Macie w planach zagazować auto ?

Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: leszek1234 »

W Automixie w Skrzyszowie robiłem dwie instalacje i nie narzekałem, ale to było kiedyś, kiedy jeszcze warsztat był dostępny dla klienta a i rozmawiało się z szefem a nie z mało sympatyczną panienką zza blatu. Teraz nie masz prawa tam wejść, nie wiadomo kto ani co ci robi z autem, w komputerze gromadzą twoje dane osobowe z nr buta włącznie (prawie) - byłem świadkiem wqrwienia się klienta bo chciał naprawić samochód a nie zakładać u nich swoją kartotekę (panienka chłodno stwierdziła , że pretensje to do szefa, a szef na wczasach i nie ustąpiła), - omijam takie warsztaty szerokim łukiem...
Ale, żeby nie było , poza tym jednym szczegółem nie mam do nich uwag;)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: smak56 »

leszek1234; tak dzieje się niestety również w innych warsztatach. Ostatnio przez taką organizację zrezygnowałem z usług dobrego wulkanizatora, który "dla bezpieczeństwa" zabronił wchodzić na warsztat. Znalazłem innego a o jakości jego usług przekonam się niebawem.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
AdiP
klubowicz
klubowicz
Posty: 90
Rejestracja: 28 lut 2014, 19:07
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował: 6 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: AdiP »

Mam zamiar zagazować linkę 1,4v8 poczytałem na forum, ale dalej nie jestem pewny co zamontować STAG 4 czy LAVATO SMART. Różnica w cenie 2400- 2500 zł jest niewielka więc nie gra roli. Może macie propozycję jakiejś sprawdzonej instalacji z waszych linek.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: Fiacik »

Przed LINKĄ miałem THALIĘ i w niej zamontowałem BRC - to najwyższa półka ,we wrześniu skończyła sie gwarancja a na instalacji przejechane jest przez czas gwarancji /2 lata/ aż 70000km i to bez najmniejszej awarii.Duzo bo do pracy dojeżdżałem codziennie aż 75 km + wyjazdy na weekendy i za granicę.
Nigdy nie miąłem zadnej usterki i nadal nie ma /auto pozostało w rodzinie/.Przed montażem sporo sie naczytałemm o róznych instalacjach i wybrałem własnie tą - montowana przez autoryzowany zakład.Na moje pytanie co może się najpredzej zużyć usłyszałem odpowiedź od mechanika,że jak zrobię 100000km,to takie pytanie można by uznac za zasadne.cena przed 2 laty to było 2800zł i montaż w ciagu 8 godzin .

-- 11 października 2014, o 23:54 --

I jeszce jedna informacja,która trzeba uwzglednic przy montazu instalacji gazowej - a mianowicie zbiornik gazu montowany w miejscu koła zapasowego trzeba zamontowac MAX jaki wejdzie nawet kosztem straty głebokości bagaznika,który linka i thalia maja przeciez bardzo duży.Ja miałem 42 litry /wchodzi ok.36 do 38 litrów gazu a mogłem załozyć 50 litrów t.j. około 46 litrów gazu - w miejscu koła zapasowego jest tylko 2-3 cm wyższy, wystarczy tylko wyrównać podłogę.Thalia spalała średnio 7,5 do 8,5 litra gazu przy tej samej pojemnosci silnika i mocy 75 KM.Większy zbiornik pozwala przy dłuższych wyjazdach na przejechanie ok.600km co przy wyjazdach za granice np.Czechy i Słowacja gdzie gaz jest znacznie droższy zaoszczedzic trochę grosza.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: Tomek »

AdiP pisze: Może macie propozycję jakiejś sprawdzonej instalacji z waszych linek.
Zainstaluj BRC :ok)
Awatar użytkownika
Fish
klubowicz
klubowicz
Posty: 493
Rejestracja: 12 lut 2010, 18:31
Przebieg: 145000
Silnik: 1.4 16V T-Jet (LPG)
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Odp: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: Fish »

Fiacik pisze: -- 11 października 2014, o 23:54 --

I jeszce jedna informacja,która trzeba uwzglednic przy montazu instalacji gazowej - a mianowicie zbiornik gazu montowany w miejscu koła zapasowego trzeba zamontowac MAX jaki wejdzie nawet kosztem straty głebokości bagaznika,który linka i thalia maja przeciez bardzo duży.Ja miałem 42 litry /wchodzi ok.36 do 38 litrów gazu a mogłem załozyć 50 litrów t.j. około 46 litrów gazu - w miejscu koła zapasowego jest tylko 2-3 cm wyższy, wystarczy tylko wyrównać podłogę.Thalia spalała średnio 7,5 do 8,5 litra gazu przy tej samej pojemnosci silnika i mocy 75 KM.Większy zbiornik pozwala przy dłuższych wyjazdach na przejechanie ok.600km co przy wyjazdach za granice np.Czechy i Słowacja gdzie gaz jest znacznie droższy zaoszczedzic trochę grosza.
To dobra uwaga jest. Mnie doradzil gazownik, ze dal maksymalny co nie wystaje czyli cos pod 40 litrow, dzisial wolalbym aby lekko wystawal a miescil wiecej.
<<FISH>>
MarcG
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2014, 12:50
Przebieg: 0
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Odp: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: MarcG »

