[1.4] Regulacja zaworów

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: mwas »

leszek1234, czytaj uważnie informacje na forum... T-Jet ma regulację hydrauliczną, nie sprawdza się w nich luzów :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: leszek1234 »

Do tej pory się tym po prostu nie interesowałem. Dzięki za dobrą wiadomość;)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: emmer »

dlatego zapytałem :) jedno masz z głowy.
Awatar użytkownika
mikus
klubowicz
klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2010, 15:53
Przebieg: 46000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: mikus »

Witam, czy przez sprawdzenie podcisnienia w kolektorze ssącym można stwierdzić czy trzeba regulować zawory ?
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: ślimak »

mikus pisze:Witam, czy przez sprawdzenie podcisnienia w kolektorze ssącym można stwierdzić czy trzeba regulować zawory ?
Tak zapytam - zaciąłeś się ?
88=))
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: Tomek »

mikus pisze: Witam, czy przez sprawdzenie podcisnienia w kolektorze ssącym można stwierdzić czy trzeba regulować zawory ?
Nikt Ci raczej nic na ten temat nie napisze, skoro do tej pory nie było żadnego odzewu.
Ja osobiście pierwszy raz słyszę o czymś takim, i sam nie wiem jak to traktować.. czy piszesz na poważnie, czy to może jakiś żart i wkręt???
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Jeśli z zaworami jest coś nie tak, to pomiar podciśnienia to wykaże.
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: martens24 »

ślimak pisze:
mikus pisze:Witam, czy przez sprawdzenie podcisnienia w kolektorze ssącym można stwierdzić czy trzeba regulować zawory ?
Tak zapytam - zaciąłeś się ?
Chyba się nie zaciął po prostu nie uzyskał żadnej odpowiedzi. Też mi się wydaje, że jest to możliwe.
Awatar użytkownika
mikus
klubowicz
klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2010, 15:53
Przebieg: 46000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: mikus »

Brawo , nie zaciąłem się chociaż więcej odpowiedzi było do tego "zaciął się" ale dziękuje za uwagę i czas jaki mi poświeciliście bo na głupie uwagi to pewne osoby stać ale po jakim czasie się pewne osoby pokapowały że chodzi mi o pewne zadane pytanie a nie o "zacięcie" wydawało mi się że rozmawiam z dorosłymi osobami które poznałem kiedyś na zlocie ale wy macie zbyt duże mniemanie o sobie (pewne osoby), pozdrawiam za,za,za, cinających się ;0 I TO NIE ŻARTY
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: Tomek »

Nie ma co się do, do, dąsać, bo to dziecinada, a podobno rozmawiają tu dorośli :zlośnik
Tak jak pisałem wcześniej, nie słyszałem nigdy o takiej metodzie na diagnozowanie zaworów.
W związku z tym pytanie do osób zorientowanych: jak to się robi, i co jest potrzebne do takiego badania podciśnienia???
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: robert75 »

Dołączył(a): 29 maja 2010, o 15:53
Posty: 149
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Postawił Piwo : 0 raz
Otrzymał Piw: 0 raz
Brawo , nie zaciąłem się chociaż więcej odpowiedzi było do tego "zaciął się" ale dziękuje za uwagę i czas jaki mi poświeciliście bo na głupie uwagi to pewne osoby stać ale po jakim czasie się pewne osoby pokapowały że chodzi mi o pewne zadane pytanie a nie o "zacięcie" wydawało mi się że rozmawiam z dorosłymi osobami które poznałem kiedyś na zlocie ale wy macie zbyt duże mniemanie o sobie (pewne osoby), pozdrawiam za,za,za, cinających się ;0 I TO NIE ŻARTY
DOBRZE POWIEDZIANE .POPIERAM.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: ślimak »

mikus pisze:Brawo , nie zaciąłem się chociaż więcej odpowiedzi było do tego "zaciął się" ale dziękuje za uwagę i czas jaki mi poświeciliście bo na głupie uwagi to pewne osoby stać ale po jakim czasie się pewne osoby pokapowały że chodzi mi o pewne zadane pytanie a nie o "zacięcie" wydawało mi się że rozmawiam z dorosłymi osobami które poznałem kiedyś na zlocie ale wy macie zbyt duże mniemanie o sobie (pewne osoby), pozdrawiam za,za,za, cinających się ;0 I TO NIE ŻARTY
Szanowny Panie,

Pisząc post-a o treści "Zaciąłeś się" miałem bardzie na myśli fakt, że drugi raz umieścił Pan tą samą treść w tym wątku - nie zmieniając nic. Oczywiście mogłem to potraktować bardziej drastycznie - usunąć tego posta. Traktując to jako błąd systemu itd.. Wtedy zostałbym może określony jako stronniczy, wszechwiedzący i jakże okrutny ADMINISTRATOR.

Co do drugiej sprawy
"wydawało mi się że rozmawiam z dorosłymi osobami które poznałem kiedyś na zlocie ale wy macie zbyt duże mniemanie o sobie (pewne osoby)"

Tak jesteśmy dorośli. Rozmawiamy i dbamy o to aby wszyscy byli zadowoleni. Niestety - jeżeli uważa Pan , że mam wysokie mniemanie o sobie (bo tak to odebrałem i jest to kierowane do mojej osoby) to niestety jest Pan w błędzie i to dużym. Nie widzę w sposobie prowadzenia tego forum takich przesłanek. Jednak nie mnie to oceniać.

I teraz zupełnie świadomie informuję

Nie przeproszę nikogo za tego posta bo nie mam podstaw do tego. Działałem w dobrej wierze która została źle zinterpretowana

Pozdrawiam

Ślimak
Administrator Linea Klub Polska
88=))
Awatar użytkownika
mikus
klubowicz
klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2010, 15:53
Przebieg: 46000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: mikus »

P. ślimak ja też za Waszą dziecinadę nie będę przepraszał ,to że ma pan władze nad usuwaniem postów to oznacza że łatwiej to zrobić niż odpowiedzieć komuś na pytanie a na te forum składali się tez inni prócz Pana i nie jest to prywatna strona Pana ,a jeśli był pan nie pewien mego posta napisanego drugi raz wystarczyło zapytać i odpowiedzieć tak nas uczyli w podstawówce . pozdrawiam . I nie chodzi mi tu o kogokolwiek obrażanie !
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: ślimak »

mikus pisze:a na te forum składali się tez inni prócz Pana i nie jest to prywatna strona Pana ,a jeśli był pan nie pewien mego posta napisanego drugi raz wystarczyło zapytać i odpowiedzieć tak nas uczyli w podstawówce . pozdrawiam . I nie chodzi mi tu o kogokolwiek obrażanie !
Cóż mam powiedzieć... Żal jak mało kiedy. Nigdy nie mówiłem że ta strona jest moją prywatną. Zbiórki są dobrowolne 100%. . Szkoda gadać. Chyba już czas się pożegnać się z forum i oddać "władzę" aby ktoś mógł je sprawiedliwie prowadzić.
88=))
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [1.4] Regulacja zaworów

Post autor: Tomek »

Panie mikus... od początku istnienia forum jest Pan pierwszą osobą która wypomniała dobrowolną składkę na domenę.
Wstyd Panie mikus, wstyd i brak honoru.
Proszę podać mi na priv numer konta, a jeszcze dzisiaj odzyska Pan stracone pieniądze.

Chyba że może miałby Pan ochotę poprowadzić tą stronę??? Wszak zasługi Pana są nieocenione.
Ech :-<<
Czekam na numer konta
ODPOWIEDZ