Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

Post autor: tomekxo »

Witam

Ostatnio zaowazylem, ze po odpaleniu auta po nocy slychac jakies popiskiwanie spod maski. Wydobywa się z okolic prawego przedniego kola, tak na ucho bez otwierania maski. A co do dzwieku to tak jak by popiskiwanie rolki paska klinowego. Ale po chwili (30 sek.) już jest cicho.
Czy Do wymiany może niedługo będzie pasek klinowy, rolka i napinacz? Z czego dokładnie sklada się caly zestaw, ile jest tam tych części. Pasek wiadomo, napinacz tez, i jedna rolka posrednia i jedna w napinaczu, czy jakos inaczej to wygląda. Aha i co napedza pasek klinowy dokładnie. Bo klime automatyczna tez mam w aucie, ale jak piszczy to czy mam wlaczona klime czy nie to nie ma wpływu na popisiwanie.
Auto ma przebieg 78tys km, i dotad nic nie było robione. Aha motor to 1.3 diesel.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

Post autor: smak56 »

Z całą pewnością to któryś pasek. Najprościej, kup silikon w sprayu i "psiknij" na paski. Piszczenie zniknie. I nie śpiesz się za bardzo z wymianą wszystkiego (kółka, napinacz). Chyba, że masz dużo kasy, to kto bogatemu zabroni. Ja w swoim paski wymieniłem w tym roku (8 lat) przy stanie 166 tys.km. Nie wymieniałem żadnej rolki, nie było takiej potrzeby. Pasek popiskiwał zbyt często i wg lat mu się należało. Paski napędzają dwa koła pasowe na wale silnika. Pasek od wspomagania jest elastyczny i nie ma napinacza. Temat wymiany pasków opisywany na forum (http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=75&t=3122). Jeżeli masz jakieś pytania to służę pomocą.
P.s.
To Twoje auto? W opisie masz 1.4 8V
smak56
* * * *
Obrazek
tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Re: Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

Post autor: tomekxo »

Sprawa wygląda tak, ze obecnie używam auta ojca. Pojechalem nim do Holandii i wole jezdzic pewnym autem niż czekac z naprawa na ostatnia chwile.
Czyli sa dwa paski w razie czego do wymiany?
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

Post autor: smak56 »

tomekxo pisze: Czyli sa dwa paski w razie czego do wymiany?
Podałem Tobie linka do tematu wymiany pasków w multijecie. Tam masz wszystko opisane, łącznie z symbolami. Firma do wyboru.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

Post autor: marcin24 »

78tys. To wcale nie dużo nie byłbym taki uparty na wymianę pasków nic nie szkodzi aby wypróbować opcje Stefana
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Popiskiwanie po odpaleniu spod maski

Post autor: smak56 »

marcin24 pisze:78tys. To wcale nie dużo nie byłbym taki uparty na wymianę pasków nic nie szkodzi aby wypróbować opcje Stefana
Tak radzę na początek. Jednak biorąc pod uwagę wiek auta, należy rozważyć wymianę pasków. Tym bardziej, że nie jest to zbyt droga inwestycja.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