nie rozgrzeje.
Warto zajrzeć do odm i przepustnicy bo może są zawalone szlamem - jest o tym cała litania na forum.
Mogły też się rozjechać mapy benzynowe przez instalację LPG, wtedy warto odpiąć minusową klemę z aku na kilka minut.

Wysłane z Galaxiaka

Re: Check Engine i szarpanie silnika

: 08 sty 2017, 12:42
autor: Michal22
Dzięki koledzy za pomoc. Dziś rano odpaliłem silnik i odziwo chceck się nie świecił, nie wiem co się stało, ale wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że to jakiś błąd komputera był.