Macie w planach zagazować auto ?

kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

Aixen, ile Cie kosztowało przerobienie Linei na kuchenkę i czy robiłeś to w ASO czy poza nim?

Właśnie znalazłem kalkulator na gazeo.pl i wyszło, że przy miesięcznych przebiegach 1300km, cenie instalacji około 3000zł, cenie Pb 4,45 i LPG 2,17 (plus koszty przeglądów, serwisu, benzyny na rozruch) to przez 2 lata dołożę około 380zł. Żeby się zwrócił koszt instalacji w ciągu 12m to trzeba by 2000km na miesiąc robić. Na razie nie planuję jej trzymać dłużej niż 2 lata, ale gdyby miało być dłużej to może się skuszę.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

kylo, instalacja zakładana poza ASO, po zakończeniu gwarancji na auto. Koszt całkowity to 2200 PLN.

Konfiguracja:

Wtryskiwacze: IG3 Horizon
Reduktor: KME Silver 1
Elektronika: KME Diego G3
Wielozawór: Tomasetto
Zbiornik: Stako 42 l toroidalny.

Auto przełącza się na LPG po osiągnięciu temperatury płynu chłodniczego ca 35 C (przy aktualnych temperaturach po przejechaniu około 1 km)

Spalanie średnie...

miasto (spokojna jazda, ale w miarę dynamiczna) - 9 l/100
trasa (prędkości z przedziału 80 - 100 km/h) - 6,2 l/100 km
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

Dzięki, moja jeszcze na gwarancji do października 2011 albo 2012, bo to leasingowe i nie wiadomo czy na nią jest 2 czy 3 lata. W ASO też twierdzili, że nie wiedzą ile, bo to różnie bywa.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Przy moim użytkowaniu auta.... 75% miasta i 25% trasa przy cenie za instalację na poziomie 2200 - 2500 PLN inwestycja zwraca się po około 18-tu miesiącach.
Średnia miesięczna oszczędność to około 150 PLN, choć rekorodowo, przy dużym przebiegu i zwrocie kosztów za paliwo (użycie do celów służbowych) zarobiła blisko 1000 PLN... co cieszy... bardzo...

Oczywiście jest to instalacja IV generacji. Sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej...
Przy instalacjach V generacji (wtrysk fazy ciekłej z użyciem wtryskiwaczy benzynowych) można (przy odrobinie szczęścia) liczyć na kilku procentowy przyrost mocy...
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

aixen pisze:można (przy odrobinie szczęścia) liczyć na kilku procentowy przyrost mocy...
Szkoda, że trzeba tej odrobiny szczęścia. Instalacja za 2500,- w ASO to nie przejdzie oni na wiosnę już wołali 3600,-. Ta kalkulacja którą robiłem na gazeo.pl z ceną instalacji 3000,- już był nieopłacalna (na 2 lata użytkowania).
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

w ASO to nie przejdzie oni na wiosnę już wołali 3600,).[/quote]

Kolego a w ktorym ASO sie dowiadywales, PZM czy Autobi?
kylo
klubowicz
klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:49
Przebieg: 61000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: kylo »

Kolega się dowiadywał w Autobialu, bo PZM nie ma ochoty gazować, bo sami się przyznają, ze nie maja doświadczenia w tej kwestii.
Octavia 3 1,4 TSI Elegance Brąz Topaz
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

a taka firma z doświadczeniem, dziwne :przykry
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mpsfc
klubowicz
klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 16 maja 2010, 23:40
Lokalizacja: Orłowo k. Inowrocławia
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: mpsfc »

Wczoraj zaliczyłem przegląd gazowni po 45 tyś. Wszystko w jak najlepszym porządeczku. Instalacja BRC założona w serwisie za 3 tyś zeta. W porównaniu z Tartarini w punto, którym zrobiłem 150 tyś na gazie to dzień do nocy. Jestem wiecej niz zadowolony :).
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: alvaro »

mpsfc pisze:Wczoraj zaliczyłem przegląd gazowni po 45 tyś. Wszystko w jak najlepszym porządeczku. Instalacja BRC założona w serwisie za 3 tyś zeta. W porównaniu z Tartarini w punto, którym zrobiłem 150 tyś na gazie to dzień do nocy. Jestem wiecej niz zadowolony :).
Ciekawe jak taka instalacja ma się do instalacji za 2200 zł, którą posiada kolega aixen?!

PS- aixen, czemu tak niska ocena zadowolenia z autka? ;)
Vitor_Belfort
klubowicz
klubowicz
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:23
Przebieg: 147000
Silnik: 1.4 8V + fabryczne LPG Tartarini
Rocznik: 2008
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: Vitor_Belfort »

aixen pisze:Podstawą inwestycji w instalację gazową są względy ekonomiczne. Pomijam w tych rozważaniach ewentualne problemy techniczne, spadek mocy itp... Z uwagi na wysoką cenę instalacji dedykowanych (montowanych w serwisie fabrycznym) trzeba naprawdę dużo jeździć. Aktualnie (w pewnym uproszczeniu) można przyjąć, że średni zysk na każdych 100 przejechanych "na gazie" kilometrach to 10 PLN. Czyli instalacja zwróci się po takiej liczbie tyś km ile kosztowała razy 10. Np. instalacja za 4.2 KPLN po 42 tyś. km. Tylko ja się pytam... po co kupować auto zasilane PB i zakładać w celach oszczędnościowych instalację LPG... kto dużo jeździ wybierze diesla i po problemie...

