Problemy z przyspieszeniem/awaria rozrządu-zerwany klin

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: smak56 »

NRG pisze: świece nie powinny mieć wpływu na takie zachowanie samochodu co nie? To jest jedyna rzecz której nie sprawdzaliśmy i nie ruszaliśmy jako że były wymieniane w listopadzie. A po przygodach z filtrem oleju zaczynam się zastanawiać czy mam komplet nowych czy tylko jedną ;)
Miałem kiedyś samochody z silnikiem benzynowym. Jednym z powodów ich niewłaściwej pracy były właśnie świece. Mogą one tracić swoje właściwości przy różnej temperaturze (przebicie, pęknięta porcelanka, uciekanie iskry itd.). Wygląd świecy może dużo powiedzieć o spalaniu (kolor, nagar, przerwa). Jeżeli nie wymieniałeś sam, to nawet nie wiesz jakie masz i czy są właściwe. Jeżeli to nie jest jakiś specjalny problem z ich wykręceniem, to ja zacząłbym właśnie od nich. Pięć miesięcy od ich wymiany, to już trochę jest.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
NRG
klubowicz
klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:34
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: NRG »

Aku podłączony. Pierwsze uruchomienie - silnik zgasł :| Profilaktycznie przy drugiej próbie dodałem trochę gazu i popracował sobie przez ok. 10 minut na biegu jałowym. Po południu jadę do rodzinki tak że zrobię jazdę testową i dam znać jak to teraz wygląda.

-- 21 kwi 2014, o 18:04 --

Niestety, bez zmian. 3, 4 bieg, pedał w podłogę i auto trzymie 2k obrotów powoli pprzyspieszając. Jutro dłuższa trasa tak że będę mieć lepszy obraz sytuacji. Obawiam się, że jednak auto wyląduje w ASO :-(
FIAT Tipo SW Business Lounge T-Jet 1.4 @ 120KM
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: emmer »

no to kiszka.

świece? jeżeli jakas nie jest typowo padnięta to 5 miesięcy czy przebieg 15000 km nie powinny byc dla nich problemem.

no to czekamy co wymyślą "spece"
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: Fish »

Wlasnie instnieje obawa, ze spece beda wymyslac bo przy tym samochodzie nikt nic nigdy nie wie - takie sa moje doswiadczenia. Ja mam dodatkowo ten LPG i z tym to juz spec zgania na speca. Zobaczymy co bedzie u NRG, sam jestem ciekaw co to. Sprawdz jeszcze ile masz benzyny w baku bo jak juzckiedys pisalem musi byc wiecej niz pol :) Ja juz zlupialem przy tym samochodzie mnie w piatek tak szarpal a dzisiaj jak reka odjal i badz tu madry.
<<FISH>>
Awatar użytkownika
NRG
klubowicz
klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:34
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: NRG »

No niby dzisiaj jak jechałem do pracy to trochę lepiej, ale dalej nie to co kiedyś :( Na razie do specy w ASO auta nie oddam bo jest mi potrzebne a nie chcę żeby rozebrali mi pół samochodu i wymienili bóg jeden wie co. W baku paliwa pod dostatkiem ;) Na pewno czeka mnie w najbliższych dniach:

- hamownia -> sprawdzę wykres i porównam z tym który już zamieszczono na łamach forum
- świece -> do sprawdzenia przez mojego fachmana :)
- zmiana stacji na której tankuję paliwo (o dziwo jak sprawdziłem, od dłuższego czasu jest to stacja po drodze do pracy, głównie z racji przeprowadzki.)