Fish pisze:
Fiacik pisze: -- 11 października 2014, o 23:54 --



To dobra uwaga jest. Mnie doradzil gazownik, ze dal maksymalny co nie wystaje czyli cos pod 40 litrow, dzisial wolalbym aby lekko wystawal a miescil wiecej.
Ja lada dzień montuje u siebie i pewnie pójdę na maxa i zamontuję z 60 litrów, jak szaleć to szaleć :zlośnik Samochód tylko na dojazdy do pracy i na zakupy więc bagażnika mi spokojnie wystarczy.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: emmer »

Przed LINKĄ miałem THALIĘ i w niej zamontowałem BRC - to najwyższa półka
trochę pojechałeś z tym BRC :). nie mniej w Linei spisuje się bardzo dobrze. 8v lubi gaz dlatego większość instalacji założona zgodnie ze sztukę będzie ok. dlatego najpierw znaleźć dobry/polecany warsztat a później szczegóły
MarcG
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2014, 12:50
Przebieg: 0
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: MarcG »

emmer pisze:
Przed LINKĄ miałem THALIĘ i w niej zamontowałem BRC - to najwyższa półka
trochę pojechałeś z tym BRC :). nie mniej w Linei spisuje się bardzo dobrze. 8v lubi gaz dlatego większość instalacji założona zgodnie ze sztukę będzie ok. dlatego najpierw znaleźć dobry/polecany warsztat a później szczegóły
W brc są strasznie drogie części jeżeli coś padnie. Cena parownika czy wtryskiwaczy są wysokie. Stag + dobre wtryskiwacze i nie ma różnicy.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Odp: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: alvaro »

Fish pisze:Hmmm cos to dziwne, mam kilku znajomych z lpg w roznych samochodach i nie slyszalem jeszcze o tak rzadkich wymianach filtrow ale jest to mozliwe. Ja jak rozcinam filtr po wymianie to jest bardzo czysty u nas akurat gaz jest super jakosci i nie smierdzi jak wyjezdzam do rodziny i tankuje u nich to tam zaraz gaz wali. Takze tez sie zdziwilem jak Ty emmer ale pewnie tez bym objezdzil te 25kkm. W sumie w tym roku mialem pomysl przeciagnac na 15kkm ale jeden filtr kosztuje 3.5 a drugi 12 zl wiec jak mam czas to wymieniam sam i nie licze.
Mozesz opisac jak takie filtry wymienic, co i gdzie odkrecic? Potem w kompie trzeba cos zmieniac?
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: emmer »

lotnej - zdejmujesz opaski, wyciągasz filtr z węża, wkładasz nowy, zaciskasz opaski, sprawdzasz szczelność jakimś psikadłem.

ciekłej - tu będzie pewnie różnie, np u mnie wymienia się wkład i chyba oringi.

ustawienia się nie zmienią, ale dobrze byłoby sprawdzić parametry i mapy.
MarcG
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2014, 12:50
Przebieg: 0
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: MarcG »

emmer pisze:ciekłej - zdejmujesz opaski, wyciągasz filtr z węża, wkładasz nowy, zaciskasz opaski, sprawdzasz szczelność jakimś psikadłem.

lotnej - tu będzie pewnie różnie, np u mnie wymienia się wkład i chyba oringi.

ustawienia się nie zmienią, ale dobrze byłoby sprawdzić parametry i mapy.
Odwrotnie ten na wężach to jest fazy lotnej. Fazy ciekłej przeważnie jest przy reduktorze i ten wypadało by sprawdzic czy jest szczelny. Sprawdzasz albo po wiejsku :zlośnik płynem do naczyń albo profesjonalnie kupujesz spray do badania szczelności za parę pln, wystarczy na parę samochodów.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: emmer »

skoro tak twierdzisz to Ci wierzę :ryczy

poprawione
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: alvaro »

Dobor filtra jest jakis szczegolny czy po prostu zamontowac to co bylo przedtem tylko zczytac model/typ?
Mam instalacje BRC, moze ktos cos doradzi?
Co ile wymieniac?

W sumie mam instalacje trzeci rok, cos jeszcze trzeba by wymiemic?

PS-filtry idzie dostac bez problemu w motoryzacyjnym?
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Macie w planach zagazować auto ?

Post autor: emmer »

jeżeli trzeci rok bez problemów to wymieniaj na te filtry co masz. co ile wymieniać masz w książce gwarancyjnej - ja bym tego się trzymał.


jeżeli nie ma u Ciebie gdzieś w sklepie albo warsztacie u gazowników to internet albo może buhert będzie coś miał

-- 17 paź 2014, o 14:28 --

jeżeli trzeci rok bez problemów to wymieniaj na te filtry co masz. co ile wymieniać masz w książce gwarancyjnej - ja bym tego się trzymał.


jeżeli nie ma u Ciebie gdzieś w sklepie albo warsztacie u gazowników to internet albo może buhert będzie coś miał

sie napisałem i cosik takiego walnęło. problem znany i prezes już pracuje :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/mobiquo/mobiquo_common.php on line 1301: include_once(./mobiquo/include/classConnection.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/mobiquo/mobiquo_common.php on line 1301: include_once() [function.include]: Failed opening './mobiquo/include/classConnection.php' for inclusion (include_path='.')

Fatal error: Class 'classFileManagement' not found in /home/mrbigi/public_html/lkp/phpbb3/mobiquo/mobiquo_common.php on line 1302
ODPOWIEDZ