Skontroluj silnik a.... alarm?

Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Skontroluj silnik a.... alarm?

Post autor: duzyjacek »

Pechowa sytuacja, przez przypadek będąc w samochodzie nacisnąłem zamknięcie samochodu na pilocie, z tym że prawdopodobnie włączył się alarm. U mnie tymczasowo nie wyje, tylko miga, więc nie byłem pewien w którym momencie nawet :D Następnie otworzyłem drzwi kierowcy na chwile i w tym momencie auto zgasło i pojawiła się żółta kontrolka "skontroluj silnik". Dodam, że nigdy wcześniej samochód mi nie zgasł i się zastanawiam, czy to mogło mieć coś wspólnego z otworzeniem drzwi jeśli alarm byłby włączony? Ma to jakiś logiczny sens? :D Potem samochód odpalił i dojechałem do domu. Teraz też wszystko jest ok, ale "skontroluj silnik" zostało. Proszę o opinię koledzy, bo wybierałem się dzisiaj zrobić trochę kilometrów :)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Skontroluj silnik a.... alarm?

Post autor: mwas »

Ma to jak najbardziej logiczny sens, dziwi tylko, że auto nie zgasło od razu jak alarm się uzbroił, a swoją drogą, że alarm dał się uzbroić podczas pracy silnika - bo rozumiem, że wcisnąłeś przycisk na pilocie podczas, kiedy silnik normalnie pracował ?
W momencie uzbrojenia alarmu i otwarcia drzwi sterownik alarmu powinien uaktywnić alarm (syrena) i włączyć blokadę zapłonu, która skutkuje zgaśnięciem silnika a co za tym idzie, pojawienie się błędu jest jak najbardziej możliwe, jeśli stało się to podczas pracy silnika. Teraz należałoby podpiąć się pod komputer, odczytać co to za błąd i go wykasować - obstawiam, że przy normalnym użytkowaniu błąd się nie pojawi do momentu, aż powtórzysz całą akcję z uzbrojeniem alarmu :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Skontroluj silnik a.... alarm?

Post autor: Tomek »

Uaktywniło się chyba coś w rodzaju anty napadu, komp wychwycił błąd po odcięciu zapłonu, i tak mu pewnie zostało.
Może za jakiś czas zgaśnie, a może trzeba to będzie wykasować.
Dziwi tylko że się uzbroił podczas pracy silnika.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Skontroluj silnik a.... alarm?

Post autor: emmer »

taki sam komunikat np bedziesz miał jak na odpalonym silniku i wciśnietym hamulcu puścisz sprzęgło.

także olać i nie popełniać więcej błędów :)
ODPOWIEDZ