Większość osób użytkujących auta zasilane LPG podnosi temat ekonomiki codziennej eksploatacji, a ja się pytam ponownie... gdzie koszt instalacji, częstszych przeglądów i dodatkowych czynności serwisowych... za intalkę musisz wydać pieniądze "od ręki", kupując benzynę, płacisz je "po kawałku". W ogólnym rozliczeniu wyjdzie na jedno.

Dla niezdecydowanych - kalkulator LPG - można sprawdzić samemu...

http://www.autocentrum.pl/go/147__kalkulator_LPG.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I jeszcze jedno... po "zagazowaniu" proponuję usuwać napis Linea i montować Amica... w sumie też ładnie... :blink:
Oj ... Oj ... z jednym się tylko zgadzam - na gazie oszczędzamy około 10 groszy/kilometrze. 10-15 tys rocznie jeździ mój ojciec emeryt - na działkę i z powrotem ;-)
Ewentualnie jeszcze do sklepu i na weekend ;-) Tak więc jemu LPG RÓWNIEŻ nie polecam ...

Poprzednie auto (Panda 1.1) miałem też z LPG. W ciągu 5 lat zrobiłem 170 tys. Oszczędności chyba sam potrafisz policzyć ... a przy tej kwocie koszt instalacji i rzekomych dodatkowych innych rzeczy przy LPG jest delikatnie mówiąc znikomy ;-)

A złośliwości typu "AMICA" może po prostu sobie daruj - bo tego typu teksty na forum nie powinny mieć miejsca...
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Vitor_Belfort pisze:A złośliwości typu "AMICA" może po prostu sobie daruj - bo tego typu teksty na forum nie powinny mieć miejsca...
Kolego nie bierz sobie tego tak do serca :) Każdy może mieć przecież swoje zdanie. Więcej poczucia humoru życzę :zlośnik :banan
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Się porobiło... tym bardziej, że sam założyłem LPG do Linei... nie powinno mnie nic ruszać... ale rusza, a ponoć powinniśmy być bardziej asertywni...

Jak napisał rafcio082, każdy ma prawo do własnego zdania, sam mimo że przymuszony sytuacją ekonomiczną do założenia LPG, zdania nie zmieniam. Zwłaszcza teraz, przy niskich temperaturach wszelkie "upierdliwości" dają się odczuć... nie mniej, jak długo zysk ekonomiczny łagodzi mi stresy, tak długo "tłumaczę" sobie, że "tak ma być". Instalację założyłem "za free" i przyniesie mi dodatkowy zysk przy sprzedaży... i nic więcej... i mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę musiał sięgać po ten środek, zmuszony rachunkiem ekonomicznym...

Pozostając z szacunkiem dla wszystkich posiadaczy aut z LPG, ale też pozostając z niezmienionym zdaniem... LPG to zło... :ryczy
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
Awatar użytkownika
gkurek3
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2011, 0:52
Przebieg: 61000
Silnik: 1.4 77KM
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Połomia

Post autor: gkurek3 »

Ja założyłem instalację LPG niewiele ponad rok temu poza ASO. Koszt ok. 2500 zł. Tygodniowo robię ok 500 km i to mnie skłoniło do 'zagazowania' linei. Oszczędziłem mnóstwo pieniędzy. Wad na razie nie dostrzegam żadnych. Wszystko sprawuje się świetnie, żadnych braków mocy czy też problemów z odpalaniem. Jeśli ktoś dużo jeździ to szczerze polecam takie rozwiązanie.
Nie zgadzam się, że diesel to lepsze rozwiązanie. Koszty naprawy diesla nie są małe. A tak się akurat pechowo składa w mojej rodzinie, że każdy diesel się po prostu psuje :/
"Dream as if you'll live forever, Live as if you'll die today"
Awatar użytkownika
aixen
klubowicz
klubowicz
Posty: 442
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:03
Przebieg: 85555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: aixen »

Jednostka 8V jest konstrukcyjnie prostsza od cepa i montaż instalacji LPG można zamknąć w rozsądnych granicach finansowych. Jednak w przypadku większych i bardziej złożonych jednostek ten koszt rośnie, a przy chęci zachowania fabrycznych gwarancji wręcz się podwaja. Osobiście ma C4 1.6 HDi (25 tyś przebiegu) oraz dwa Citroeny Berlingo 1.6 HDi z przebiegami po około 170 - 180 tyś. km i bez najmniejszych problemów technicznych. Koszt zakupu porównywalny do niegazowanego T-Jet'a. Oszczędności w paliwie natychmiastowe, osiągi więcej niż zadawalające... aktualny wzrost cen (filtry cząstek stałych itp) porównywalny ze wzrostem cen dla benzyn spełniających normę Euro 5... zdanie swoje podtrzymuję, opinie z użytkowania auta z LPG też... a takowe właśnie mam
Linea 1.4 8v & LPG r.2007 wersja Dynamic 85 KKm (Syn)
Linea 1.4 Turbo r.2009 wersja Dynamc 56 KKm (To ja)
ODPOWIEDZ