Czy problemy z odmą/przepustnicą mogę wykreślić?
FIAT Tipo SW Business Lounge T-Jet 1.4 @ 120KM
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

NRG pisze: Czy problemy z odmą/przepustnicą mogę wykreślić?
Trzeba zajrzeć i sprawdzić. Nie powinna być brudna bo mamy separator.
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: Fish »

Ja to juz nic. nie wiem. Rano pisalem ze wszystko ok a wieczorem jechalem na basen i masakra jakas. Brak reakcji na gaz, silnik skacze jak na 1 tloku a reszta spi. Tragedia. Na czas basenu zdjalem kleme i powrot juz ok ale ciezko jednoznacznie wskazac ze to to. Moze za krotki czas postoju i nie ostygl a moze przepalilo cos jak sie wqqqq i dalem po sandale. Pieron wie juz do konca co to jest. U mnie o tyle dziwne ze na lpg jest zawsze cacy.jedyne problemy sa na pb
<<FISH>>
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: emmer »

:pomysli

tak wczoraj wpadło mi do głowy przy czytaniu o kablach do 8v, że może skoro u nas ich nie ma to świrują cewki? jeżeli świece ok o może to? tylko jak je sprawdzić?
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Byłby błąd o wyapdaniu zapłonu.
Awatar użytkownika
NRG
klubowicz
klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:34
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: NRG »

No to ja żeby jeszcze bardziej namieszać napiszę że problemy ustąpiły :-) Wracałem dzisiaj wieczorem z piłki i z racji tego że dogi były puste pusciłem wodze fantazji i trochę poszalałem. Auto poprawnie reaguje na gaz, zbiera się tak jak wcześniej. Czary jakieś :-)
FIAT Tipo SW Business Lounge T-Jet 1.4 @ 120KM
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: smak56 »

Zmusiłeś turbinę do pracy i tyle :banan (w moim robię tak raz na tydzień)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: emmer »

NRG wcalę się nie dziwę. jak mas spalanie 7 litrów na setkę to t-jet się zapchał :)
Awatar użytkownika
NRG
klubowicz
klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:34
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 3 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: NRG »

No, to wczoraj się odetkał ;) Nie mniej nie omieszkam odwiedzić hamowni, tylko czekam na wolną chwilę żeby na nią podjechać. Gdyby jednak coś znowu zaczęło się dziać - dam Wam znać. :)
FIAT Tipo SW Business Lounge T-Jet 1.4 @ 120KM
marcin83c
klubowicz
klubowicz
Posty: 128
Rejestracja: 23 cze 2014, 8:03
Przebieg: 67500
Silnik: 1.4 16V T-jet LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: marcin83c »

Z racji urlopu wybraliśmy się na wycieczkę, po przejechaniu ok 60 km zauważyłem spadek mocy między 2000-3000 obrotów, nie zważając jechałem dalej, a im dalej tym gorzej i to w całym zakresie obrotów. Po 180 km dotarliśmy do celu. Lina zostawiona na ok 1,5 godziny objawy nie dawały i spokoju obawiałem się czy dojedziemy do domu. po odpaleniu silnik pracował nierówno ok 500-700 obrotów, po namyśle "jedziemy do domu" jednak po przejechaniu kilku km brak mocy był straszny, rozpędzałem się niczym tir lub autobus mpk, leciutko szarpał i prawie wogule nie przyspieszał (nawet na jedynce i dwójce, nie wkręcał się na obroty pod górki zwalniał), i tak pokonaliśmy ok 100 km, po czym stojąc na czerwonym świetle już nie ruszyliśmy. Silnik dało się uruchomić jednak obroty falują 500-1000obrotów, pojawił się "sprawdź silnik", i przez chwile pisało małe ciśnienie oleju. Lina sholowana do najbliższego n/n mechanika, z powodu późnej pory tylko podłączył pod kompa-zero błędów. dziwne, lina nie drgnie do przodu, nie reaguje na pedał gazu, obroty ok 500. nie ma różnicy czy to gaz czy PB. Czekam na tel od mechanika jutro, a przy tym mam nerwy.

-- 15 września 2015, o 21:10 --

Czy możliwe, że to tylko świece?
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problemy z przyspieszeniem

Post autor: mwas »

Ojojojojjjj... mi ten opis nieco przypomina sytuację, jaką miała ostatnio nasza forumowa koleżanka :zmieszany A u niej na świecach to się niestety nie skończyło :oj Czy to wina świec ? Ja osobiście nie sądzę, bo komp prawdopodobnie wywaliłby błąd z wypadaniem zapłonu a w tamtym przypadku sytuacja była identyczna - komputer nie zakodował żadnych błędów :oj

Wysłane z Galaxiaka
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